Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 284
Ostrzeżenia: 1/5

Dziewczyny jak napisałam w nagłowku, zdecydowałam otworzyć swój własny sklep, będzie to sklep z odzieżą uzywaną i nową. Styl sklepu będzie VINTAGE. Planuje wynająć lokal 103 m2.
Proszę was o to byście mi napisały na co zwracacie uwage w takim sklepie, co was najbardziej przyjaciaga, ceny, promocje itp. Proszę was o to bo na podstawie waszych odpowiedzi będę tworzyć business plan.
I nie chodzi mi tu o zarabianiu ''kokosów'' tylko podstawowej pensji i chodzi mi o uszcześliwanie ludzi, które kupią u mnie naprawdę dobra ubrania w przystępnej cenie :)

A moze ktos tu jest kto ma juz swoją taką podobną działalność?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi! :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-21 09:30 przez alexx92.

czyste ubrania, miła obsługa i fajne promocje, w stylu im więcej kupuję tym jest taniej

- przede wszystkim musi byc mila ekspedientka, bo warcząca od progu na klientów na pewno odstrasza,
- ciekawym pomyslem jest np. promocja przy zakupie 3 ubran (lub wiecej skoro to beda ubrania uzywane) jeden gratis
- a najgorsze w tego typ sklepach jaest wnetrze! nieraz to jest w jakiejs piwnicy, ktora faktycznie wyglada jak piwnica, wazne zebvy byly ciekawie pomalowane sciany, duzo siwatla:) mam nadzieje ze troszke pomoglam, pozdrawiam i powodzenia

-zapach
-posegregowane ubrania (swetry osobno, bluzeczki, sukienki, spodnie, damskie, męskie osobno)
-wieszaki z których ciuchy nie spadają
-wieszaki na wysokości takiej, żeby nie trzeb było do nich skakać
-promocje i ceny z pewnością są ważne, ale też przystępne ceny na co dzień(ważniejsze niż promocje)
-karty stałego klienta(posiadam taką do mojego ulubionego lumpka - jak wydam 150zł w ciągu miesiąca to dostaję 20zł do wykorzystania)

takie może podstawy, ale jak wejdę do lumpa gdzie nie da się podnieść bluzki z wieszakiem, bo od razu spada, to raczej już tam nie przychodzę, mam na to straszne nerwy :D

jak jeszcze o czymś pomyślę, to napiszę ;)

ubrania zadbane, nie przesadnie 'szmaciane'.. ciekawe rozplanowanie stojakow, wieszakow, manekiny, na ktorych zaprezentujesz fajne polaczenia, plakaty fashion na scianach, ceny konkurencyjne dla podobnych, odziezowych sklepow, promocje raz na jakis czas (typu: przy zakupach za min 20pln wybrany pasek gratis ;)).
p.s. segregacja ubran, to podstawa ! nie wszystko upchane byle gdzie !



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-21 09:31 przez czekoladomor.

zweryfikowana
Posty: 654
Ostrzeżenia: 1/5

napewno klienta przyciagaja promocje im ich wiecej tym lepiej, ciekawe wystawy, na poczatek pusisz wyrobic sobie public relaction wiec mysle ze promocjami przyciagniesz ludzi.

Przede wszystkim zwracam uwagę na zapach i czystość w sklepach tego typu.

Poza tym fajnie byłoby gdyby ciuszki były ładnie i rozsądnie posortowane i wyeksponowane.

Jeśli ma to być butik vintage powieś może na ścianach jakieś plakaty w antyramach w klimacie vintage, stare wieszaki, itp.

Powodzenia - mam nadzieję, że pomysł wypali.

Chetnie odwiedzam sklepy gdzie sa dosc duze, dobrze oswietlone przymierzalnie, z jakas laweczka lub czym kolwiek do siedzenia. Mysle ze warto na to zwrocic uwage przy planowaniu. Nie cierpie przymierzalni typu tally weijl-ciasna, ciemna i male,waskie lustro...zauwarzylam, ze duzo klientek zwraca tam towar lub wymienia.

Nie mam i też nie chodzę do second-handów, aczkolwiek wiem, że fajne rzeczy można czasami kupić.
Dla mnie, żebym weszła do takiego sklepu musi być on w dobrym style, w sensie wizualnie, białę ściany odpadają.
Zależy jeszcze jaki wyznaczysz sobie zakres klientów, czy mają to być kobiety czy mężczyźni, i w jakim wieku?
Muślę, że ładna wystawa też dużo pomoże, ja nie wchodzę do sklepu który na wystawie nie ma nic do zaoferowania, to jest dla mnie znak, że w środku też nic nie ma. Ładne wieszaki, to bardzo ważne by ten lokal wyglądał estetycznie, wręcz elegancko, ale nie za bardzo bo ludzie pomyślą, że niewiadomo jakie ceny masz :)
No i ciuszki ładnie na manekinach czy własnie wieszakach a nie w koszu hehe

pozdrawiam :)

zweryfikowana
Posty: 534
Ostrzeżenia: 3/5

zapach :) jestem uczulona na typowy lumpowski zapach, jak mi coś śmierdzi od drzwi to nawet nie wchodzę

