Obecnie rozmawiamy o:

nowoczesne przedszkole

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Próbne 3h w sklepie-pomocy!!!!:(

24 lut 2012 - 17:27:23

Hej dziewczyny. Udało mi się przejśc pierwszy etap rozmowy kwalifikacyjnej do sklepu odzieżowego. Jutro czekają mnie 3h próbne. Czy wie któraś z Was jak to wygląda? Co mam robić? Jak zachowywać się wobec klientów? Chciałabym dobrze wypaść bo bardzo mi zależy. Z góry dziękuję za rady.

Próbne 3h w sklepie-pomocy!!!!:(

24 lut 2012 - 17:29:46

Niestety nie wiem,na pewno uprzejmie :) sama chętnie się dowiem :)

Próbne 3h w sklepie-pomocy!!!!:(

24 lut 2012 - 17:30:14

Wszystko Ci powiedzą i wytłumaczą, nic się nie martw. Bądź naturalna grzeczna i uśmiechnięta, a jeśli czegoś nie wiesz to pytaj pytaj i jeszcze raz pytaj. Będzie dobrze, zobaczysz.

Próbne 3h w sklepie-pomocy!!!!:(

24 lut 2012 - 17:30:23

to jakaś sieciówka czy mały prywatny sklepik?

Próbne 3h w sklepie-pomocy!!!!:(

24 lut 2012 - 17:31:21

Robic cokolwiek, byle nie siadac:) Jak jest klient to grzecznie pytac czy w czyms pomoc, zazwyczaj nie chca pomocy wiec powiedziec, ze w razie czego jestes do dyspozycji, ukladac towar 100 razy byle bylo ladnie:)

Próbne 3h w sklepie-pomocy!!!!:(

24 lut 2012 - 17:32:35

Sklep nazywa się Trendy4Ever. Znmajduje się w galerii

Próbne 3h w sklepie-pomocy!!!!:(

24 lut 2012 - 17:32:53

ja byłam na wstępnych DZIESIĘCIU godzinach, po czym stwierdzili że jednak nie pasują im moje dojazdy. Co parę dni widzę tam inną osobę, z plakietką "uczę się". Parę dni temu zadzwonili do mnie, że pozytywnie przeszłam rozmowę i zapraszają mnie na dzień próbny. Naiwnego szukają. I coś się chyba pokrochmaliło w papierkach:]

rzecz się działa w sklepie co to w tłumaczeniu angielskim oznacza "dom"

Próbne 3h w sklepie-pomocy!!!!:(

24 lut 2012 - 17:33:13

Masz się zachowywać tak, jakbyś tam normalnie pracowała. Zależy co należałoby do Twoich obowiązków, Ja byłam na godzinie próbnej i wspominam to niechętnie. Zdecydowanie to nie dla mnie. Miałam wręcz nagabywać klientów. Grrrr!

Cytat
7medeis
ja byłam na wstępnych DZIESIĘCIU godzinach, po czym stwierdzili że jednak nie pasują im moje dojazdy. Co parę dni widzę tam inną osobę, z plakietką "uczę się". Parę dni temu zadzwonili do mnie, że pozytywnie przeszłam rozmowę i zapraszają mnie na dzień próbny. Naiwnego szukają. I coś się chyba pokrochmaliło w papierkach:]

rzecz się działa w sklepie co to w tłumaczeniu angielskim oznacza "dom"
Dobrze, że nie przeszłam;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-24 17:35 przez Asztarte.

zweryfikowana
Posty: 271
Ostrzeżenia: 3/5

Próbne 3h w sklepie-pomocy!!!!:(

24 lut 2012 - 17:35:17

Będziesz harować przez 3 godz za darmo ;p dużo ludzi na takie coś idzie i rzadko kiedy kogoś zatrudniają. pomagasz klijentom gdy szukają czegoś np możesz pomóc w szukaniu koloru lub rozmiaru, układasz ubrania gdy są pirozwalane itd itp

