Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

L4 od psychiatry

26 paź 2012 - 18:27:04

Zostałam dzisiaj zwolniona z pracy. Byłam tam wykorzystywana, pracowałam od poniedziału do soboty bez dnia wolnego, musiałam zostawać po godzinach itd. Nie chciałam się zwolnić, bo wzieliśmy akurat kredyt na mieszkanie, a tu takie coś. Jestem załamana :( Do 7 listopada mam płatną pierwszą ratę, do tego inne opłaty.
Chciałam się zapytać czy był ktoś kiedyś z was u psychiatry? Chciałam iść w poniedziałek żeby wypisał mi l4 żeby jeszcze cokolwiek wykorzystać, nazbierać trochę pieniędzy :(
Dziękuję za pomoc.

L4 od psychiatry

26 paź 2012 - 18:32:10

Skoro zostalas zwolniona,to po co Ci L4 od psychiatry.Nic wiecej nie napisalaso powodzie zwolnienia z pracy.

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

L4 od psychiatry

26 paź 2012 - 18:34:57

Cytat
CzerwoneUsta
Skoro zostalas zwolniona,to po co Ci L4 od psychiatry.Nic wiecej nie napisalaso powodzie zwolnienia z pracy.

Na wypowiedzeniu nie mam napisanego powodu. Chodzi o to, że wypowiedzenie mam do 10 listopada. Potem musiałabym się zarejestrować w urzędzie pracy gdzie przysługuje mi marny zasiłek, a tak przynajmniej będę miała wypłacone za l4.

L4 od psychiatry

26 paź 2012 - 18:39:35

yyy jak to miałabyś wypłacone za L4, przy L4 będziesz miała płatne 80%

L4 od psychiatry

26 paź 2012 - 18:40:38

zostałaś zwolniona czy Ciebie zwolniono? Jeżeli już nie pracujesz to l4 nic Ci nie da,pracowałaś od pon do soboty? to miałaś niedzielę wolną..niestety takie są w dzisiejszych czasach realia ale ludzie i tak pracują, ja gdybym miała kredyt to nie zwalniałabym sie z pracy tylko w międzyczasie szukała czegoś innego żeby nie zostać na lodzie,siła wyższa..a psychiatra ot tak też nie da Ci l4

L4 od psychiatry

26 paź 2012 - 18:41:01

Ja byłam na takim zwolnieniu, napisałam Ci wiadomość prywatną.

L4 od psychiatry

26 paź 2012 - 18:42:36

O losie tragedia, pracować od poniedziałku do soboty- niewyobrażalne!

Jak już Cię zwolnili to nic Ci nie da zwolnienie. Gdybyś wzięła je przed tym zanim Cię wylali to byś wtedy mogła skorzystać, bo na zwolnieniu nie mogą Cię zwolnić.

do 10. obowiązuje okres wypowiedzenia. Okres wypowiedzenia był miesięczny i to znaczy, zę teraz minie ten miesiąc? To już Ci nic nie da.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-26 18:44 przez corkachaosu.

L4 od psychiatry

26 paź 2012 - 18:43:00

Cytat
Serena_W
yyy jak to miałabyś wypłacone za L4, przy L4 będziesz miała płatne 80%
właśnie nawet jeśli dostaniesz l4 to będziesz miała zapłacone tylko 80 % a tak na normalnym okresie wypowiedzenia masz 100% więc tylko stracisz na swoim pomyśle,lepiej zacznij szybko szukać pracy masz czas do końca wypowiedzenia to chyba lepsze niż kombinować z lekarzami

L4 od psychiatry

26 paź 2012 - 18:46:25

Skoro zostałaś zwolniona to szukaj kolejnej pracy.
I trochę nie rozumiem stwierdzenia,że pracowałaś od poniedziałku do soboty bez dnia wolnego.Niedzielę miałaś wolną.
Zresztą mój facet też tak pracuje i nie wiem w czym problem.

L4 od psychiatry

26 paź 2012 - 18:46:34

Idź na zwolnienie. Okres wypowiedzenia się skończy to dalsze chorobowe wypłaca Zus

L4 od psychiatry

26 paź 2012 - 18:49:03

Lepiej szukaj innej pracy. BTW wielka tragedia pracować 6 dni w tygodniu, mój kumpel pracował też 6 dni w tygodniu i na dodatek na 3 zmiany. Ja pracuję, 5 dni na jedną zmianę ale czasem trzeba zostać dłużej. A powiedzieli Ci dlaczego Cie zwolnili?

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

L4 od psychiatry

26 paź 2012 - 18:57:04

Cytat
Serena_W
Lepiej szukaj innej pracy. BTW wielka tragedia pracować 6 dni w tygodniu, mój kumpel pracował też 6 dni w tygodniu i na dodatek na 3 zmiany. Ja pracuję, 5 dni na jedną zmianę ale czasem trzeba zostać dłużej. A powiedzieli Ci dlaczego Cie zwolnili?

Tylko ja miałam na umowie napisane, że równoważny czas pracy tygodniowo to maksymalnie 40h. Na wypowiedzeniu nie mam napisanego powodu.

L4 od psychiatry

26 paź 2012 - 19:04:41

Tak czy inaczej L4 już nic Ci nie da. Poza tym lepiej jest mieć płacone 100% niż 80%

L4 od psychiatry

26 paź 2012 - 19:06:03

Jeżeli jest to wypowiedzenie umowy o pracę to musi być powód.

L4 od psychiatry

26 paź 2012 - 19:32:54

No bo 40h to jest normalny czas pracy, więc nie rozumiem jaki masz z tym problem. Poza tym, nie Ty jedna zostajesz po godzinach.:) Niektórzy pracują 7 dni w tygodniu.

Art. 129 określa podstawowy czas pracy, który powinien wynosić 8 godzin na dobę i 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu. Te normy uzupełnia art. 131, który, zgodnie ze wspomnianą dyrektywą nr 93/104, znowelizowaną dyrektywą 2000/34 z dnia 22 czerwca 2000 r., ustala maksymalny tygodniowy czas pracy z uwzględnieniem pracy w godzinach nadliczbowych wynoszący przeciętnie 48 godzin na tydzień w przyjętym okresie rozliczeniowym. Z przepisów o czasie pracy wyeliminowana została maksymalna dobowa liczba pracy w godzinach nadliczbowych (według stanu prawnego przed 1 stycznia 2004 r. wynosząca 4 godziny na dobę). Przed przeciążeniem pracą w godzinach nadliczbowych w ciągu doby chroni pracowników prawo do 11 godzinnego odpoczynku dobowego. W szczególnej sytuacji znajdują się pracownicy zarządzający w imieniu pracodawcy zakładem pracy, ich zastępcy i główni księgowi, do których nie mają zastosowania limity pracy w godzinach nadliczbowych.

Miałaś umowę o pracę? To powinni podać Ci powód.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-26 19:34 przez corkachaosu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sklep z akcesoriami dzieciecymi OTWIERAC???