Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

praca w hotelach

24 paź 2012 - 21:21:20

Mam pytanie do dziewczyn/kobiet, które znajdują się na forum i pracują w hotelach. Jak się tam dostałyście? Na jakim stanowisku pracujecie? Odpowiada wam taka praca? Ogólnie opowiedzcie coś o niej.

Jestem w trakcie szukania pracy, znam języki i chciałabym pracować z ludźmi. CV ślę oczywiście w wiele miejsc, niektórzy się odzywają, ale jestem ciekawa jeszcze o hotele. Ogłoszeń praktycznie nie ma, więc zastanawia mnie czy to prace po znajomościach czy ja. Jest to ciężka praca? jaka jest możliwość awansu? I wiele innych pytań mam w głowie.

Zakładam ten wątek bo na szafie znajduje się wiele różnych osób, więc stwierdziłam, że warto spróbować i spytać ;) Z góry dzięki za odpowiedź. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-24 21:45 przez ffff.

zweryfikowana
Posty: 2.412
Ostrzeżenia: 1/5

praca w hotelach

24 paź 2012 - 21:25:16

ciekawy watek ja tez sie staralam nawet jako pokojowka ale ciagle mnie zbywali, ze nie ma miejsc itd. na pomoc kuchenna to nie mam doswiadczenia i rowniez chetnie sie dowiem jak to jest w jaki sposob mozna sie dostac do hotelu

praca w hotelach

24 paź 2012 - 21:26:23

też chętnie się dowiem :)

praca w hotelach

24 paź 2012 - 21:30:08

Ja na pomoc kuchenną to mogę ewentualnie uwzględnić, że byłam na zmywaku przez tydzień na czarno haa :D a tak też nie mam doświadczenia. Ja bym nawet tą pokojówką kurde bym mogła być jeśli później jest możliwość awansu.

praca w hotelach

24 paź 2012 - 21:30:51

ja jestem po technikum hotelarskim ;))
żeby się dostać, do dobrego hotelu tak naprawdę trzeba mieć znajomości..
fakt, jezyki są teraz ważne, ale jedynie na co można się dostać to na recepcje - tylko, że w jednych potrzebują ludzi z doświadczeniem 'hotelarskim' a inni, wezmą bez.. ;)) a czym wyższy standard tym wyższe wynagrodzenie ;)) z awansem, to zależy od dyrektora, jesli osoba pokaze i wykaże od siebie dużo - to jak najbardziej ;)) a praca w hotelu bywa różna ;)) na recepcji siedzi się przeważnie 12 h ;)
co do pokojowej - to większość hoteli poszukuje kobiet z doświadczeniem z wiekiem od 30 lat ;))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-24 21:32 przez marcela92.

praca w hotelach

24 paź 2012 - 21:36:15

a co to są znajomości językowe?:P


jak byłam mała to mi się marzyła praca w jakimś ekskluzywnym hoelu na recepcji:D
ale rzeczywistośc u mnie w mieście jest taka, że to nie może być praca marzeń:)) nie za tak marną kasę;)
prędzej gdzieś za granicą

praca w hotelach

24 paź 2012 - 21:38:29

w hotelach 3* czasami trzeba znać 3-4 języki znać komunikatywnie ;)))

praca w hotelach

24 paź 2012 - 21:44:32

Faktycznie, moją znajomość języków ujęłam jak ofiara losu :D A języki jakieś znam, tzn niemiecki i angielski komunikatywnie i jestem w trakcie duńskiego choć zastanawiam się nad rosyjskim...
Dzięki za odpowiedź ;)

