Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wyrejestrowanie z UP

18 sty 2012 - 17:15:10

Od lutego zaczynam pracę. Drogą pocztową chciałabym wysłać pismo abym została wyrejestrowana z UP. W internecie znalazłam dwa rodzaje formularzy: "wniosek o pozbawienie statusu osoby bezrobotnej" i "oświadczenie o podjeciu pracy" Który formularz powinnam wysłać? czy wystarczy jeśli wyślę pierwszy wniosek? Panie w UP niestety są zielone, raz mówią tak raz tak.

wyrejestrowanie z UP

18 sty 2012 - 17:18:06

u mnie podaje się ksero umowy z pracodawcą i nic więcej ;)

wyrejestrowanie z UP

18 sty 2012 - 17:24:34

Ksero umowy jest potrzebne tylko w przypadku wczesniej pobieranego zasiłku aby otrzymac dodatek aktywizacyjny. Może wyślę po prostu oświadczenie o podjęciu pracy co myślicie???

wyrejestrowanie z UP

18 sty 2012 - 17:26:21

wypełnij tylko oświadczenie o podjeciu pracy

wyrejestrowanie z UP

18 sty 2012 - 17:28:21

no właśnie a taki dodatek aktywizacyjny to się Tobie nie należy ? U mnie też się przedstawia umowę o pracę a oni sobie kserują i to tyle :)

wyrejestrowanie z UP

18 sty 2012 - 17:30:09

Masz obowiązek powiadomienia UP o podjęciu pracy, więc wyślij to drugie :) Chociaż ja bym wolała osobiście się pofatygować do UP, żebym miała pewność, że się dowiedzieli :p

wyrejestrowanie z UP

18 sty 2012 - 17:30:12

nawet jak nie brałaś kurioniówki to u nas się przedstawia ksero umowy ;)

wyrejestrowanie z UP

18 sty 2012 - 17:32:37

Własnie nie bardzo bede mogła osobiście wiec jestem zmuszona wysłać. Bedę miala dowód, że wysłałam więc wszystko powinno być ok.
Co do dodatku aktywizacyjnego to mi sie nie nalezy, zasiłku tez nie pobierałam.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-18 17:40 przez melinea.

wyrejestrowanie z UP

18 sty 2012 - 17:33:25

Ksero umowy wsysłasz i na tej podstawie dostaniesz pocztą decyzję o wyrejestrowaniu z powodu podjęcia zatrudnienia.
Może nawet ktoś za Ciebie dostarczyć umowę do punktu Informacji, sekretariatu lub działu gdzie chodzisz się podpisywać. A jeśli nie ma kto to wyślij pocztą:)

Cytat
melinea
Własnie nie bardzo bede mogła osobiście wiec jestem zmuszona wysłać. Bedę miala dowód, że wysłałam więc wszystko powinno być ok.
Co do dodatku aktywizacyjnego to mi sie nie nalezy, zasiłku tez nie pobierałam.

Może ktoś za Ciebie zanieść jak Ty nie możesz, ale pocztą też można wysłać tymbardziej że nie pobierasz zasiłku to w niczym Ci wysłanie nie przeszkodzi



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-18 17:36 przez Aatia.

wyrejestrowanie z UP

18 sty 2012 - 17:36:17

Wystarczy zadzwonić do UP!

wyrejestrowanie z UP

18 sty 2012 - 17:38:18

To moze wyślę, oświadczenie o podjęciu pracy i ksero umowy.

Cytat
marika066
Wystarczy zadzwonić do UP!

Z tego co sie orientuję to telefonicznie nie mozna.

W ogóle pytałam sie babki w UP czy musze osobiscie przyjsc to mi mowi: "tak tak oczywiscie nie ma innej opcji" no to ok. Na stronie wyczytałam, ze mozna UP zawiadomić osobicie, pocztą, faksem itp Tydzien pozniej znowu jestem w UP i mówie, ze wyczytałam, że mozna wysłać zaswiadczenie pocztą a babka "tak tak oczywiscie mozna" Nosz kurde paranoja w tych urzędach, niekompetencja bije po oczach, dodam, że to była ta sama kobieta:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-18 17:40 przez melinea.

wyrejestrowanie z UP

18 sty 2012 - 17:40:35

Cytat
melinea
To moze wyślę, oświadczenie o podjęciu pracy i ksero umowy.
Cytat
marika066
Wystarczy zadzwonić do UP!

Z tego co sie orientuję to telefonicznie nie mozna.

Zgadzam się z tym że telefonicznie nie można.

wyrejestrowanie z UP

18 sty 2012 - 17:40:36

Wystarczy zadzwonic, powiedziec że podejmujesz prace i juz ;)

wyrejestrowanie z UP

18 sty 2012 - 17:43:01

moj maz byl zarejestrowny (nie pobieral zasilku) podja prace i nie poszedl osiol sie wyrejestrowac pomimo obowiazku. 11.01 powinien wstawic sie na "podpisanie", jesli go nie bylo to wyrejestrowali go automatycznie, prawda:)?

wyrejestrowanie z UP

18 sty 2012 - 17:45:14

Cytat
melinea
To moze wyślę, oświadczenie o podjęciu pracy i ksero umowy.
Cytat
marika066
Wystarczy zadzwonić do UP!

Z tego co sie orientuję to telefonicznie nie mozna.



To zadzwoń do UP i się zapytaj, co wysłać, i czy musisz dostarczyć jeszcze ksero umowy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PUP - staż a stypendium