Obecnie rozmawiamy o:

Urlop w górach

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

konsultantka

26 gru 2011 - 10:57:05

Witam

chcialabym zostac konsultantka jakies firmy z kosmetykami np Avon (najczesciej tam robie zakupy kosmetyczne). I tutaj mam kilka pytan do dziewczyn ktore sa konsultantkami.

1.Czy obowiązuje jakieś wpisowe?
2.Jeżeli w danym miesiącu nie robie zakupów musze za to płacic?
3.Jakie mam znizki?
4.Znizki sa caly czas czy dopiero po jakimś stażu?
5.Czy trzeba jezdzic na jakies prezentacje itp?
6.Jakie potrzebne sa dokumenty aby zawrzeć umowe?
7.Czy ciezko jest 'zwolnic sie' z bycia konsultantka? I czy trzeba ponosic za to jakies kary?
8.Co jesli np ktos nie zaplaci mi za daną rzecz a mam ją w domu, mogę ja odeslac czy musze zaplacic?

konsultantka

26 gru 2011 - 11:02:42

nie mam pojęcia,ale podbiję ;)

konsultantka

26 gru 2011 - 11:02:55

Nie wiem :D

konsultantka

26 gru 2011 - 11:04:40

też nie wiem,ale chętnie się dowiem ;)

konsultantka

26 gru 2011 - 11:05:17

1.Ja zostałam konsultantką w lipcu.Nie płaciłam żadnego wpisowego.
2.Nie musisz w danym miesiacu robic zakupów i nic nie płacisz.
3.Zniżki są zależnie od tego na ile masz zamówienia.
poniżej 150zł = 15%
150zł-499 = 25%
500-1000 podajże = 30%
maksymalnie można mieć 45% zniżki
5. nie trzeba jezdzic na zadne prezentacje.przynajmniej ja na żadnej nie byłam jeszcze :)wiem tylko, że jest jakieś szkolenie płatne, ale chyba też nieobowiązkowe :)
6.dwa dokumenty np. dowód osobisty i legitymacja albo prawo jazdy :)
7.nie. jak 3 miesiace nic nie zamawiasz to automatycznie nie jestes konsultantką
8.oj chyba musisz placic. tego nie wiem bo nie mialam takiej sytuacji

pozdrawiam :)

konsultantka

26 gru 2011 - 11:08:28

Hej.
1. W Avonie nie ma wpisowego.
2. Nie, nie musisz za to płacić.
3. Zniżki zależą od zamówienia, im większe masz zamówienie, tym większy procent zarabiasz.
4. Zniżki są cały czas (zależą od procentu zamówienia).
5. Jeśli chcesz to możesz, jeśli nie to nie :D.
6. Tak, musisz być pełnoletnia.
7. Nie.
8. Możesz złozyc reklamację.

konsultantka

26 gru 2011 - 11:11:30

Nie wiem jak jest z Avonem, ale mogę Ci powiedzieć co i jak z Oriflame.
1. Wpisowe wynosi 19zł
2. Nie, ale po 3 miesiącach bez zamówienia zostajesz skreślona z listy konsultantek.
3. 30% od ceny
4. Cały czas.
5. Nie trzeba, ale można.
6. Wniosek + skan dowodu osobistego. Jeśli jesteś niepełnoletnia to skan dowodu rodzica, skan legitymacji twojej + wniosek.
7. Trzeba napisać pisemny wniosek i wysłać do nich. Nie ponosisz kosztów z tego tytułu.
8. Możesz odesłąć, ale to się nie opłaca, bo koszty przesyłki i zwrotu są duże, a za nieodebranie zamówinia jest kara pieniężna.

Macie pytania? Chętnie odpowiem na priv.

konsultantka

27 gru 2011 - 15:34:39

W firmie, z którą współpracuję są następujace warunki:

1. Nie musisz płacić żadnego wpisowego aby kupować kosmetyki
taniej i sprzedawać je z zyskiem.
2. Nie ma obowiązku składania zamówienia w każdym miesiacu
i opłat za nie zrobienie zakupów.
3. Marża dla konsultantek wynosi ponad 40%!
4. Kupujesz produkty taniej od pierwszego dnia współpracy.
5. Jeśli nie chcesz jeździć na prezentacje i szkolenia to nikt Cię nie będzie zmuszał ;-)
6. Aby zawrzeć umowę należy podpisać umowę dystrybutorską.
7. Po roku braku aktywności Twoja umowa automatycznie wygaśnie
bez żadnych konsekwencji.
8. Płatności za zamówione produkty należy dokonać przy ich odbiorze
od kuriera. Jeśli stwierdzisz wady jakiegoś produktu to możesz złożyć reklamację.

