Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

11 minut temu

Sklep internetowy

55 minut temu

Biznes

59 minut temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
dzwooneczek
Za mieszkanie płacimy 1400zł około miesięcznie. Na jedzenie idzie nam sporo, bo chodzimy oboje na obiady na mieście czyli na same obiady ok. 550zł w tygodniu, do tego jedzenie w weekendy i śniadania+kolacje czyli około 1500zł. Jeździmy autobusami, czyli 120 zł miesięcznie. Wyjazdy do rodziców jakieś 300zł. Na życie wydajemy około 3-4tys. w zależności od miesiąca, bo to jakiś ciuszek trzeba kupić, sprzęt a i na rozrywki sporo nam idzie (spotkania z przyjaciółmi, kino, jedzenie na mieście...). Oprócz tego oszczędzamy jeszcze co miesiąc. Ogólnie oszczędni jesteśmy, ale staramy się korzystać z życia :)
Wydajecie 3-4tyś na życie plus 1400zł za mieszkanie plus 1500zł za jedzenie? Dobrze rozumiem? Czy w tym 3-4tyś już jest wszystko? Z ciekawości pytam, bo jeśli 3-4tyś oprócz jedzenia, transportu i mieszkania, to ciekawa jestem po prostu na co można tyle wydać :>

U nas opłaty za miesiąc (mieszkanie + rachunki) wychodzą ok. 400zł, transport jakoś 100-200zł, zakupy do domu (jedzenie, środki czystości) to sądzę, że ok. 1000zł wydajemy miesięcznie, może 1500zł. Do tego jakieś ubrania, rozrywka, kosmetyki... A resztę oszczędzamy :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-02 16:49 przez skasna.

dzwooneczek za kawalerkę 1400zł:-0 ? ale to sam czynsz czy czynsz z wynajmem dla właściciela? rany boskie,ja mieszkam w jednopokojowym mieszkaniu,czynsz 330zł i narzekam;/

Cytat
dzwooneczek
Cytat
MajkaaaxDxD
Cytat
dzwooneczek
Za mieszkanie płacimy 1400zł około miesięcznie. Na jedzenie idzie nam sporo, bo chodzimy oboje na obiady na mieście czyli na same obiady ok. 550zł w tygodniu, do tego jedzenie w weekendy i śniadania+kolacje czyli około 1500zł. Jeździmy autobusami, czyli 120 zł miesięcznie. Wyjazdy do rodziców jakieś 300zł. Na życie wydajemy około 3-4tys. w zależności od miesiąca, bo to jakiś ciuszek trzeba kupić, sprzęt a i na rozrywki sporo nam idzie (spotkania z przyjaciółmi, kino, jedzenie na mieście...). Oprócz tego oszczędzamy jeszcze co miesiąc. Ogólnie oszczędni jesteśmy, ale staramy się korzystać z życia :)

No faktycznie bardzo jesteście oszczędni :) Ja na jedzenie w tygodniu wydaję niecałe 200 zł razem z siostrą.
Ja wychodzę z założenia, że na jedzeniu nie można oszczędzać. Owszem kupujemy w supermarketach, biedronce, realu ale wybieramy produkty dobre jakościowo. No i raptem wydajemy na jedzenie niecałe 2 razy więcej niż Ty, a mieszkamy w dużym mieście, gdzie chleb kosztuje 3-4zł i to nie jakiś super ekstra.

Ja wychodzę z założenia, że na jedzeniu nie powinno się oszczędzać. Wydajesz trochę ponad dwa razy więcej niż ja. Ale każdy ma inne priorytety i zamiast chodzić po knajpach wolę np sama ugotować obiad, żeby mieć parę groszy więcej w portfelu. I od razu powiem, że też nie bardzo mam na to czas, bo w tygodniu szkoła do popołudnia plus nauka do matury i wszystkie obowiązki domowe. W weekendy zazwyczaj siedzę w pracy. Jak się chce to można znaleźć różne formy oszczędzania no ale fajnie jeżeli szukać ich nie musisz.

Cytat
skasna
Cytat
dzwooneczek
Za mieszkanie płacimy 1400zł około miesięcznie. Na jedzenie idzie nam sporo, bo chodzimy oboje na obiady na mieście czyli na same obiady ok. 550zł w tygodniu, do tego jedzenie w weekendy i śniadania+kolacje czyli około 1500zł. Jeździmy autobusami, czyli 120 zł miesięcznie. Wyjazdy do rodziców jakieś 300zł. Na życie wydajemy około 3-4tys. w zależności od miesiąca, bo to jakiś ciuszek trzeba kupić, sprzęt a i na rozrywki sporo nam idzie (spotkania z przyjaciółmi, kino, jedzenie na mieście...). Oprócz tego oszczędzamy jeszcze co miesiąc. Ogólnie oszczędni jesteśmy, ale staramy się korzystać z życia :)
Wydajecie 3-4tyś na życie plus 1400zł za mieszkanie plus 1500zł za jedzenie? Dobrze rozumiem? Czy w tym 3-4tyś już jest wszystko? Z ciekawości pytam, bo jeśli 3-4tyś oprócz jedzenia, transportu i mieszkania, to ciekawa jestem po prostu na co można tyle wydać :>

