Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Studia i praca

28 maj 2012 - 19:59:33

W październiku zaczynam studia, no i mam takie pytanie, można pogodzić studia dzienne z pracą? czy jest raczej ciężko?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-28 19:59 przez _Asia_.

Studia i praca

28 maj 2012 - 20:03:51

Można, ale wszystko zależy od tego ile będziesz mieć godzin i jak rozłożone, ewentualnie zawsze zostają korepetycje, na których możesz dorabiać.

Studia i praca

28 maj 2012 - 20:06:00

Jezeli chodzi o studia dzienne i prace to jest na prawde ciezko.
Chyba, ze znajdziesz jakas prace typowo dorywcza, ze bedziesz mogla pracowac raz, dwa razy w tygodniu.. wtedy bedziesz mogla to pogodzic..

Studia i praca

28 maj 2012 - 20:06:33

Wszystko zależy od od tego czy potrafisz zorganizować sobie czas, jaki to kierunek no i czy odpowiednio dopasujesz sobie grafik do zajęć. Łatwo nie będzie, bo to 1 rok ale nie jest to niewykonalne.

Studia i praca

28 maj 2012 - 20:06:43

Mam znajomą, która studiuje dziennie i pracuje w wolnych chwilach i w weekendy w call center, na tzw słuchawkach. Ma z tego 1600 zł na swoje zachcianki, ubrania, kosmetyki. Bo na życie, mieszkanie i podręczniki dają jej rodzice.

Studia i praca

28 maj 2012 - 20:13:57

Ja studiuję dziennie i pracuję w jednej z sieci kin. Pracuję tam na dwóch działach. Jestem na II roku i pracuję od października. Polecam pracę w multipleksie z tego względu że grafik układasz sobie sama, tzn każdy wystawia dyspozycje kiedy może pracować i z tego układają grafik na kolejny tydzień. W sumie jest to bardzo elastyczne. U nas wystawia się minimum 3 dyspozycje na tydzień, ale wszystko jest kwestią dogadania się.

Studia i praca

29 maj 2012 - 14:20:05

oj może być ciężko. Znajoma tak chciała pracować, ale jej się nie udało. W końcu zdecydowała się przenieść na zaoczne i pracować na cały etat w eniro, bo stwierdziła, ze doświadczeni lepiej się jej przyda niż sam świstek ze studiów. I w sumie dobrze zrobiła bo teraz już jakiś czas tam pracuje, zdobywa doświadczenie i dobrze zarabia, studia skonczyła, a niektórzy nasi znajomi po dziennych nadal szukaja bo nie mają wcale doświadczenia..

niezweryfikowana
Posty: 258
Ostrzeżenia: 3/5

Studia i praca

29 maj 2012 - 14:22:41

ja uczę się zaocznie i pracuje. Czasami trudno połączyć jedno z drugim, tym bardziej że dochodzi zmęczenia po pracy, ale chcieć to moc :)
Proszę o pomoc :) http://szafiarenka.pl/46/5693990/pomysl-na-tort-prosze-o-pomoc.html

Studia i praca

29 maj 2012 - 14:26:56

zalezy jaki kierunek. Ja studiuje dziennie i pracowałam (przerwałam ze wzgledu na ciąże) i nie jest źle, kwestia organizacji czasu, ale jest wykonalne, a ile satysfakcji ;) Chetnie bym jeszcze pracowała bo mi sie nudzi szczerze mówiąc, mam niewiele zajęc no ale nie moge ;) Także jesli twój kierunek nie jest bardzo wymagający i znajdziesz pracę w której mozesz dostosowac sobie grafik to smiało ;)

Studia i praca

29 maj 2012 - 14:27:31

a co zamierzasz studiować? Bo w sumie bardzo dużo od tego zależy.. I w jakim mieście? Generalnie w dużych miastach myślę, że bez problemu znajdziesz pracę, którą pogodzisz ze studiami. Pracowałam jako kelnerka i jako opiekunka na placu zabaw dla dzieci. Najczęściej w miejscach, gdzie przyjmują studentów podajesz swoją dyspozycyjność a oni na podstawie tego układają grafik. W sumie polecam pracę kelnerki, bo zawsze są jakieś napiwki :)

Studia i praca

29 maj 2012 - 14:28:16

Da się! Wszystko zależy od tego jak bardzo dużo nauki masz na kierunku. Ja mam dość dużo zajęć na studiach, ale mimo tego dawałam radę. Pracowałam równolegle przez 1,5 roku. Teraz zmieniłam tryb, pracuję dorywczo, ale szczerze mówiąc wolałabym tryb przy stałej pracy i studiach:) pełna organizacja, stabilność i dajesz radę :)

Studia i praca

29 maj 2012 - 14:35:01

Ja też właśnie zastanawiałam się nad pracą na studiach i chyba bedę czegoś szukała od października. A gdzie pracujecie?

Studia i praca

29 maj 2012 - 14:36:50

Mój znajomy to godzi, ale ja bym nie dała rady bo lubię poleniuchować... Dlatego na wakacje jeżdżę za granicę i potem mi wystarczy kaski

zweryfikowana
Posty: 5.381
Ostrzeżenia: 2/5

Studia i praca

29 maj 2012 - 14:41:57

u mnie w mieście wręcz chcą samych studentów do pracy, nawet dziennych, w sklepach z odziezami, wtedy pracuje sie w weekendy kiedy zatrudnieni zaoczni mają zajęcia :) ja zamierzam tak pracowac

Studia i praca

29 maj 2012 - 14:50:30

Jak się chce to można. Studiowałam dziennie i pracowałam fizycznie (robota dla facetów), ale jak wyszłam z domu o 7:00 to byłam ok. 21.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Start