Jeśli masz jakieś pytania wyślij do mnie PW to chętnie pomogę.

konsultantka

27 gru 2011 - 18:43:51

Czy konsultantka dostaje darmowe próbki?

konsultantka

27 gru 2011 - 19:37:52

Ja próbki nie dostaję za darmo.

konsultantka

02 sty 2012 - 14:25:58

ja polecam oriflame. Swietne szwedzie kosmetyki. Naturalne.
Z avonu pasuje mi tylko linia spa.
Z oriflame niemal wszystko oprocz szamponow i odzywek do wlosow. Reszta rewelacja. A juz linia mleko- miod BOSKA.

niezweryfikowana
Posty: 349
Ostrzeżenia: 1/5

konsultantka

03 sty 2012 - 17:01:52

1.Czy obowiązuje jakieś wpisowe? Nie
2.Jeżeli w danym miesiącu nie robie zakupów musze za to płacic? nie, nie ponosi się żadnych kosztów
3.Jakie mam znizki? Sama możesz mieć do minus 80%! Zarabiasz jako zwykła konsultantka do 40% wartości kosmetyków (nie żadna marża, tylko opus!)
4.Znizki sa caly czas czy dopiero po jakimś stażu? Opust jest uwarunkowany wielkością Twojego zamówienia, jednak są produkty, które z góry wiadomo, że jest -80%
5.Czy trzeba jezdzic na jakies prezentacje itp? Nie trzeba, ale warto- są dodatkowe korzyści
6.Jakie potrzebne sa dokumenty aby zawrzeć umowe? Ksero dowodu osobistego
7.Czy ciezko jest 'zwolnic sie' z bycia konsultantka? I czy trzeba ponosic za to jakies kary? Nie, wystarczy nie zamawiać przez rok, nie ponosi się żadnych kar
8.Co jesli np ktos nie zaplaci mi za daną rzecz a mam ją w domu, mogę ja odeslac czy musze zaplacic? można odesłać produkt, jeśli nie jest zużyty więcej niż 1/4. Jest również określony termin, do kiedy możesz to odesłać. Zawsze można zadzwonić do nich, nie utrudniają, można się z nimi dogadać:)

Zapraszam po więcej informacji:) Pomogę się zapisać:)

Cytat
MintTea
Nie wiem jak jest z Avonem, ale mogę Ci powiedzieć co i jak z Oriflame.
1. Wpisowe wynosi 19zł
2. Nie, ale po 3 miesiącach bez zamówienia zostajesz skreślona z listy konsultantek.
3. 30% od ceny
4. Cały czas.
5. Nie trzeba, ale można.
6. Wniosek + skan dowodu osobistego. Jeśli jesteś niepełnoletnia to skan dowodu rodzica, skan legitymacji twojej + wniosek.
7. Trzeba napisać pisemny wniosek i wysłać do nich. Nie ponosisz kosztów z tego tytułu.
8. Możesz odesłąć, ale to się nie opłaca, bo koszty przesyłki i zwrotu są duże, a za nieodebranie zamówinia jest kara pieniężna.

Macie pytania? Chętnie odpowiem na priv.

Chyba zarabia się na 30% marży, czuli na 23% opuście, zgadza się??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-03 17:03 przez angeladko.

konsultantka

03 sty 2012 - 17:08:40

a tak z ciekawości zapytam?? da sie na tym zarobic czy to raczej jets jako bezpłatne kontakty towarzyskie i darmowa kawa u klientli :)z ta kawa to żart :) ale cos z tego macie?

niezweryfikowana
Posty: 349
Ostrzeżenia: 1/5

konsultantka

03 sty 2012 - 17:13:16

Cytat
reginna
a tak z ciekawości zapytam?? da sie na tym zarobic czy to raczej jets jako bezpłatne kontakty towarzyskie i darmowa kawa u klientli :)z ta kawa to żart :) ale cos z tego macie?

Jak ktoś jest dobry i pracuje ponad 4 lata i jest super zaangażowany to może zarobić 60 000zł/msc z MLM. Jednak jako "zwykła" konsultantka zarabia się ok. 6tys. rocznie!. Własściwie to zależy od Ciebie ile czasu poświęcisz:) Jak chcesz spróbuj,w niektórych firmach są wpisowe, nawet w Oriflame, a w Avon to już w ogóle możesz bez żadnych koszt spróbować;)

konsultantka

03 sty 2012 - 17:17:35

Cytat
angeladko
Cytat
reginna
a tak z ciekawości zapytam?? da sie na tym zarobic czy to raczej jets jako bezpłatne kontakty towarzyskie i darmowa kawa u klientli :)z ta kawa to żart :) ale cos z tego macie?

Jak ktoś jest dobry i pracuje ponad 4 lata i jest super zaangażowany to może zarobić 60 000zł/msc z MLM. Jednak jako "zwykła" konsultantka zarabia się ok. 6tys. rocznie!. Własściwie to zależy od Ciebie ile czasu poświęcisz:) Jak chcesz spróbuj,w niektórych firmach są wpisowe, nawet w Oriflame, a w Avon to już w ogóle możesz bez żadnych koszt spróbować;)

ale ten zarobek to na czym by polegał?

mam rozumiec ze te znizki na kosmetykach to jest mój dochód??
czy jakies inne tajniki sa by zarobic nawqet te 6 tys rocznie..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kasa fiskalna