Obecnie rozmawiamy o:

informacje o żywieniu

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wynagrodzenie zalezne od wieku?!

13 sty 2012 - 11:08:56

Witajcie mam problem może ktoś będzie w stanie mi pomóc.
Otóż pracowałam na umowę zlecenie, miałam podpisaną na cały grudzień a teraz złożyłam wypowiedzenie. Problem zaczyna się przy wypłacie wynagrodzenia za grudzień, bowiem miałam urodziny 15 gr. i skonczylam 23lata. Szef stwierdził że po urodzinach liczy się to już inaczej i muszę czekać kolejne 2 dni na moje pieniądze. ( dodam że na umowie mam zaznaczone że wypłata jest do 10tego każdego mies, a dziś już mamy 13). Szczerze to pierwsze słyszę o tym że są jakieś progi wiekowe od których inaczej nalicza się podatek... Wiecie coś na ten temat? Nie chce żeby mnie na koniec wyrolował.
pomożcie :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-13 12:53 przez Valentynka.

zweryfikowana
Posty: 1.487
Ostrzeżenia: 1/5

Wynagrodzenie zalezne od wieku?!

13 sty 2012 - 15:33:31

nie zanm się na tym. poszukaj może w internecie na ten temat ;)

Wynagrodzenie zalezne od wieku?!

13 sty 2012 - 15:36:34

bzdura totalna, powiedz mu,że chciałabys zobaczyć konkretny artykuł z KP na ten temat

Wynagrodzenie zalezne od wieku?!

13 sty 2012 - 15:37:02

pierwsze słyszę ale nie jestem księgową, może facet próbuje Cię wyrolować ?

Wynagrodzenie zalezne od wieku?!

13 sty 2012 - 15:39:21

Valentynka to co on mówi to jakaś paranoja. Wiek nie ma znaczenia przy wynagrodzeniu, chyba,że pracownik jest po 50-tce i jest na chorobowym, ale ta sprawa ZUSu dotyczy. Facet ewidentnie próbuje Cie wyrolować/

Wynagrodzenie zalezne od wieku?!

13 sty 2012 - 15:41:36

Cytat
alpina
bzdura totalna, powiedz mu,że chciałabys zobaczyć konkretny artykuł z KP na ten temat
Oczywiście masz rację - to jest jakaś bzdura totalna, jednak wszelkie nieprawidłowości reguluje tu nie Kodeks Pracy lecz Kodeks Cywilny gdyż umowa zlecenie nie jest stosunkiem pracy a umowa cywilno-prawną.
Swoją droga facet ma tupet - co to za typ? wcisnął Ci niezły kit;/

Wynagrodzenie zalezne od wieku?!

13 sty 2012 - 15:41:41

Nie ma takiego przepisu, żeby wynagrodzenie lub termin jej wypłaty uzależniać od daty urodzin.
Twój były pracodawca coś kombinuje.

O Boże i znowu ta śmieciowa umowa, która nie podlega przepisom KP a tylko przepisom KC.

Wynagrodzenie zalezne od wieku?!

13 sty 2012 - 15:42:54

co za bzdura, większej nie słyszałam, nie daj się temu gnojowi, bo chce Cię oszukać

Wynagrodzenie zalezne od wieku?!

13 sty 2012 - 15:42:57

pierwsze słyszę ale nie jestem księgową, może facet próbuje Cię wyrolować ?

Wynagrodzenie zalezne od wieku?!

13 sty 2012 - 15:43:00

Umowa zlecenie przede wszystkim nie podlega Kodeksowi pracy tylko cywilnemu i to mniej więcej o czy piszesz dotyczy osób ale po 26 roku życia uczniów i studentów także walcz bo gośc kombinuje

Wynagrodzenie zalezne od wieku?!

13 sty 2012 - 15:44:05

Macie racje dziewczyny, zlecenie to KC a nie KP:) Moja pomyłka.
A swoją droga to chore, pracując na zlecenie jesteś nikim w naszym pieknym kraju.

Wynagrodzenie zalezne od wieku?!

13 sty 2012 - 15:45:43

szukałam na ten temat , ale nic nie potrafię znaleźć .. tez mi sie wydaje ze to cos nie tak, moze wyczul ze jestem potulnym barankiem i dam sie zrobic w balona;/ no nie wiem teraz zupełnie co robic :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-13 15:47 przez Valentynka.

Wynagrodzenie zalezne od wieku?!

13 sty 2012 - 15:48:41

Powiedz mu, że doskonale orientujesz się w swoich prawach i nie ma takiego przepisu więc nie rozumiesz jego postawy i co ona ma na celu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-13 15:51 przez alpina.

Wynagrodzenie zalezne od wieku?!

13 sty 2012 - 15:48:44

Co za wymysły. Ewidentnie chce Cie wyrolować. Nienawidzę takich pracodawców:(

Wynagrodzenie zalezne od wieku?!

13 sty 2012 - 15:50:46

Umowa zlecenia to jeszcze pół bidy - bo mozna wynegocjować takie warunki jak w umowie o pracę (ubezpieczenie i składki jak w uop) - tyle że potem w razie jakichś naruszeń ze strony pracodawcy trudniej dochodzić swoich praw niż w przypadku umowy o pracę (wiem z doświadczenia). Najgorsza jest umowa o dzieło - bo bo tu pracodawca czyli ten który zleca wykonanie dzieła płaci jedynie podatek a składki nie są odprowadzane. Zawieranie tego typu umów jest korzystane jedynie w przypadku gdy jest to dodatkowe zródło dochodu oprócz stałej pensji (też to przerabiałam;)

A w Twojej sprawie autorko watku - radze zerknij w umowe którą zawierałaś z tym "panem" i sprawdź czy okreslił jakiś termin wypłaty wynagrodzenia (pisałaś że chyba 10 nast. miesiąca). Jeśli nie zrobi wypłaty w terminie który ty sama jesteś w stanie znieść i dalej tolerować ;)) wyśli mu za potwierdzeniem wezwanie do zapłaty z tyt. wykonanego zlecenia. No chyba że będziesz z nim jeszcze rozmawiać i spróbujesz to pokojowo załatwić.
Wezwanie pomaga - jeśli nie wiesz jak je napisać to daj znać - facet od razu poważniej Cie potraktuje, a nie oznacza to przeciez wielkiej wojny;)

powodzenia:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-13 15:55 przez Xwonka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

List motywacyjny, "podanie bez ogłoszenia"