Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

praca za granicą 2013

30 sty 2013 - 13:00:53

hej dziewczyneczki
czy któraś z was wybiera się może do pracy za granicę w tym roku?
Chciałam się wybrać do takiej pracy ale nie wiem od czego zacząć i przyznam, że mój angielski nie jest najlepszy :) :(
a wiadomo razem zawsze raźniej :)
ps. jestem z Karkowa
pozdrawiam

praca za granicą 2013

30 sty 2013 - 13:04:38

ja się zastanawiam , ale nad Niemcami.Z tym , że mój niemiecki jest ubogi-znam tylko dzien dobry i dowidzenia;p
w czerwcu konczę szkołe jako opiekunka medyczna i jedyne perspektywy i sensoweny zarobek jest tam ;/
ot cała nasz kochana Polska :) i pomoc dla młodych na start :)

praca za granicą 2013

30 sty 2013 - 13:05:59

Wybrałabys się z kims kogo nie znasz ???

praca za granicą 2013

30 sty 2013 - 13:08:39

Z chłopakiem planujemy wyjechać z kraju za półtora roku. Ja angielski znam dobrze, on perfekcyjnie. W tym kraju nie da się dorobić... Również palnuję urodzić dziecko za granicą, jak tylko się ustabilizuję :)

praca za granicą 2013

30 sty 2013 - 13:08:57

ja tez chcialam wyjechac gdzies do pracy na wakacje, najlepiej do Niemiec, troche umiem niemiecki, teraz nawet koncze studia filologia germanska;) tylko wlasnie tez tak na slepo jechac samemu to nie fajnie;/

praca za granicą 2013

30 sty 2013 - 13:10:44

My wyjeżdżamy w lipcu do Anglii. Język oboje znamy więc nie powinno być źle. Jesteśmy z pod Katowic.

Jestem już oczytana w różne artykuły i fora i za niedługo zabieram się za wyrabianie różnych przydatnych dokumentów :)

zweryfikowana
Posty: 2.412
Ostrzeżenia: 1/5

praca za granicą 2013

30 sty 2013 - 13:14:02

ja 28 lutego lece za granice do pracy z narzeczonym :)dokladnie do szkocji ale jade do brata ktory mieszka tam juz 5 lat:) ja tez nie znam angielskiego na tyle zeby sie dogadac xD boje sie tego jak cholera ale sprobuje :) ja najprawdopodobniejn bede pracowala jako pokojowka w hotelu gdzie nie jest potrzebny angielski ;p ale mimo wszystko zrobilam sobie notatki powypisywalam sobie wszystkie czasy jakie mi beda potrzebne do komunikacji ;] ja jestem w tej komfortowej sytuacji, ze jade do rodziny i to oni beda mi łatwic robote, chodzic z nami po urzedach doszlam do wniosku, że kto nie ryzykuje ten nie zyskuje ;p najwyzej wroce tu z placzem ale bede wiedziala, że sprobowalam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-30 13:15 przez dalenka1389.

praca za granicą 2013

30 sty 2013 - 13:14:04

ja to w ogóle chyba wyemigruję z tego kraju. Nie ma co się dziwić że młodzi wyjeżdżają.... Gdyby tylko mój facet znał język.....
Co trzecie dziecko urodzi się w biedzie........ Rozumiecie to? Wróciła wszawica - na 110 przebadanych placówek w stolicy(szkół, przedszkoli) aż w 64 stwierdzili obecność wesz!!
To takie wtrącenie do tematu........

Powiem Ci że bez znajomości języka łatwo nie będzie - chyba że pojedziesz z kimś kto zna i jakoś razem się gdzieś załapiecie :) No i w kupie sile :)
Koleżanka na 1 roku studiów zaczęła latać na Cypr - pracowała jako kelenrka, barmanka itp i gdyby nie hulaszczy tryb życia jaki tam prowadziła sporo by miała.
A tu? Tutaj to możesz ulotki rozdawać za 3 zł/godz.......... Porażka

praca za granicą 2013

30 sty 2013 - 13:14:19

Ja pracuje 10 lat w Nl,pracowalam też w Niemczech i w Danii. Znam jez niem i rosyjski bardzo dobrze bo mialam w liceum,na studiach. W Danii mi bylo najtrudniej bo tam dogadac sie mozna po ang -rzadko kto znał niemiecki pomimo,że Dania leży blisko Niemiec . Nie masz co się martwic- jest teraz tyle polaków zagranica,na każdym kroku, bandowymi,majstrami są polacy,w biurach też siedzą polacy-co do pracy to zawsze ktoś ci powie co masz robic i tyle. A jęz możesz podszliwować

praca za granicą 2013

30 sty 2013 - 13:14:23

szlifuj język bo coraz ciężej znaleźć pracę nie znając języka

praca za granicą 2013

30 sty 2013 - 13:15:36

ja w tamtym roku byłam w holandii ale tam praca raczej tylko na zbiory przy kwiatach albo na szklarniach i do 23 lat najnizsza stawka;/ teraz sie wybieramy z chlopakiem do anglii, w polsce to grosze mozna zarobic no chyba ze sie ma znajomosci , jakis czas temu pracowalam w jednym z hipermarketow za 8 godzin i to w nocy mialam ledwo 30 zl! za granica prawie tyle samo jest za godzine pracy..



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-30 14:49 przez kasiuniaaaa.

praca za granicą 2013

30 sty 2013 - 13:16:06

Cytat
zamieniesprzedam
Z chłopakiem planujemy wyjechać z kraju za półtora roku. Ja angielski znam dobrze, on perfekcyjnie. W tym kraju nie da się dorobić... Również palnuję urodzić dziecko za granicą, jak tylko się ustabilizuję :)

Nie dziwię Ci się - za granicą płaci się wręcz za rodzenie dzieci. Doceniają to. A u nas dostaniesz 1000 zł na start i tyle. Stracisz pracę a po odchowaniu dziecka nie znajdziesz tak łatwo nowej.......

zweryfikowana
Posty: 2.412
Ostrzeżenia: 1/5

praca za granicą 2013

30 sty 2013 - 13:17:09

dziewczyny nie straszcie jej jezykiem angielskim bo nie wszedzie jest potrzebny a noz sobie poradzi a jak wyjedzie szybko zalapie o co chodzi :)

praca za granicą 2013

30 sty 2013 - 13:20:43

Cytat
dalenka1389
dziewczyny nie straszcie jej jezykiem angielskim bo nie wszedzie jest potrzebny a noz sobie poradzi a jak wyjedzie szybko zalapie o co chodzi :)

zależy gdzie chce jechać, ale teraz w większości miejsc idąc do biura dają teścik językowy do rozwiązania

praca za granicą 2013

30 sty 2013 - 13:23:28

Pracuje od 10 lat w Nl-najpierw przez firmę -teraz jezdzimy z mezem prywatnie do szefa-tygodniowo mam na czysto 450-500 euro bo nie place za mieszkanie.Czyli ok.2 tys zl a w Pl to w mc człowiek tyle nie zarobi. Tam w mc mam niecale 2 tys euro z mezem razem prawie 4 tys eur -nie dziwie sie,ze każdy ucieka-ten kraj schodzi na psy a to my podtrzymujemy gospodarke-wracamy z eurusami i tu wydajemy bo biedny każdy grosz liczy a ja wracam i nie martwię się,że na coś mi zabraknie,nie żyję od - do.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca