Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wychowawca kolonijny zarobki itp.

19 lis 2011 - 23:24:04

Hej dziewczyny :)

Czy są tu jakieś osoby pracujące jako wychowawca kolonijny? Powiem szczerze, że poszperałam trochę na innych forach i jak zobaczyłam jakie są zarobki to się przeraziłam. Czy ludzie się naprawdę godzą na tak niskie stawki?! Jeśli możecie to powiedzcie ile wy zarabiałyście i z jakiego miasta/województwa jesteście.

wychowawca kolonijny zarobki itp.

19 lis 2011 - 23:28:03

województwo nie ma tu żadnego znaczenia, pracujesz z biurami z całej Polski ...
Ja zaliczyłam 22 turnusy jako wychowawca i 5 jako kierownik, w bardzo różnych stawkach od 600 do 1500zł za turnus 12 dniowy. Powyżej 1000zł zarobisz tylko np jeśli jesteś instruktorem sportu.

Nie oczekuj że dostaniesz więcej niż 600zł jeśli jesteś 20 letnią studentką która jedzie pierwszy raz. A z kolei jeśli jedziesz 10 raz i jesteś instruktorem, prowadzisz konkretne zajęcia a nie tylko kładzenie dzieci spać to nie godz się na stawkę niższą niż 1200zł.

wychowawca kolonijny zarobki itp.

19 lis 2011 - 23:50:48

Wiem, że współpracuje się biurami z całej Polski ale sądzę, że np małopolskie czy mazowieckie mają wyższe stawki niż podlaskie (chociaż może się mylę) Jestem na V roku TiR. Pracuję jako pilot wycieczek i animator. Uprawnień instruktora nie mam. Obsługuję głównie grupy szkolne dlatego mam doświadczenie. Propozycję pracy dostałam na turnus 12 dniowym (ale grupa dzieci maks 15-20os)stawka 800zł + zwracają koszty dojazdów itp.

wychowawca kolonijny zarobki itp.

19 lis 2011 - 23:56:40

Wiele razy jeździłam na kolonie, obozy, zimowiska itd. i z tego co wiem, to wychowawcy wcale tak źle nie mają, bo kiedyś z nimi rozmawiałam, bo mnie to interesowało. Owszem - nie zarobią dużo, ale np. dojazd do miejsca zbiórki opłacony mają, wycieczka opłacona (zawsze coś zwiedzą, ile razy nawet wyjazdy za granicę), opłacone jedzenie, opłacone wstępy. Przy dzieciach gorzej, bo odpowiedzialność, ale ze starszą grupą osób, to nawet wypoczną, haha. : P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-19 23:58 przez olciakxd.

wychowawca kolonijny zarobki itp.

19 lis 2011 - 23:59:58

Ja na tych wakacjach pracowałam tak pierwszy raz. I tylko dla zdobycia doświadczenia zgodziłam się na stawkę 350 brutto+koszty dojazdu. Na miejscu dowiedziałam się, że dzieciaki są z trudnych rodzin. A pieniądze za transport dostalam kilka dni temu, za opiekę we wrześniu albo październiku pracowałam w czerwcu). Tak więc nie polecam PTK/Polturu.

Cytat
olciakxd
Wiele razy jeździłam na kolonie, obozy, zimowiska itd. i z tego co wiem, to wychowawcy wcale tak źle nie mają, bo kiedyś z nimi rozmawiałam, bo mnie to interesowało. Owszem - nie zarobią dużo, ale np. dojazd do miejsca zbiórki opłacony mają, wycieczka opłacona (zawsze coś zwiedzą, ile razy nawet wyjazdy za granicę), opłacone jedzenie, opłacone wstępy. Przy dzieciach gorzej, bo odpowiedzialność, ale ze starszą grupą osób, to nawet wypoczną, haha. : P
tak się tylko wydaje z punktu widzenia uczestnika;) A do starszych przecież nie ma wychowawcy.
Ale mimo wszystko polecam i byłam zadowolona z takiej pracy. Chociaż odpowiedzialność ogromna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-20 00:02 przez goszta.

wychowawca kolonijny zarobki itp.