Cytat
blankamlynarczyk
Chetnie odwiedzam sklepy gdzie sa dosc duze, dobrze oswietlone przymierzalnie, z jakas laweczka lub czym kolwiek do siedzenia. Mysle ze warto na to zwrocic uwage przy planowaniu. Nie cierpie przymierzalni typu tally weijl-ciasna, ciemna i male,waskie lustro...zauwarzylam, ze duzo klientek zwraca tam towar lub wymienia.

nienawidzę tych przymierzalni u nich ;/ są bezsensowne. Fajnie jakby w przymierzalni były lusterka jak np. w H&M. Można się oglądnąć z każdej strony a pomieszczenia są duże i jasne :)

A no i przydałoby sie, żeby ktos odbierał ciuchy po przymierzeniu, bo klient mało który odstawi ciuch na swoje miejsce :)

zweryfikowana
Posty: 155
Ostrzeżenia: 1/5

Hmm musiałabyś mieć naprawdę fajne ciuchy vintage, a nie po prostu stare niemodne od tysiąca lat ubrania,( bo spotkałam się w internecie z takim sklepem). Ceny muszą przyciągnąć więc muszą być niskie, osobiście jestem bardzo skąpa jeśli chodzi o wydawanie na ciuchy (bo wiem że czasem za grosze, dosłownie grosze! mogę kupić sobie coś równie ślicznego- w lumpeksach gdzie towar jest na wagę.)

A jeśli chodzi na co zwróciłabym uwagę w takim sklepie: to zapach (bo wiadomo jak pachnie w sklepach z odzieżą używaną ;)) Jak eksponowany jest towar i takie tam.
Ale jeśli chodzi o sam biznes, to ogromną uwagę zwracam na ceny. Z początku abyś nabrała, "późniejszych" stałych bywalców, proponuje dość niskie ceny, potem z czasem mogą one się trochę podwyższyć ;) bo będziesz miała już ludzi którzy pewnie i tak nie zauważą tego, że jest drożej (siła pierwszego wrażenia) Oczywiście proszę nie odbierać tego iż najpierw wszystko po 5zł a potem po 50zł! ;)
Promocje też przyciągają ja mam jeden ulubiony sklep gdzie co jakiś czas na wszystkie ciuchy jest np. 30%/50% obniżki cen ;) W sklepie gdzieś na szyldach, czy coś umieścić wcześniej informacje, że tego i tego dnia odbędzie się wyprzedaż ;) Wtedy zachęci to ludzi do przyjechania danego dnia :)

Na warsztatach z biznesu uczyli mnie iż aby zrobić promocje najpierw podwyższamy ceny i od tej podwyższonej obniżamy, ludzie nie zorientują się wręcz będą zadowoleni, że kupili coś okazyjnie!!

A co ważnego, proponowałabym (oczywiście to moja mała sugestia), najpierw wynająć mniejszy lokal. I pamiętaj, że wybór dzielnicy w której chcesz otworzyć taki sklep musi także być trafiony!

Hmm jakbym mogła prosić dasz mi znać jak ten biznes wypalił? Jestem bardzo ciekawa, bo zawsze ciekawiło mnie to jak prosperuje i funkcjonuje taki vintage shop.

Trzymam kciuki i pozdrawiam ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-21 09:39 przez goldencry.

zweryfikowana
Posty: 284
Ostrzeżenia: 1/5

[embed_image 1e70e0397b3538ceaf8a6c91f3aa47c5]
Co uważacie o takim lokalu?

-wieszaki
-mila Pani
-czyste i w miare pachnace ubrania
-promocje, niskie ceny.

Jest u mnie fajny sklep z odzieza uzywana ale za wysoko sie mierzą. Zwykla bluzka czasem i 18 zl kosztuje to bez przesady. Dwoma plusami jest to ze zawsze cos wyszperam dla siebie i to ze zawsze moge sie utargowac

niezweryfikowana
Posty: 698
Ostrzeżenia: 1/5

ja ostatnio odkryłam taki sklepik u mnie na centrum :D

zależy których ubrań będziesz miała więcej, tam bardziej są nastawieni na nowe ubrania (chociaż nie wszystkie mają metkę, ale jest napisane na karteczce, że nowe) i ceny wcale nie są jakieś małe a ludzi mają sporo :)więc jeśli ubrania będziesz mieć ładne i zadbane to ceny dawaj adekwatne :)

a tak to ja zwracam uwagę na:
- podstawa to czy można płacić kartą (niestety w większości się nie da, albo od jakiejś kwoty dopiero a ja wole zapłacić plastikiem niż gotówką)
- fajnie jakbyś wygospodarowała kawałek miejsca dla dzieci, bo tak to one jednak plączą się ludziom pod nogami
- posegregowane ubrania (bluzki razem, spódnice razem itp.) ułatwia to szukanie i jest o wiele przejrzyściej jednak :p
- standardowo miła obsługa, wystrój, zapach itp.
- mi by się zegarek przydał w takim miejscu, żeby wiedzieć kiedy wyjść w końcu ;D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

DZIEWCZYNY PRACUJĄCE W ORSAY - WIELKA PROŚBA!!!!