Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

11 minut temu

Sklep internetowy

55 minut temu

Biznes

59 minut temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Praca za granicą a zarobki!!!!

21 sie 2012 - 15:42:27

dziewczyny a jak to wyglada ze stawkami dla mlodszych osob i jezykiem, wszedzie trzeba umiec angielski an perfekt?
w styczniu bede juz pelnoletnia i chcialam pojechac z kolezanka na wakacjach na miesiac lub dwa do anglii, z jezykiem jest u nas srednio, mieszkanie mialybysmy u jej siostry, myslicie ze oplaca sie cos zalatwiac? czy beda nas traktowac jak gowniary i ciezko bedzie sie gdzies dostac?

Praca za granicą a zarobki!!!!

21 sie 2012 - 15:45:38

Cytat
izasko1987

dakota_aa - Liverpool

a TY tez w Anglii? gdzie sie umoscilas? :)

W Brentwood
Cytat
qmme
dziewczyny a jak to wyglada ze stawkami dla mlodszych osob i jezykiem, wszedzie trzeba umiec angielski an perfekt?
w styczniu bede juz pelnoletnia i chcialam pojechac z kolezanka na wakacjach na miesiac lub dwa do anglii, z jezykiem jest u nas srednio, mieszkanie mialybysmy u jej siostry, myslicie ze oplaca sie cos zalatwiac? czy beda nas traktowac jak gowniary i ciezko bedzie sie gdzies dostac?

Gdyby wszedzie wymagali angielskiego perfekt,to tyle osob by tu nie przyjezdzalo... znam Polakow, ktorzy potrafia po angielsku sie przywitac, zapytac jak leci, pozegnac sie, zapytac o cene itp., czyli podstawy, a zyja, zarabiaja niemale pieniadze i maja sie swietnie. Po prostu wkrecili sie w dobra robote. Wystarczy Ci angielski komunikatywny i nie sadze,aby traktowano Cie jak gowniare, tu jest duzo mlodych ludzi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-21 15:48 przez dakota_aa.

zweryfikowana
Posty: 232
Ostrzeżenia: 1/5

Praca za granicą a zarobki!!!!

21 sie 2012 - 15:46:33

Pracowałam w Niemczech oraz Holnadi zbierałam warzywa i owoce , praca bardzo ciężka nie dla każdego , odejmując jedzenie oraz mieszkanie po 3 miesiącach pracy wróciłam z 25 tysiącami złotych .
Aktualnie wybieram się na studia , i pracuje troche na czarno i troche na umowe sprzątam mieszkania i kancelarie adwokacką wyciągam przy dobrym miesiącu 2000 pln, a duzo godzin nie pracuje wiec na razie mi sie nie spieszy za granice

Praca za granicą a zarobki!!!!

21 sie 2012 - 15:48:37

Cytat
korhana
ja pracuje w hotelu w szkocji. Pracuję ok 40-45 godzin tygodniowo , w tym dwa dni wolne a czasem mam holiday ( płatne wolne) na warunki pracy nie narzekam.
Na polską walute zarabiam ok 4500 miesięcznie przed odliczeniem podatku i utrzymania



czyli masz 2500 bo płacisz za dojazdy do Polski, przyjazdy...etc.

szału nie ma, z dobrym wykształceniem w Polsce bez problemu ponad 2tyś można chapnąć. A jednak to zawsze swój kraj ( rodzina, znajomi...itd)

Tak sobie kiedyś myślałam, że żebym ja wyjechała to na rękę 6-8 tyś miesięcznie (wtedy jakoś te straty się rekompensują. Za 2-3tyś nie ma mowy!

Praca za granicą a zarobki!!!!

21 sie 2012 - 15:52:17

Cytat
dakota_aa
Cytat
izasko1987

dakota_aa - Liverpool

a TY tez w Anglii? gdzie sie umoscilas? :)

W Brentwood
Cytat
qmme
dziewczyny a jak to wyglada ze stawkami dla mlodszych osob i jezykiem, wszedzie trzeba umiec angielski an perfekt?
w styczniu bede juz pelnoletnia i chcialam pojechac z kolezanka na wakacjach na miesiac lub dwa do anglii, z jezykiem jest u nas srednio, mieszkanie mialybysmy u jej siostry, myslicie ze oplaca sie cos zalatwiac? czy beda nas traktowac jak gowniary i ciezko bedzie sie gdzies dostac?

Gdyby wszedzie wymagali angielskiego perfekt,to tyle osob by tu nie przyjezdzalo... znam Polakow, ktorzy potrafia po angielsku sie przywitac, zapytac jak leci, pozegnac sie, zapytac o cene itp., czyli podstawy, a zyja, zarabiaja niemale pieniadze i maja sie swietnie. Po prostu wkrecili sie w dobra robote. Wystarczy Ci angielski komunikatywny i nie sadze,aby traktowano Cie jak gowniare, tu jest duzo mlodych ludzi.