20 lis 2011 - 00:05:25

Olciakxd poważnie tak sądzisz? To jest naprawdę ciężka praca i wiem to z doświadczenia (może nie jako wychowawca ale jako pilot), a dorośli są czasem gorsi niż dzieci dlatego ja jak na razie obsługuję tylko grupy szkolne.

To prawda, że można zobaczyć coś "za darmo" ale tak naprawdę płacisz za to swoją ciężką pracą, a jak jedziesz w któreś miejsce po raz 10 to naprawdę już nic fajnego. Ale generalnie bardzo lubię swoją pracę i daje mi dużo satysfakcji ;)

Jednak właśnie przez osoby, które myślą, że pojadą za jakieś grosze bo mają nocleg, wyżywienie itp za darmo stawki są takie jakie są, czyli przeważnie marne bo zawsze znajdzie się ktoś kto pojedzie za te 500zł. Apeluję o to, aby nie traktować wyżywienia czy noclegu jako ekstra dodatek do pensji bo naprawdę to powinno być zapewnione przez organizatora.

niezweryfikowana
Posty: 2.786
Ostrzeżenia: 1/5

wychowawca kolonijny zarobki itp.

20 lis 2011 - 00:07:03

Cytat
olciakxd
Wiele razy jeździłam na kolonie, obozy, zimowiska itd. i z tego co wiem, to wychowawcy wcale tak źle nie mają, bo kiedyś z nimi rozmawiałam, bo mnie to interesowało. Owszem - nie zarobią dużo, ale np. dojazd do miejsca zbiórki opłacony mają, wycieczka opłacona (zawsze coś zwiedzą, ile razy nawet wyjazdy za granicę), opłacone jedzenie, opłacone wstępy. Przy dzieciach gorzej, bo odpowiedzialność, ale ze starszą grupą osób, to nawet wypoczną, haha. : P


gorzej jak te starsze zaczna sie odwiedzac w pokojach ;d wtedy moga zapomniec o wypoczynku ;d

wychowawca kolonijny zarobki itp.

20 lis 2011 - 00:16:28

Cytat
goszta
Ja na tych wakacjach pracowałam tak pierwszy raz. I tylko dla zdobycia doświadczenia zgodziłam się na stawkę 350 brutto+koszty dojazdu. Na miejscu dowiedziałam się, że dzieciaki są z trudnych rodzin. A pieniądze za transport dostalam kilka dni temu, za opiekę we wrześniu albo październiku pracowałam w czerwcu). Tak więc nie polecam PTK/Polturu.
Cytat
olciakxd
Wiele razy jeździłam na kolonie, obozy, zimowiska itd. i z tego co wiem, to wychowawcy wcale tak źle nie mają, bo kiedyś z nimi rozmawiałam, bo mnie to interesowało. Owszem - nie zarobią dużo, ale np. dojazd do miejsca zbiórki opłacony mają, wycieczka opłacona (zawsze coś zwiedzą, ile razy nawet wyjazdy za granicę), opłacone jedzenie, opłacone wstępy. Przy dzieciach gorzej, bo odpowiedzialność, ale ze starszą grupą osób, to nawet wypoczną, haha. : P
tak się tylko wydaje z punktu widzenia uczestnika;) A do starszych przecież nie ma wychowawcy.
Ale mimo wszystko polecam i byłam zadowolona z takiej pracy. Chociaż odpowiedzialność ogromna.

-> Jestem w szoku, rozumiem że chciałaś zdobyć doświadczenie, ale za 350zł i to brutto, poważnie jestem w szoku, że w ogóle ktoś proponuje takie stawki ...

wychowawca kolonijny zarobki itp.

20 lis 2011 - 00:33:49

Ej, spokojnie, spokojnie. Po prostu rozmawiałam z tamtymi ludźmi i napisałam to, co mówili. Zdaję sobie sprawę z tego, że to ogromna odpowiedzialność i nigdy nie wie się, na kogo się trafi, ale akurat tamci wychowawcy byli zadowoleni. : P

wychowawca kolonijny zarobki itp.

