Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy moge po licencjacie w szkole???

12 lip 2012 - 17:41:01

Dziewczyny!!!
Mam do was pytanie w związku ze znalezieniem pracy. Otóz ukończyłam studia licencjackie edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym ale z powodu braku pracy i likwidacji szkół za namową kolezanki stwierdzilam, że najlepiej jak zmienie kierunek i teraz skończyłam pierwszy rok studiów magisterskich z administracji. I teraz moje pytanie czy w takim wypadku mogłabym ubiegac sie o pracę w szkole mając tylko licencjat z pedagogiki? a mgr robiąc z czegos innego?? Pytam gdyz pracy d dziecmi mi troche brakuje:)Moze, któras z was miala podobny przypadek. Za odpowiedzi z góry dziekuje:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-12 17:42 przez patssy11.

Czy moge po licencjacie w szkole???

12 lip 2012 - 17:46:17

Możesz:) z tego co wiem troszkę się pozmieniały przepisy http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/587495,eksperyment_ministerstwa_nauczyciel_z_licencjatem_bedzie_uczyl_w_podstawowce.html bo jak ja przyjmowałam się do pracy to miałam obowiązek uzupełnić wykształcenie. Oczywiście stopień licencjata jest inaczej płatny niż magisterski, ale jeśli ci się uda znaleść pracę na cały etat lub przynajmniej 3/4 na cały rok będziesz mogła zrobić sobie staż:) i już od następnego roku już byś zaczynała jako nauczyciel kontraktowy:) a to wiąże się z wyższą pensją:) aha:) jak podejmiesz pracę w szkole i zdecydujesz się na magistra to możesz się starać o dofinansowanie do czesnego- ja dostawałam około 700 zł na semestr:)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-12 18:07 przez remis3113.

Czy moge po licencjacie w szkole???

12 lip 2012 - 18:23:13

Cytat
remis3113
Możesz:) z tego co wiem troszkę się pozmieniały przepisy http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/587495,eksperyment_ministerstwa_nauczyciel_z_licencjatem_bedzie_uczyl_w_podstawowce.html bo jak ja przyjmowałam się do pracy to miałam obowiązek uzupełnić wykształcenie. Oczywiście stopień licencjata jest inaczej płatny niż magisterski, ale jeśli ci się uda znaleść pracę na cały etat lub przynajmniej 3/4 na cały rok będziesz mogła zrobić sobie staż:) i już od następnego roku już byś zaczynała jako nauczyciel kontraktowy:) a to wiąże się z wyższą pensją:) aha:) jak podejmiesz pracę w szkole i zdecydujesz się na magistra to możesz się starać o dofinansowanie do czesnego- ja dostawałam około 700 zł na semestr:)


dziekuje za informacje, napewno sobie poczytam:) nie wiem czy dobrze zrozumialam ale ty tez masz taką sytuacje?

Czy moge po licencjacie w szkole???

12 lip 2012 - 18:42:07

podobną:)bo ja już zdążyłam uzupełnić wykształcenie:) ale ja i kilka moich koleżanek zaczeły pracować już po licencjacie:) a z tego co się orientuję to duzo zależy też od dyrektora danej placówki- moja koleżanka miała wykształcenie pedagogiczne ale ani wczesnoszkolne ani przedszkolne- tylko pracę socjalną. Dyrektorka przyjeła ją do pracy- pod warunkiem uzupełnienia wykształcenia. A wiem że jeszcze przed zmianą przepisów była taka możliwość- tzn praca tylko po licencjacie w szkole podstawowej i w gimnazjum i oczywiście w przedszkolu, w szkole średniej chyba można było uczyć tylko jezyka. Więc myślę że z pracą pod względem wykształcenia nie będziesz mieć problemu.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Czy moge po licencjacie w szkole???

12 lip 2012 - 18:43:24

możesz. Jesli Cię przyjmą to uzupełnisz do magisterki.

Czy moge po licencjacie w szkole???

12 lip 2012 - 18:46:51

no własnie , jezeli w ogóle mnie przyjmą:( bo wiadomo kazdy nauczyciel ma swoja klasę i nikogo wiecej nie potrzebuja:( No ale trzeba próbwać wszystkiego chociaz z gory zakladam porażke:P

Czy moge po licencjacie w szkole???

