Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Po co im mój dowód?

09 mar 2012 - 20:48:12

Hej,parę dni temu wysłałam swoje CV w odpowiedzi na ogłoszenie o pracy w sklepiku z pamiątkami w moim mieście. Dzisiaj dostałam maila,że do dalszego etapu rekrutacji proszą o zdjęcie/skan dowodu osobistego. Jak myślicie,po co im to? Dodam,że dopiero w październiku kończę 18lat,ale dowód już mam od jakiegoś czasu :)

Po co im mój dowód?

09 mar 2012 - 20:50:46

no wlasnie poto....bo nie pelnoletnich nie zatrudniaja

Po co im mój dowód?

09 mar 2012 - 20:54:04

Wyraźnie pisało,że wymagają statusu ucznia,więc nie sądzę..

Po co im mój dowód?

09 mar 2012 - 20:54:04

albo po to, zeby wyłudzić dane czy coś..

Po co im mój dowód?

09 mar 2012 - 20:54:58

Juz był podobny wątek tyle ,że niby zara rekrutowała. Powtórzę się: do potrzeb rekrutacji nie jest potrzebny dowód!! Te ogłoszenia to próba wyłudzenia danych przez oszustów.
Nie daj się na to nabrać. Dowód jest potrzebny ewentualnie w kadrach jak już zostajesz przyjęta do pracy a nie do rekrutacji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-09 20:55 przez alpina.

zweryfikowana
Posty: 486
Ostrzeżenia: 1/5

Po co im mój dowód?

09 mar 2012 - 20:55:13

Ja bym nie wysyłała

Po co im mój dowód?

09 mar 2012 - 20:57:28

Serio? I po co im te dane? Na mnie na szczęście i tak pożyczki nie zaciągną ;) Ale dziwne to,ogłoszenie wygląda porządnie,nazwa sklepu,ulica w moim mieście,nazwisko właściciela i w ogóle..

Po co im mój dowód?

09 mar 2012 - 20:58:16

nie wysyłaj bo strachhh.Jeszcze coś przekombinują i będziesz miała nie przyjemności

Po co im mój dowód?

09 mar 2012 - 21:00:15

Wpisałam nazwisko tej osoby,która do mnie napisała w google i wyskoczyło sp. ds. zatrudnień, całkiem wiarygodnie..

Po co im mój dowód?

09 mar 2012 - 21:00:29

Nie wysyłaj żadnych skanów dokumentów :)

Jeżeli będą potrzebowali do umowy którą będziesz podpisywała dopiero wtedy zaniesiesz.

Absolutnie do rekrutacji nie dawaj.

I pod żadnym pozorem nie pracuj bez umowy jak by już sprawa zaszła dalej.

Moja mama pracuje w inspekcji pracy i przychodzi pełno ludzi którzy pracowali bez umowy a teraz są w "czarnej pupie" bo pracodawca nie zapłacił.
To jak plaga jest. Niewiele w takich sytuacjach można zrobić.

To tak na zaś:)

Po co im mój dowód?

09 mar 2012 - 21:00:58

Cytat
ecri16
Serio? I po co im te dane? Na mnie na szczęście i tak pożyczki nie zaciągną ;) Ale dziwne to,ogłoszenie wygląda porządnie,nazwa sklepu,ulica w moim mieście,nazwisko właściciela i w ogóle..


Dane sklepu i własciciela można sobie wziąść z pierwszej lepszej strony internetowej. Może zadzwoń do własciciela, lub wyślij meila czy przeprowadza faktycznie rekrutacje. Możesz się zdziwić.
Sklep z pamiatkami i specjalista ds. zatrudnień?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-09 21:03 przez alpina.

Po co im mój dowód?

09 mar 2012 - 21:01:10

a weź się przejdź do tego sklepu i zaytaj czy faktycznie szukają kogoś do pracy

Po co im mój dowód?

09 mar 2012 - 21:05:46

Cytat
ecri16
Wyraźnie pisało,że wymagają statusu ucznia,więc nie sądzę..

Uczeń to osoba,która może być w/na : studiach,technikum,studium,liceum.
Pisząc,że uczeń nie chodzi im raczej o osobe poniżej 18stu lat.

Po co im mój dowód?

09 mar 2012 - 21:06:00

Ja też wysyłałam skan dowodu-albo ksero? jak pracowałam dla work service
Nie było potem żadnych dziwnych konsekwencji tego. Podejrzewam, że zwykła procedura. Jeśli chcesz wiedzieć po co im ten dokument- napisz do nich lub zadzwoń.

Po co im mój dowód?

09 mar 2012 - 21:07:43

Cytat
alpina
Cytat
ecri16
Serio? I po co im te dane? Na mnie na szczęście i tak pożyczki nie zaciągną ;) Ale dziwne to,ogłoszenie wygląda porządnie,nazwa sklepu,ulica w moim mieście,nazwisko właściciela i w ogóle..


Dane sklepu i własciciela można sobie wziąść z pierwszej lepszej strony internetowej. Może zadzwoń do własciciela, lub wyślij meila czy przeprowadza faktycznie rekrutacje. Możesz się zdziwić.
Sklep z pamiatkami i specjalista ds. zatrudnień?

To jest jakaś ogólnopolska "sieciówka" sklepów tego typu,nie pani sprzedająca ręcznie tkane chusteczki ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ZUS...