20 lis 2011 - 00:45:50

jeżeli nie masz uprawnień na wychowawcę kolonijnego to nigdzie Cię nie wezmą, nie ważne czy jesteś pilotem czy animatorem musisz mieć skończony kurs na wychowawcę... ja też tak pracowałam z koleżanką, która już kupę lat jeździ i faktycznie stawki się zaczynają od 300 zł (z PTTK bodajże). ja byłam ostatnio za 590 zł za dwa tygodnie, więc nie było aż tak tragicznie chociaż nie powiem żeby to była jakaś super stawka za naprawdę ciężką prtacę... i tak jak dziewczyny mówiły, powyżej 1000 zł to tylko jak jesteś instruktorem sportu albo na jakimś obozie kierunkowym (plastycznym, teatralnym) prowadzisz zajęcia, ale inaczej to raczej ciężko jakieś kokosy z tego wyciągnąć, bo kierownikiem też możesz zostać dopiero po 3 turnusach i kolejnym kursie a i odpowiedzialność sto razy większa....

wychowawca kolonijny zarobki itp.

20 lis 2011 - 01:05:05

Cytat
modliszka80
Cytat
olciakxd
Wiele razy jeździłam na kolonie, obozy, zimowiska itd. i z tego co wiem, to wychowawcy wcale tak źle nie mają, bo kiedyś z nimi rozmawiałam, bo mnie to interesowało. Owszem - nie zarobią dużo, ale np. dojazd do miejsca zbiórki opłacony mają, wycieczka opłacona (zawsze coś zwiedzą, ile razy nawet wyjazdy za granicę), opłacone jedzenie, opłacone wstępy. Przy dzieciach gorzej, bo odpowiedzialność, ale ze starszą grupą osób, to nawet wypoczną, haha. : P


gorzej jak te starsze zaczna sie odwiedzac w pokojach ;d wtedy moga zapomniec o wypoczynku ;d


Oj modliszka80 zgadzam się z tobą :)

A te stawki które podajecie powaliły mnie na ziemię... w życiu nie wzięłabym odpowiedzialności za dzieciaki przez 24h/dobę za taką kasę. To jest jakaś kpina...

wychowawca kolonijny zarobki itp.

20 lis 2011 - 02:17:05

330 zł za 10 dni :P porażka ale chwil z tymi dzieciakami nie zapomnę :) ta praca bardziej podchodzi pod 'wolontariat' heh ale jest cudownie :)

wychowawca kolonijny zarobki itp.

20 lis 2011 - 10:47:38

300? 600 zł? Śmieszne pieniądze, za odpowiedzialność 24 godziny na dobę.. Wychodzi na to, że za godzinę lepiej kasjerka w biedronce zarobi, a odpowiada najwyżej za złe wydanie reszty..

wychowawca kolonijny zarobki itp.

20 lis 2011 - 12:12:58

Cytat
Mattylda
jeżeli nie masz uprawnień na wychowawcę kolonijnego to nigdzie Cię nie wezmą, nie ważne czy jesteś pilotem czy animatorem musisz mieć skończony kurs na wychowawcę... ja też tak pracowałam z koleżanką, która już kupę lat jeździ i faktycznie stawki się zaczynają od 300 zł (z PTTK bodajże). ja byłam ostatnio za 590 zł za dwa tygodnie, więc nie było aż tak tragicznie chociaż nie powiem żeby to była jakaś super stawka za naprawdę ciężką prtacę... i tak jak dziewczyny mówiły, powyżej 1000 zł to tylko jak jesteś instruktorem sportu albo na jakimś obozie kierunkowym (plastycznym, teatralnym) prowadzisz zajęcia, ale inaczej to raczej ciężko jakieś kokosy z tego wyciągnąć, bo kierownikiem też możesz zostać dopiero po 3 turnusach i kolejnym kursie a i odpowiedzialność sto razy większa....

Hehe, po 5 latach studiowania turystyki, myślisz, że nie wiem, że muszę mieć uprawnienia wychowawcy? :P Kurs zaczynam w styczniu także spokojnie zdążę przed sezonem. :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

czerwone plamy po trądziku