12 lip 2012 - 18:50:27

Też kończę ten kierunek:)
Możesz spróbować,a magisterkę uzupełnisz.. I wiadomo,zarobki będą mniejsze :)
A nie lepiej spróbować w przedszkolu? Tam jest łatwiej się dostać:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-12 18:51 przez Hooney_M.

Czy moge po licencjacie w szkole???

12 lip 2012 - 18:51:47

ja powiem ci tak:) złożyłam cv we wszystkich możliwych przedszkolach i szkołach w mojej okolicy.Czekałam i nic. Dostałam propozycję pracy tam gdzie podania nie składałam - po prostu dowiedziaałam się że tam jest wakat ,poszłam i do strzału dostałam prace:)

Cytat
Hooney_M
Też kończę ten kierunek:)
Możesz spróbować,a magisterkę uzupełnisz.. I wiadomo,zarobki będą mniejsze :)
A nie lepiej spróbować w przedszkolu? Tam jest łatwiej się dostać:)

ja na poczatku dostawałam niecały tysiąc zł-ale miałam 3/4 etatu. skorzystałam na dopłacie za uzupełnienie wykształcenia. a w przedszkolu zawsze jest więcej możliwości- można załapać się tez na pomoc nauczyciela, a zczasem się przenieść.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-12 18:57 przez remis3113.

Czy moge po licencjacie w szkole???

12 lip 2012 - 18:57:11

dla mnie to nie ma różnicy czy w przedszkolu czy podstawówce byle sie gdzies zaczepic:)a co do zarobków to może śmieszne ale wszystko mnie zadowoli bo lepsze to niz kolejny rok siedziec w domu:)Tez składałam podania rok temu ale nic:( w tym roku znowu nabrałam nadziei bo chlopaka kolega ma siostre i braqta którzy są dyrektorami dwóch szkół wiec może to wypali:))

zweryfikowana
Posty: 1.008
Ostrzeżenia: 1/5

Czy moge po licencjacie w szkole???

12 lip 2012 - 19:00:35

Ubiegac sie mozesz ale z samym lic słabo to widze,ja ide na 2 stopien wg mnie licencjat to nic:) ale powodzenia,zapytaj kolezanke moze znow doradzi 0_o

Czy moge po licencjacie w szkole???

12 lip 2012 - 19:55:44

Cytat
Annies90
Ubiegac sie mozesz ale z samym lic słabo to widze,ja ide na 2 stopien wg mnie licencjat to nic:) ale powodzenia,zapytaj kolezanke moze znow doradzi 0_o[/



na licencjacie praktycznie wszystkiego sie nauczyłam, miałam mase praktyk i z własnego punktu widzenia jestem w 100% przygotowana do tego zawodu. Magisterka tylko uzupełnia to wszystko, praktyk tak nie ma. A uzupełnić zawszę mogę:) chodzi mi tylko czy dam rade sie zaczepic z samym lic:)
a co do kolezanki to pracuje wyłacznie z licencjatem uczac angielskiego , tyle jej wystarczy twierdzi.:)Tak, że moze jeszcze posłucham jej rad kto wie koleżanko:_)
Cytat
remis3113
ja powiem ci tak:) złożyłam cv we wszystkich możliwych przedszkolach i szkołach w mojej okolicy.Czekałam i nic. Dostałam propozycję pracy tam gdzie podania nie składałam - po prostu dowiedziaałam się że tam jest wakat ,poszłam i do strzału dostałam prace:)
Cytat
Hooney_M
Też kończę ten kierunek:)
Możesz spróbować,a magisterkę uzupełnisz.. I wiadomo,zarobki będą mniejsze :)
A nie lepiej spróbować w przedszkolu? Tam jest łatwiej się dostać:)

ja na poczatku dostawałam niecały tysiąc zł-ale miałam 3/4 etatu. skorzystałam na dopłacie za uzupełnienie wykształcenia. a w przedszkolu zawsze jest więcej możliwości- można załapać się tez na pomoc nauczyciela, a zczasem się przenieść.


jako, że była by to moja perwsza praca to pomoc nauczyciela jak najbardziej była by ok, bo odrazu opieki nad dziecmi nie dostane:)
a jak było z tobą?? Czym na poczatku się zajmowałas?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-12 20:01 przez patssy11.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

praca w markecie Dino