Obecnie rozmawiamy o:

copywriting seo

gorący temat

Opakowania

13 minut temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 3.600

Witajcie

Noszę się od paru miesięcy z zamiarem otworzenia swojej działalności mam dwie opcje drugiej nie zdradzę póki co :)
Zatem co sądzicie o firmie sprzątającej ? jestem z dużego miasta i jakaś tam konkurencja jest,ale ostatnio wyrobiłam sobie kilka nowych znajomości wśród ludzi posiadających własne nieruchomości (domy prywatne,biura,własne hale magazynowe) czy to ma sens? obecnie pracuje na etacie. Myślałam o tym żeby zrezygnować z tego ,mam kilka osób które by były tym zainteresowane (w sensie praca dla mnie)

Zaryzykowałybyście ? u mnie sytuacja wygląda tak że ja mam umowę do końca 2013 roku a mąż na czas nieokreślony.Więc bez kasy byśmy nie zostali.
Więc mam mętlik w głowie .

PS
wiem że sprzątanie to nic ambitnego,ale od czegoś trzeba zacząć .

Pozdrawiam

Świetny pomysł, pomyśl o jakiejś dotacji. Zawsze to jakieś pieniądze na start. Znajoma ma firmę sprzątającą domy, małe obiekty, biura i super sobie radzi. Zatrudnia dwie panie na zlecenie. Na poczatku było ciężko ale potem sami do niej dzwonili. Zadowolony klient to jednak najlepsza reklama.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 3.600

O reklamę się nie martwię,bardziej się zastanawiam nad tym czy powinnam ryzykować swój etat.

zweryfikowana
Posty: 594
Ostrzeżenia: 2/5

Ja mam znajomą, która ma jednoosobową firmę sprzątającą i robię u niej dobra kasa jest i robota też niczego sobie:)
Zaryzykuj:)

Jaki masz kapitał na otworzenie działalności?

Napisałaś, że masz umowę do końca 2013 roku, a jest jakaś szansa, że zostaniesz tam dłużej?W ogóle czy lubisz tą pracę?
Jak to się mówi kto nie ryzykuje ten nie ma, może uda Ci się dostać dofinansowanie..wiadomo początki są trudne, ale myślę, że Twój pomysł nie jest głupi;) Ja na Twoim miejscu chyba bym zaryzykowała:)

to całkiem dobry pomysł, sama razem z siostrą na wakacjach sprzątałam mieszkania, głównie te po remontach. :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.136

Sama myśle o założeniu własnej działalności bo obecnie nie mam żadnej stałej tylko dorywcze ... ja bym pomyślała nad tym jak liczyc na środki dofinansowania , popytaj wśród znajomych kto by mógł ci pomóc zrobic biznes plan itp :D działaj :D

zweryfikowana
Moderator
Posty: 3.600

katemary90 szansa jest,jednak tak szczerzę powiedziawszy /napisawszy :) jedyne co mnie tam trzyma to ludzie którzy do mnie przychodzą (współpracowników mam beznadziejnych ,najchętniej to bym się w ogóle do nich nie odzywała) sama pracuję w usługach -sklep
lubię ludzi a oni lubię mnie,szkoda było mi ich tak zostawić

To jest bardzo trudny interes. Po pierwsze potrzebujesz kapitału na start. Po drugie - http://top-ogloszenia.net/Serwis-Uslugi-Sprzatanie-Mycie-19-138 Zobacz jaka jest konkurencja, a to tylkoo serwis ogłoszeniowy. Trzeba mieć duże umiejętności, aby zdobyć stałych klientów.

trzeba być konkurencyjnym. na początek przejrzyj jakie oferty ma konkurencja i pomyśl czym Ty mogłabyś zaskoczyć klienta. jak na mój gust, to spokojnie tej roboty można uczyć się od ekipy z Błyszczy. korzystałam kilka razy z ich usług i nie mam żadnych zastrzeżeń, w przeciwieństwie do kilku innych firm, które zupełnie nie wiem jak utrzymują się jeszcze na rynku :/

Pomysł nie jest głupi, musisz sie obeznać wczesniej jak działają konkurencyjne firmy. Skontaktować się z producentami środków dezynfekujących, "czyszczących" dla porównania cen.
Na początek dobra reklama, konkurencyjne ceny, dogodne godziny pracy itd.
Zakup sprzetów i chemii. Zorganizowanie siedziby, nazwa firmy itp.
Roboty będzisz miała kupę, jednak nie na tyle dużo jak w przypadku innych dzialalności.

Poszperaj w necie troche, pobuszuj po takich firmach, zobacz cennik usług, pokalkuluj.

niezweryfikowana
Posty: 223
Ostrzeżenia: 5/5

Moim zdaniem dobry pomysł, ale na początekj trzeba trochę zainwestować w sprzęt, na pewno tzreba mieć samochód, którym te wszytkie rzeczy będzie można przewozić. Na początek proponowałbym wziąc pod uwagę jakaś specjalizację, specjalistyczne sprzatanie, np; mycie okien, albo sprzatanie poremontowe - można ogłoszać się na terenie nowych osiedli - tam chyba jest największa szansa na zdobycie klienta. Zobacz jak to wyglada w innych firmach sprzątających - pospatrz konkurencję :), popytaj o cenniki, na pewno dowiesz sie czegoś więcej,

Pomyśl też nad dofinansowaniem, zapytaj może w UP.

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 2/5

Macie tutaj przydatny artykuł: http://mojafirma.infor.pl/zakladam-firme/firma-sprzatajaca/212291,Firma-sprzatajaca-biznes-plan.html

Ja znam właściciela tej firmy http://www.outsourcing-direct.pl/o-nas.php i wiem, że radzi sobie dobrze i ma coraz więcej klientów. Pozdrowienia.

Cytat
rybka-plum
trzeba być konkurencyjnym. na początek przejrzyj jakie oferty ma konkurencja i pomyśl czym Ty mogłabyś zaskoczyć klienta. jak na mój gust, to spokojnie tej roboty można uczyć się od ekipy z Błyszczy. korzystałam kilka razy z ich usług i nie mam żadnych zastrzeżeń, w przeciwieństwie do kilku innych firm, które zupełnie nie wiem jak utrzymują się jeszcze na rynku :/

Dokładnie, najlepiej, żebyś miała dość szeroką ofertę. Może masz możliwość nawiazć współpracę z kimś, kto ma uprawnienia do odśnieżania dachów wysokich budynków albo mycia szyb w wieżowcach? Zobacz, ile usług w ofercie ma np. taka firma: http://www.clarsystem.pl/ Może prócz sprzatania jesteś w stanie coś dodać w swojej działalności?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Stanie na degustacji w sklepie