Komunikatywny umiem, kasa by sie przydala, a u siebie w miescie nie mam szans, wiele moich znajomych jezdzi za granice do pracy ale roznie trafiaja.
A jak lepiej szukac pracy - po ogloszeniach w internecie czy bedac na miejscu, myslalam tez zeby poprosic znajomych z londynu (bo tam bysmy jechaly) , zeby sie cos rozejrzeli po dzielnicy.

Praca za granicą a zarobki!!!!

21 sie 2012 - 15:56:15

Cytat
qmme
A jak lepiej szukac pracy - po ogloszeniach w internecie czy bedac na miejscu, myslalam tez zeby poprosic znajomych z londynu (bo tam bysmy jechaly) , zeby sie cos rozejrzeli po dzielnicy.

Mysle,ze najlepiej przez znajomych, rodzine. Nie pojechalabym w ciemno, tylko do pewnej pracy.

Praca za granicą a zarobki!!!!

21 sie 2012 - 16:09:03

ja pracuję w Holandii I zarabiam 1200 euro po odliczeniu podatku. Jest to jedna z niższych kwot dlatego, że mam 22 lata a w większości miejsc obowiązuje wiekówka ( do 23 lat), mój chłopak ma już np. 1800 euro.
Wystarcza na opłaty, utrzymanie 2 samochodów, przyjemności i jeszcze sporo zostaje. Jak dla mnie opłaca się pracować i żyć za granicą...

Praca za granicą a zarobki!!!!

21 sie 2012 - 16:21:44

Najpierw musisz sobie zadać pytanie CZY CHCESZ UZBIERAĆ I PRZYWIEŚĆ DO POLSKI CZY NORMALNIE ŻYC? Jeżeli chcesz ciułać kasę żeby przywieść do PL to wynajmujesz pokój z koleżanką czy z chłopakiem, pracujesz, jesz mrożonki etc to na pewno odłożysz, bo jednak waluta to waluta! ALE SKOŃCZYŁY SIĘ CZASY ŻE KTOŚ PRZYJEŻDŻA Z MARKAMI Z NIEMIEC I JEST KOZAK!
Ja mieszkam we Włoszech, ale normalnie! Jem bardzo dobrze, ubieram się w dobrych sklepach, jeżdze autem (ubezpieczenie, benzyna), wychodze na imprezy itp! W ten sposób nie przywieziesz kokosów do kraju, ale wtedy to jest Twój wybór! Chcesz żyć albo ciułać! Nie rozumiem osób (mam znajomych z Albiani), które tu we Włoszech żyją na najniższej stopie, bo budują sobie "pałace" w Albani, ale zapominają że tu się rodzą i wychowują ich dzieci i nie będą chciały wcale wracać do swojego kraju bo ich ojczyzmna, język i przyjaciele są gdzieindziej!

Praca za granicą a zarobki!!!!

21 sie 2012 - 16:29:06

klundzia - no spoko. roznie sie ludziom w zyciu uklada, w roznych miejscach mieszkaja w Polsce. poza tym, no ile mozna o tym wyksztalceniu??? bezrobocie wsrod absolwentow jest zatrwazajace, nie tylko po kierunkach humanistycznych.
wyksztalcenie to nie wszystko, trzeba miec olej w glowie i tyle. moja babcia ma ponad 80 lat, praktycznie nie potrafi czytac ani pisac, a jezdzila za mlodu po calej Europie, handlowala czym mogla, az w koncu niemal 20 lat mieszkala w USA, taka byla obrotna...z 3 klasami podstawowki.

ja jestem z Warminsko-Mazurskiego. jesli chodzi o bezrobocie, to pewnie wiesz, ze jest tutaj najwyzsze w kraju. takze wiesz...wyszlo jak wyszlo, byla okazja wyjechac, to sie wyjechalo i tyle. nie zaluje. a o 2tys. w moim miescie moge tylko pomarzyc.
poza tym pamietajcie...te miliony, ktore Polacy zarabiaja za granica wracaja do Polski, mnostwo kasy ludzie zyjacy poza krajem pompuja w Polske, wysylajac swoim rodzinom pieniazki.
nie jest latwo tutaj zyc, to prawda. ale tak na prawde tylko ktos, kto jest na emigracji to zrozumie.

Praca za granicą a zarobki!!!!

22 sie 2012 - 16:07:50

tu masz np. zarobki w Austrii: http://www.epser.com/?q=oferty-au 4euro za godzinę

Praca za granicą a zarobki!!!!

22 sie 2012 - 16:26:30

Obecnie mieszkamy z mężem w Austrii, od roku. Zaznaczę, że nie jest to wyjazd zarobkowy, czyli pieniążki które zarabiamy idą na codzienne życie, utrzymanie. Mąż zarabia 1070€ na rękę za 40 h tygodniowo, ale zawsze ma nadgodziny, wychodzi ok 1400-1500€ na miesiąc. Ja chwilowo nie pracuję, bo się zwolniłam. Pracowałam na niecałe 3/4 etatu i zarabiałam ok. 780€ na rękę. Na złotówki może wcale nie wychodzi to tak dużo (wiele ludzi ma myślenie, że za granicą zarabia się krocie) ALE cena utrzymania jest inna niż w Polsce i przy takich wypłatach można się utrzymać i nawet coś odłożyć. Przykładowo za czynsz płacimy 450€ już ze wszystkim (woda, prąd), więc jak widać bardzo dużo zostaje. Dodam jeszcze, że pracowałam bez znajomości niemieckiego. Jest mnóstwo ofert gdzie zarobki to 1500-1800€, z tymże trzeba znać niemiecki, dlatego chodzę teraz na intensywny kurs niemieckiego, później studia a od września być może będę pracować w szkole językowej jako nauczycielka angielskiego (mam licencjat z Polski). Tak więc nie tylko zmywak dla Polaków za granicą :) Bardzo chciałabym wrócić do Polski, ale niestety nie stać nas z mężem na kupno mieszkania, zarobki nie były wystarczające żeby dostać kredyt, a poza tym nie chcieliśmy się pakować w kredyt na 30 lat. Moglibyśmy odkładać i wrócić do Polski, ale z drugiej strony odmawiać sobie wszystkiego przez kilka lat, wrócić i być może nie mieć pracy żeby utrzymać to kupione mieszkanie... Czas pokaże, póki co siedzimy tutaj, a być może coś się odmieni :)

Co do wyjazdów sezonowych (czyli czysto zarobkowych, aby wrócić z jakąś kwotą do kraju), to w wakacje po maturze i rok później byłam w Holandii na zbiorze truskawek. Praca na akord, wypłaty dostawaliśmy co tydzień, już po odliczeniu zakwaterowania (25€) wychodziło 120-200€ na rękę. Naprawdę bardzo różnie, czasem było to tylko 100€ a czasem 250€. Wszystko zależało od pogody i od tego jak szybko zbierasz. Ludzie, którzy jeździli już od kilku lat wyciągali nawet 300-400€ na tydzień. Nie pamiętam ile dokładnie przywiozłam do Polski, ale po takich dwóch wyjazdach (raz 3 m-ce i raz 7 tyg) opłaciłam sobie kurs na prawko, kupiłam małe auto, laptopa, rodzicom aparat cyfrowy, pełno ciuchów, biżuterii i wszystkich takich babskich pierdół ;) A później rozliczałam się z pracy w Holandii i miałam przeszło 200€ zwrotu :) Fajny zastrzyk gotówki po kilku miesiącach :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-22 16:33 przez vixen89.

zweryfikowana
Posty: 1.596
Ostrzeżenia: 2/5

Praca za granicą a zarobki!!!!

22 sie 2012 - 16:56:04

są jeszcze jakieś osoby, ktore mogą sie wypowiedzieć na ten temat ?
bardzo ciekawy wątek i może nam wiele uświadomić a niektórym może pomóc w wyborze zostać, czy wyjechać... ;) piszcie dziewczyny :)

Praca za granicą a zarobki!!!!

22 sie 2012 - 17:09:26

HOLANDIA

- Tak, pracowałam ;-) przy pomidorach (ale maleńkich sadzonkach a właściwie sztucznych korkach i jednym listku, także praca lekka i przyjemna) i przy pakowaniu kwiatów (był to okres przed Wigilią). Do tego byłam kierowcą swojej grupy.
- Jakieś 2 i pół roku temu.
- Czasami od 5 do 16, czyli 11 godzin. Różnie- 6 h, 7 h, 14 h. Czasami jakiś dzień mieliśmy wolny na tygodniu. Niedziela głównie wolna. Pracowałam prawie 3 miesiące.
- Zarobiłam ok. 8 tysięcy, tzn tyle przywiozłam do Polski. A tam żyłam w miare normalnie, nie jakoś przesadnie ale też nie odkładałam i nie żałowałam sobie niczego :) Do tego robiliśmy sobie jakieś wycieczki i zwiedzaliśmy ;-) A wiadomo za mieszaknie czy ubezpieczenie też musiałam słono zapłacić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-22 17:11 przez moreloweucho.

Praca za granicą a zarobki!!!!

24 sie 2012 - 10:34:27

wszystko zależy od tego jak się trafi. ale trzeba przyznać, że w PL stosunek zarobów do kosztów utrzymania jest straszny... dlatego najlepiej zarabiać za granicą a wydawać w Polsce ;)

niezweryfikowana
Posty: 274
Ostrzeżenia: 4/5

Praca za granicą a zarobki!!!!

30 wrz 2022 - 15:57:35

Jeśli zarobki są odpowiednie to można nawet o kredyt w Norwegii się postarać, np. na dom. Wiele które zostaje na stałe woli kredyt niż wynajmować. W takiej sytuacji polecam kontakt z https://pl.motty.no/ , konsultacja jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

j. niemiecki cv