Obecnie rozmawiamy o:

brzuszki ! :) - zbiorczy

gorący temat

Kardigany ??!?!

dzisiaj o 1:28

Szafiarkowe rymowanki ;)

wczoraj o 22:25

Skojarzenia

wczoraj o 22:21

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć dziewczyny,

napiszcie proszę na czym polega praca kadrowej (firma zatrudnia do 50os okolo) JEŚLI MACIE TAKIE DOŚWIADCZENIE I NAPEWNO WIECIE
mam propozycję od znajomej, szukają kadrowej , ona powiedziala ze mi pomoze.
dodam,ze :
konczę prawo,
nigdy nie mialam doczynienia z wyzej wymienionym stanowiskiem - czy moglabym sobie poradzić?
czy są to rutynowe czynnosci czy wymagana jest wiedza specjalistyczna??

wiekszosc osób mówi że to łatwa praca.

dzięki za pomoc !

zweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 1/5

Jesli studiujesz prawo, to chyba wiadomo Ci cos o kodeksie prcy i prawie pracy ... Kadrowa prowadzi np teczki pracownikow, ewidencjonuje urlopy i zajmuje sie wszystkimi dokumentami zwiazanymi z pracownikami, żeby sie tym zjmować trzeba miec pojecie o przepisach, które to reguluja, studiujac prawo teoretycznie powinnas to ogarnąć, chociaz biorąc pod uwage że nie wiesz co robi kadrowa to nie wiem.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.136

kadrowa jak sama nazwa wskazuje zajmuje sie kompleksową obsługą kadrowo-płacową pracowników w zakresie umów o pracę oraz umów cywilno-prawnych, prowadzeniem dokumentacji personalnej oraz rozliczaniem kadrowych (urlopy, zwolnienia lekarskie, itp.), sporządzaniem dokumentacji związanej z przebiegiem zatrudnienia, naliczaniem wynagrodzeń, taka osoba powinna raczej wiedziec podstawowe pojecia prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz umiejętność obsługi komputera- raczej praca nie jest trudna - kwestia przyuczenia i wprawy :) powodzenia

Jak ktoś nigdy nie miał do czynienia to może być trudne.
Trzeba znać przepisy związane z przyjmowaniem, zwalnianie pracowników, ogólny przebieg zatrudnienia... naliczanie urlopów, zwolnienia lekarskie, karty płac i zasiłki chorobowe, płatnik kiedy jaki druk do ZUS. z3, rp7, Rozliczenia do urzędu skarbowego pit4, pit11, pit12 pit4r. Rozliczanie nadgodzin, czasem kierowców pracujących w nocy, lub święta, przekraczających strefy czasowe.
Nie jest to łatwy zawód. Bez dobrej głównej kadrowej, lub dobrego doradcy w zakresie prawa pracy, itp. ją bym się
nie podjęła. Jeszcze dla 50 pracowników. A na wszystko masz wiążące terminy.
Studiujesz prawo to odważną powinaś być.
Życzę powodzenia

Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

Nazwa ośrodka pomocy!