Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Praca za granica - AGENCJE PRACY

02 mar 2013 - 12:21:09

Witam,

planuje z mezem wyjechac gdzies za granice do pracy. Najlepiej do Niemiec/Holandi i szukam ogloszen min. w necie. Jest masa agencji posredniczacych ale nie wiem na ile sa wiarygodne dlatego mam prosbe:) Moze ktoras z Was ma jakies informacje i moze podzielic sie swoja opinia o jakiejs dobrej i uczciwej agencji albo ewentualnie przed jakas ostrzec?

Bede wdzieczna za kazda pomoc:)
???



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-02 14:24 przez styska20m.

Praca za granica - AGENCJE PRACY

05 mar 2013 - 18:55:35

Podbijam!!! :)
Mnie także interesuje Holandia. ale innymi krajami także nie pogardzę (Wlk. Bryt!, Skandynawia, itp.)
Kto pomoże? Znacie jakieś sprawdzone agencje?

Praca za granica - AGENCJE PRACY

05 mar 2013 - 18:58:08

ja wlasnie szukam, ale agencje omijam szerokim łukiem.

trochę czasu wolę poświęcić, ale znaleźć sama;)

Praca za granica - AGENCJE PRACY

05 mar 2013 - 19:04:01

lezysz, a dlaczego? wyjeżdżałaś kiedyś z agencji? jakieś nie polecasz?

Podbijam nadal, chętnie dowiem się jednak przede wszystkim o tych sprawdzonych ^^
????
?????



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-06 20:17 przez ellieellie.

Praca za granica - AGENCJE PRACY

18 mar 2013 - 13:49:00

Dziewczyny ogólnie nie polecam wyjazdów za pośrednictwem polskich biur pracy(naczytalam sie juz o tym na innych forach) normalnie zarabia sie ok 12euro/h a oni kasują 4euro/h wiec zarabiasz 8 euro albo obiecaja prace a pojedziesz za granice i sie okazuje ze nie ma nawet takiej firmy wiec lepiej chyba samemu szukac. Ja również planuje wyjazd do Holandii i chciałabym sie dowiedziec czy wie ktoś gdzie najlepiej na miejscu udać sie w sprawie pracy ? (Biura pracy w Holandii albo odrazu jakieś plantacje itp).

Praca za granica - AGENCJE PRACY

18 mar 2013 - 13:51:12

Agencja bierze za mieszkanie 300euro miesięcznie, a mieszka się w baraku
złodzieje zabierają pół pensji!!!

Praca za granica - AGENCJE PRACY

18 mar 2013 - 13:54:25

Ja byłam w Holandi przez AB Job service byłam bardzo zadowolona. Teraz chciałam wyjechac przez BISPOL BISPOL ale zawiodłam sie strasznie;/ Z góry życzą sobie zapłaty za autobus, ubezpieczenie i na dodatek 350zł za jakis słowiniczek, w sumie 650zł i jeszcze nie wiadomo czy bedzie dla ciebie miejsce na wyjazd.

Praca za granica - AGENCJE PRACY

18 mar 2013 - 14:02:17

takie agencje działają na różnych zasadach, zwykle niekorzystnych dla pracownika. ja np w zeszłym roku otrzymałam ofertę pracy w Niemczech od takiej właśnie agencji, moje pobory miały najpierw trafiać do agencji, po czym agencja przelewałaby mi je na moje konto. Wiem, ze to co rzeczywiście dostałaby agencja z Niemiec znacznie różni się od tego co przelanoby mnie. No cóż, oni na czymś muszą zarabiać... Cieszę się, że z tej oferty nie skorzystałam, udało mi sie znaleźć pracę bez pośredników i zarobić trochę pieniążków. W tym roku także sie wybieram do Niemiec, pracę również znalazłam sama przez internet. Wystarczy troche poszperac, ofert jest masa. Znajomość języka jest dużym plusem.

Praca za granica - AGENCJE PRACY

18 mar 2013 - 14:03:49

Ja też się chętnie dowiem coś o tym temacie:)

Praca za granica - AGENCJE PRACY

18 mar 2013 - 14:09:00

katiaczka19 - 12 euro zarabiasz jak masz wykształcenie i pracujesz w "swoim" zawodzie..
na plantacjach tyle nie zarobisz
na magazynach zazwyczaj dają 8,5 euro jak gdzieś dostaniesz 10 to już szczyt

wszędzie odsyłąją do pośrednictwa pracy.. nikt Cię nie zatrudni ot tak i ne da kontraktu

w Holandii istnieje stawka wiekowa do 23 roku życia... stąd stawka 4 euro dla np. 17/18 latka


tosja mieszka się w barakach bo to dla biur opłacalne a warunki pożal się boże....
za wynajem pokoju płaci się 350 euro... zależy też od rejonu Holandii

Praca za granica - AGENCJE PRACY

18 mar 2013 - 14:09:57

Ja mieszkam w Niemczech i co chwilę tylko się słyszy jak to wspaniałe agencje ludzi naciągają i oszukują, jeśli komuś się chce pracować ciężko na to żeby taka agencja się dorobiła proszę bardzo...

Praca za granica - AGENCJE PRACY

18 mar 2013 - 14:12:02

Jakoś niechętnie podchodzę do agencji pracy nawet nie ze swojego doświadczenia co przyjaciółki, która wyjechała na 3 msc do Holandii właśnie za pośrednictwem agencji, która nie dość że zabierała jej kupę kasy bo zamiast 12euro na h dostawała do ręki 7e, po przyjeździe musiała 2 tygodnie "czekać" na pracę i na dodatek musiała płacić kupę kasy za mieszkanie w domku wraz z 11 lokatorami..

Praca za granica - AGENCJE PRACY

18 mar 2013 - 14:12:45

Podbijam, też mam zamiar się wybrać w tym roku za granicę wraz z grupką znajomych studentów. Przeglądamy oferty w internecie, ale trochę się obawiam takich wyjazdów.


Kiedyś słyszałam od siostry, że jej znajoma wraz z chłopakiem pojechali autostopem na własną rękę do Hiszpanii, spakowali namiot i niezbędne rzeczy. Spali pod gołym niebem, bo było bardzo ciepło i chodzili od gospodarstwa do gospodarstwa aż znaleźli pracę. Nocleg za darmo, podróż także, więc przywieźli kawałek pieniędzy. Z tym, że teraz w Hiszpanii bieda, więc odpada. Chyba, że jakiś inny ciepły kraj :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-18 14:16 przez killmeagain.

Praca za granica - AGENCJE PRACY

18 mar 2013 - 14:16:52

Cytat
karolina554
katiaczka19 - 12 euro zarabiasz jak masz wykształcenie i pracujesz w "swoim" zawodzie..
na plantacjach tyle nie zarobisz
na magazynach zazwyczaj dają 8,5 euro jak gdzieś dostaniesz 10 to już szczyt

wszędzie odsyłąją do pośrednictwa pracy.. nikt Cię nie zatrudni ot tak i ne da kontraktu

w Holandii istnieje stawka wiekowa do 23 roku życia... stąd stawka 4 euro dla np. 17/18 latka


tosja mieszka się w barakach bo to dla biur opłacalne a warunki pożal się boże....
za wynajem pokoju płaci się 350 euro... zależy też od rejonu Holandii

Czyli co ? Lepiej przez agencje jednak ? Wyjeżdżam pierwszy raz do Holandii a informacje o stawkach znalazłam na innym forum. Wracając do tematu agencji ok, poniekąd o to też mi chodziło ale bardziej holenderską niż polską.

Praca za granica - AGENCJE PRACY

18 mar 2013 - 14:22:08

ja bym radziła się 5 razy zastanowić za nim się pojedzie, jeśli chodzi o mężczyzn to firmy budowlane zlecające płaca pracownikowi 22-27 e/h gdzie przez biuro polak dostaje max 12 e/h i do tego umieszcza ich w mieszkaniu 3 pokojowym po 5 osób i każda osoba płaci 200 euro a biuro płaci za mieszkanie max 500 euro miesiecznie czyli zarabiaja dodatkowo na mieszkani, a jeśli chodzi o kobiety to praca w restauracjach, domy opieki lub sprzatanie to właściciele firm płaca 2000 euro miesiecznie gdzie wy niby na reke dostaniecie 900 -1100 max i takie same warunki sa jeśli chodzi o mieszkanie jak z mezczyznami

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ANKIETA! Proszę uzupełniajcie!;)