praca w hotelach

24 paź 2012 - 21:45:55

W hotelach ciężko o awans, jest wielki przemiał ludzi, jako kelnerka pracuję sie po 10 lat żeby zostać kimś. Jest wtedy ok, jak pracujesz na restauracji bo przychodzą dziani goście i zostawiają napiwki ( ja jestem z Warszawy i tak tutaj jest). Jednak kiedy pracujesz na sali bądź fuier (fłaje) takie miejsce w hotelu gdzie są organizowane wszystkie przyjęcia to jest do bani, tak jak chociażby na śniadaniach czy na lunchach się pracuje, masa ludzi, zapiernicz i 8 zł na godz to jest MAX.
Na kuchni, trzeba mieć doświadczenie. na zmywaku nie.
Ale praca w gastr czy hotelarstwie to łatwa praca, wystarczy ściemnić w cv, dodać powiedzmy 2 czy 3 miejsca pracy i robota będzie. Tylko czy długo wytrzymasz to jest pytanie :P

A na recepcji w hotelu jest MASAKRA. milion języków musisz znać za strasznie małe pięniądze w dodatku zmiany masz na nocki, i nie robisz po 8h ale przeważnie po 12, tak jak na kuchni czy jako kelnerka.

A i w gastr awans zależy w sumie od tego jaki jest przemiał ludzi, jak co miesiac Ci przychodzi po 10 nowych osób, i odchodzą w nastepnym, to TY możesz dostać awans już po powiedzmy 5 mcach jak sie oczywiście tyle utrzymasz- bo tam gdzie mało płacą lub coś jest nie tak, łatwo o awans, gorzej jak trafisz w miejsce gdzie jest znośna atmosfera ale dalej pieniadze słabe... wtedy o awans ciężko. Albo jak trafisz do miejsca gdzie pracuja same babki po 40 lat. Wtedy też nie polecam takiego hotelu :)


Hm to chyba tyle.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-24 21:48 przez 19andzia90.

praca w hotelach

24 paź 2012 - 21:50:00

moja starsza znajoma się starała na sprzątaczkę, to jej powiedzieli, że mają personel po studiach no i obowiązkowo języki obce, dodam, że ten hotel znajduje się w takiej dziurze i głównie odbywają się w nim wesela okolicznych mieszkańców

praca w hotelach

24 paź 2012 - 21:52:40

ja pracuje w hotelu i jestem zadowolona :-) za bardzo marne pieniadze,ale atmosfera miedzy pracownikami a kierownictwem wszystko wynagradza :))

praca w hotelach

24 paź 2012 - 21:53:03

jest jeden taki hotel w katowicaach, gdzie pokojówki muszą czyścić jabłka prontem - ale bardzo czesto wykorzystują praktykantki :D

praca w hotelach

24 paź 2012 - 21:57:14

Czyścić jabłka prontem? o jakich jabłkach mowa? Bo się przeraziłam!

praca w hotelach

24 paź 2012 - 21:58:52

powiem tak,nie trzeba mieć znajomosci (chociaz to tez pomaga),trzeba liczyc na siebie i pokazac sie z jak najlepszej strony. U mnie to jest tak ,ze musialam odbyc miesieczną praktyke w hotelu,padło,ze 3-gwiazdkowy nad samym morzem. Strasznie bałam się jechac tam,nie wiedzialam jak bedzie ale na miejscu okazało sie fantastycznie :) Po odbyciu tej praktyki szefostwo zaproponowalo mi prace na wakacje z darmowym pokojem(a pokój niezły :P ) i wyzywieniem. Pracowałam jako kelnerka/barmanka,wiele sie nauczylam w szybkim tempie,co wplynelo na to ,ze moglam zostac tam do pracy. A teraz sie ucze ale za to mam zapewnioną pracę tam juz jako kierownik restauracji :) Nie pisze tutaj tego ,zebys szla na kelnerke ale po to ,ze mozna wszedzie sie dostac bez znajomosci :)

praca w hotelach

24 paź 2012 - 22:00:00

Cytat
ffff
Czyścić jabłka prontem? o jakich jabłkach mowa? Bo się przeraziłam!

mysle ze o prawdziwych mowa

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kieroznik "Roban" Krakow opinie, rady:)