Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jutro ide do urzedu pracy we Wrocławiu-nie jestem tutaj zameldowana, nie jestem tez zaresjestrowana w urzedzie w mojej miejscowosci stalego pobytu. Czy moge ubiegac sie o rejestracje jako bezrobotna mimo braku meldunku czasowego? 3 lata bylo to obowiązkiem,a jak jest teraz? Bo słysze różne odpowiedzi na ten temat:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-04 21:30 przez kindziadiva6.

Wydaje mi się, że nie możesz. Musisz mieć przynajmniej tymczasowe zameldowanie we Wrocławiu, jak nie masz, to zostaje Ci tylko PUP w miejscu zameldowania.

mozesz tylko w miejscu zameldowania... ale zadzwoń najpierw zeby nie chodzic na marne

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

nie możesz się zarejestrować, musisz to zrobić w miejscu zamieszkania (zameldowania). Może postaraj się o chociaż tymczasowe zameldowanie ?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

I co byłaś w tym urzędzie, kazali robić meldunek tymczasowy ?

Rejestracji w urzędzie pracy dokonuje się według miejsca zameldowania stałego lub czasowego. Taki wymóg dotyczy ubiegania się o status bezrobotnego. Jako poszukująca pracy możesz zarejestrować się w dowolnie wybranym urzędzie i możesz równocześnie figurować w kilku - status bezrobotnego można posiadać wyłącznie w jednym urzędzie pracy

Cytat
dzwooneczek
Wydaje mi się, że nie możesz. Musisz mieć przynajmniej tymczasowe zameldowanie we Wrocławiu, jak nie masz, to zostaje Ci tylko PUP w miejscu zameldowania.

Też mieszkam we Wrocławiu, ale jestem zarejestrowana w PUP w mieście z którego pochodzę bo nie jestem zameldowana we Wrocławiu tylko właśnie w mieście w którym mam zameldowanie.

No i poszłam na marne:) dobrze o tyle ze miałam stacza kolejkowego:P

A jak juz zalatwie to zameldowanie to na jakiej zasadzie zatrudni mnie pracodawca który mnie tam wysyła? Musze mówić ze mam opcje pracy ale zatrudni mnie bezposrednio z urzedu pracy?

Bo boję się ze wypala mi z praca ktorej nie chce bo juz mam zaklepana prace w ktorej pracuje ale jak narazie bez umowy. Miała któraś z was taka sytuacje?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Pewnie on będzie miał jakieś dofinansowanie czy coś takiego jak Cię zatrudni przez urząd.

Tak własnie chodzi o dofinansowania. Ale jak to dziala ze akurat mnie zatrudni a nie kogos innego?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

No nie wiem, ale teoretycznie to może być tak, że:
może nie ma takiej oferty pracy w tym urzędzie
albo weźmie kilka ofert, a wybierze Twoją po niby rozmowie kwalifikacyjnej.

Czysta teoria, ale musi być coś na rzeczy jak Ci sugeruje rejestrację.

Hmm nie wiem jak we Wrocławiu, ale u mnie nie było dofinansowania do miejsc pracy (po 50 roku życia dopiero jeśli się zostało zwolnionym ze względów ekonomicznych), jedynie co to możesz starać się o staż, wtedy Twój pracodawca wysyła pisemko do UP, że Ciebie chce przyjąć i w zasadzie to masz pewne, że Ci przyznają ten staż jak już masz pracodawcę.
Ale nie wiem jak we Wrocku z dofinansowaniem musiałabyś się dowiedzieć

A pracodawca sugeruje UP, bo wtedy wszystkie opłaty placi właśnie urząd pracy, a jego to nic nie kosztuje. To takie finansowe wsparcie dla pracodawcy :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-05 20:18 przez olka1988.

TYMCZASOWE ;) u mnie tak koleżanki spoza miasta robiły

Przecież od tego roku mieli znieść całe to zamieszanie z przymusowym meldunkiem?! Dziwne.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

HELP pytanie PIT!