Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej dziewczyny ;)
Mam w planach po nowym roku z przyjaciolka i naszymi chlopakami wyjechac do Holandii do pracy ;)
jak byloby dobrze to moze i na stale ;)
od czego zaczac? lepiej jechac samemu czy przez posrednika? jest tam praca dla osob slabo mowiacych po angielsku?
oplaca sie wyjechac? prosze o odpowiedzi :) z gory dziekuje ;)

też się chętnie dowiem

zweryfikowana
Posty: 1.449
Ostrzeżenia: 1/5

i ja też dołączam się do pytania :)

chcialabym wiedziec wszystko co tylko mozliwe ;) ile kaski na start? strasznie mi zalezy na tym zeby wyjechac ;))

mi też .. z chęcią bym się stąd wyrwała ;/;/
Ale do pracy przy czym ?

Mój brat jeździ do Holandii już 2 czy 3 rok. Pojechał tam bo kolega dał mu namiary na pewnego pracodawcę, udało się i został. Języka nie zna wcale, bo w zasadzie to nawet nie musi. Pracuje w ogrodnictwie. Bardzo dobrze zarabia. Ściagnął już do siebie szwagra i siostrę. Oni też nie znają języka i są bardzo zadowoleni.
Oprócz tego mam bardzo dużo znajomych. Koleżanka wyjechała z chłopakiem (juz teraz mężem) i przez rok zarobili na wypasione, duże mieszkanie, przez co nie muszą ładować sie w kredyty, a z tego co wiem jeszcze duuuuzo im kasy zostało, ale dalej jeżdżą.
Podsumowując, moim zdaniem opłaca się tam jechac, jesli masz tam kogos znajomego, który sprawdził robotę i mniej więcej sie tam orientuje. Język jak pisałam wyzej nie ma znaczenia.

Ja nie znam dobrze Ang ale juz 2 razy bylam w wakacje i można się porozumieć;) Mój brat teraz znalazł przez pośrednika pracę lecz tyle samo co zarobi na godzinę bierze sobie pośrednik także powiedzmy zarobi 10 E na godz a pośrednik tyle samo sobie za usługi bierze..Ale zazdroszczę wam że jedziecie bo kocham te kraje Holandię i Belgię;):)

Może uda się coś zorganizować i razem pojedziemy ?

ja właśnie razem z chłopakiem jesteśmy w trakcie poszukiwania pracy w Holandii. Jezdzilismy po wielu agencjach pracy i na ten czas jest dość ciężko z pracą. Może po nowym roku sie coś ruszy. No i gorzej jest z pracą dla par... rzadko się zdarza żeby była praca w jednym miejscu dla chłopaka i dziewczyny jednocześnie :( nawet jeśli chodzi o to żeby praca była w tym samym miescie a np kazdy pracowal w innym miejscu, to też jest tak bardzo ciężko, bo agencje nie maja wszystkich ofert z jednego mista niestety.

Jeśli chodzi o zarobki to jest przeważnie stawka wiekowa. Ja mam 19 lat więc bede zarabiać bardzo mało bo coś około 5 euro. Oczywiscie czym osoba starsza tym więcej dostanie. No i musisz sie z tym liczyć że mieszkanie jest dość drogie... przeważnie od 60-90 euro na TYDZIEŃ od osoby + liczniki. Ale to wszystko zalezy w jakim miejscu i jaka praca itp. Jeśli załatawiasz z agencji to oni Ci już mieszkanie zagwarantują, więc nie musisz szukać sama.
No i trzeba sie z tym liczyć że trzeba też coś jeść a jedzenie jest dość drogie. To chyba tyle. Jak mi się coś ważnego przypomni to dopisze.
aha no i jesli załatwiasz przez agencję to w biurze będą pytać sie o jezyk... nam nawet zadawali kilka pytan po angielsku żeby sprawdzic co rozumiemy... dlatego lepiej umieć język.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-19 13:13 przez martusia0642.

Cytat
martusia0642
ja właśnie razem z chłopakiem jesteśmy w trakcie poszukiwania pracy w Holandii. Jezdzilismy po wielu agencjach pracy i na ten czas jest dość ciężko z pracą. Może po nowym roku sie coś ruszy. No i gorzej jest z pracą dla par... rzadko się zdarza żeby była praca w jednym miejscu dla chłopaka i dziewczyny jednocześnie :( nawet jeśli chodzi o to żeby praca była w tym samym miescie a np kazdy pracowal w innym miejscu, to też jest tak bardzo ciężko, bo agencje nie maja wszystkich ofert z jednego mista niestety.

Jeśli chodzi o zarobki to jest przeważnie stawka wiekowa. Ja mam 19 lat więc bede zarabiać bardzo mało bo coś około 5 euro. Oczywiscie czym osoba starsza tym więcej dostanie. No i musisz sie z tym liczyć że mieszkanie jest dość drogie... przeważnie od 60-90 euro na TYDZIEŃ od osoby + liczniki. Ale to wszystko zalezy w jakim miejscu i jaka praca itp. Jeśli załatawiasz z agencji to oni Ci już mieszkanie zagwarantują, więc nie musisz szukać sama.
No i trzeba sie z tym liczyć że trzeba też coś jeść a jedzenie jest dość drogie. To chyba tyle. Jak mi się coś ważnego przypomni to dopisze.

tak mało ok 5 Euro?? ja widziałam stawki np w ogrodnictwie dla osob od 18-24 od 7Euro wzwyż osoby od 16-18 mają mniej ale z 6 E



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-19 13:14 przez justa6.

też będę niedługo szukać ale nie wiem czy Holandia... w sumie to wszystko jedno gdzie

jak napisalam jade z chlopakiem i przyjaciolka z chlopakiem.. nie wiem czy byloby miejsce ;)
moze znacie jakies biuro posrednictwa pracy na dolnym slasku? ;>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-19 13:15 przez labellavita5.

tak wychodzi nawet ponad 6 euro ale brutto, wiec na reke dostanie się kolo 5.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-19 13:23 przez szasa.

Ja mieszkam w Holandii i jestem na bieżąco w tych sprawach...po pierwsze ciężko z pracą tutaj,jedynie prędzej po znajomości polak ma tutaj prace.
Co z tego jak zarobi się jak i tak na opłaty się wyda kase,za mieszkanie i czynsz...
za ubezpieczenie....podatek się płaci za to że mieszkasz w nl
jak jeżdzi się po nl to też płaci się podatek
tak się mówi że się zarobi,niby,zależy komu jak się trafi.
Ja pracowałam jako sprzątaczka w domach prywatnych(nie polecam)mało zarobkowa praca a do tego jeszcze jakiś procent musiałam dawać swojej pracodawczyni i no jak bym nie mieszkała z chłopakiem to bym na moście spała.
Powiem tyle że polak polaka wykorzysta tutaj.Nie radze w ciemno na niepewne tutaj jechać,znam wiele osób które zostały wykorzystane,pracowały,harowały a guwno(za przeproszeniem)dostały.I przez pracodawców mają spore problemy finansowe..komornicy do nich przychodzą za nie płacenie za czynsz.
Teraz mieszkam w Niemczech i powiem wam że jest o wiele lepiej z pracą niż w nl

Cytat
justa6
Cytat
martusia0642

tak mało ok 5 Euro?? ja widziałam stawki np w ogrodnictwie dla osob od 18-24 od 7Euro wzwyż osoby od 16-18 mają mniej ale z 6 E


Hmmm powiem wam tylko tyle że to co piszą z zarobkami to tylko piszą,rzeczywistość jest jednak inna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-19 13:32 przez motylek472.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

praca gdzie szukac?