Próbne 3h w sklepie-pomocy!!!!:(

24 lut 2012 - 17:36:33

Też pracuję w sklepie odzieżowym od niedawna :) Ogólnie musisz być uśmiechnięta, jeśli nie ma akurat klientów lub są, ale nie potrzebują pomocy, nie stój nigdy bezczynnie, zawsze musisz sobie znaleźć jakieś zajęcie, układanie na półkach, cokolwiek :) Przede wszystkim musisz być uprzejma w stosunku do klientów, nawiązuj z nimi kontakt, ale nie bądź nachalna :) Nie musisz pytać każdego czego szuka, unikaj pytania "czy mogę pomóc?", raczej nastaw się na pytania typu: jakiego rozmiaru Pani/Pan szuka, jaki kolor podać itp. No i najważniejsze, podejrzewam że "na próbę" nie będziesz sama w tym sklepie, więc bądź uprzejma w stosunku do koleżanek z pracy, bo ich opinia o Tobie może bardzo pomóc w otrzymaniu tej pracy :) Powodzenia, trzymam kciuki żeby wszystko dobrze poszło :)

Próbne 3h w sklepie-pomocy!!!!:(

24 lut 2012 - 17:37:01

po pierwsze bądż miła i UŚMIECHNIĘTA dla klientów. po drugie staraj się cały czas coś robić( poprawiaj ciuchy na wieszakach, nawet jak są dobrze poukładane to zrób to jeszcze raz) co ważne :każdemu klientowi mów dzień dobry i do widzenia( nawet jak nic nie kupi) oraz zaproś na ponowne odwiedzenie Waszego sklepu. no i nie siedż. Bądz cały czas gotowa na pomoc w wyborze ciuchów , pytaj czy możesz w czymś pomóc. tak to wygląda bo sama przez to przeszłam;) powodzenia!

Próbne 3h w sklepie-pomocy!!!!:(

24 lut 2012 - 17:37:18

Tutaj sklep raczej w porządku, szukają pracownika na stałe, więc się nie obawiam że mnie oleją i szukają dziewczyn tylko po to,żeby ktoś był w sklepie. Boję się tych godzin próbnych,poniewaz nie mam doswiadczenia (szczególnie jeśli chodzi o kasę fiskalną, terminal itd)
dziękuję wszystkim życzliwym kobietkom:***



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-24 17:40 przez maja_20.

Próbne 3h w sklepie-pomocy!!!!:(

24 lut 2012 - 17:37:43

Cytat
7medeis
ja byłam na wstępnych DZIESIĘCIU godzinach, po czym stwierdzili że jednak nie pasują im moje dojazdy. Co parę dni widzę tam inną osobę, z plakietką "uczę się". Parę dni temu zadzwonili do mnie, że pozytywnie przeszłam rozmowę i zapraszają mnie na dzień próbny. Naiwnego szukają. I coś się chyba pokrochmaliło w papierkach:]

rzecz się działa w sklepie co to w tłumaczeniu angielskim oznacza "dom"[/quote

zgadzam się, to samo było w naszej kieleckiej galerii, tylko ze u nas okres probny trwał tydzien i tak w kołko, nigdy nikt nie odpowiadał, w miare powazny sklep daje umowe conajmniej na 3 miesiace, a nie taka zabawa w 3 godziny.
co mozesz pokazac przez te 3 h?

Próbne 3h w sklepie-pomocy!!!!:(

24 lut 2012 - 17:45:45

A to wiem który sklep. Też jestem z Ck.
A przez te 3 h dużo mogą zobaczyć: jaki masz stosunek do klientów/współpracownic/jak organizujesz sobie czas w pracy itp.
Mam nadzieję,że przez te 3 h wykażę się

Próbne 3h w sklepie-pomocy!!!!:(

24 lut 2012 - 17:46:51

Cytat
maja_20
Tutaj sklep raczej w porządku, szukają pracownika na stałe, więc się nie obawiam że mnie oleją i szukają dziewczyn tylko po to,żeby ktoś był w sklepie. Boję się tych godzin próbnych,poniewaz nie mam doswiadczenia (szczególnie jeśli chodzi o kasę fiskalną, terminal itd)
dziękuję wszystkim życzliwym kobietkom:***

W ciągu tych 3 godzin na pewno nie dadzą Cię na kasę, bo nauka tego wymaga czasu, a przecież będziecie dbać o klientów, a nie siedzieć nad kasą :D Niczym się nie martw, wszystko przyjdzie z czasem :)
Aha, nikt jeszcze nie wspomniał o tym, że jeśli pracujesz w sklepie odzieżowym, do pracy musisz się ubierać w ubrania podobne stylem do tych, które sprzedajecie, tzn. np. jeśli jest to sklep z ubraniami bardziej sportowymi, to raczej trzeba odpuścić szpilki i mini :) Pozdrawiam :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca dodatkowa