U nas opłaty za miesiąc (mieszkanie + rachunki) wychodzą ok. 400zł, transport jakoś 100-200zł, zakupy do domu (jedzenie, środki czystości) to sądzę, że ok. 1000zł wydajemy miesięcznie, może 1500zł. Do tego jakieś ubrania, rozrywka, kosmetyki... A resztę oszczędzamy :)
Nieee....3-4tys. to już ze wszystkim:)
Cytat
kladinka_BB
dzwooneczek za kawalerkę 1400zł:-0 ? ale to sam czynsz czy czynsz z wynajmem dla właściciela? rany boskie,ja mieszkam w jednopokojowym mieszkaniu,czynsz 330zł i narzekam;/

Czynsz z wynajmem a i tak mamy tanie mieszkanie w porównaniu do cen na rynku...niestety.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-02 16:53 przez dzwooneczek.

Cytat
kladinka_BB
dzwooneczek za kawalerkę 1400zł:-0 ? ale to sam czynsz czy czynsz z wynajmem dla właściciela? rany boskie,ja mieszkam w jednopokojowym mieszkaniu,czynsz 330zł i narzekam;/
Kladinka takie są ceny w dużych miastach... Ty płacisz pewnie tylko do spółdzielni czy coś, te 330zł. A jak wynajmujesz od osoby prywatnej, to jeszcze dochodzi czynsz do niego do kieszeni no i do tego opłaty (media).
We Wrocławiu tak samo, kawalerka za 1500zł nie na obrzeżach miasta to jest norma.
Ale im większe mieszkanie tym taniej, 2-3 pokojowe za 2000zł w nie za wysokim standardzie już znajdziesz.

Ja nie zarabiam, tylko mąż pracuje ;P
WYdajemy 400zł na jego fajki, ok 500zł na paliwo, poza tym rachunki za internet i telefon. Poza tym trochę na życie. Reszte czyli ok 500zł miesiecznie odkładamy na przyszłośc.

my gdyby nie fajki mielibyśmy drugie mieszkanie ;/

ja z moim przyszlym mezem mieszkam u moich rodzicow [cale pierto dla nas] i skladamy sie po 250zł na opłaty, na jedzenie ok 300zł na miesiąc, do tego 400-500zł na paliwo [tylko ja jezdze samochodem do pracy]. na inne przyjemnosci mamy po 200zł na miesiac ja jak i on. musimy jeszcze zbierać na wesele więc ok 2000zł co miesiac odkladamy na konto. nie zarabiamy duzo ja srednio 1200, a T. więcej niż ja ok 2500-4000[4000zł. tylko w okresie letnim] :)

Cytat
MajkaaaxDxD
Cytat
dzwooneczek
Cytat
MajkaaaxDxD
Cytat
dzwooneczek
Za mieszkanie płacimy 1400zł około miesięcznie. Na jedzenie idzie nam sporo, bo chodzimy oboje na obiady na mieście czyli na same obiady ok. 550zł w tygodniu, do tego jedzenie w weekendy i śniadania+kolacje czyli około 1500zł. Jeździmy autobusami, czyli 120 zł miesięcznie. Wyjazdy do rodziców jakieś 300zł. Na życie wydajemy około 3-4tys. w zależności od miesiąca, bo to jakiś ciuszek trzeba kupić, sprzęt a i na rozrywki sporo nam idzie (spotkania z przyjaciółmi, kino, jedzenie na mieście...). Oprócz tego oszczędzamy jeszcze co miesiąc. Ogólnie oszczędni jesteśmy, ale staramy się korzystać z życia :)

No faktycznie bardzo jesteście oszczędni :) Ja na jedzenie w tygodniu wydaję niecałe 200 zł razem z siostrą.
Ja wychodzę z założenia, że na jedzeniu nie można oszczędzać. Owszem kupujemy w supermarketach, biedronce, realu ale wybieramy produkty dobre jakościowo. No i raptem wydajemy na jedzenie niecałe 2 razy więcej niż Ty, a mieszkamy w dużym mieście, gdzie chleb kosztuje 3-4zł i to nie jakiś super ekstra.

Ja wychodzę z założenia, że na jedzeniu nie powinno się oszczędzać. Wydajesz trochę ponad dwa razy więcej niż ja. Ale każdy ma inne priorytety i zamiast chodzić po knajpach wolę np sama ugotować obiad, żeby mieć parę groszy więcej w portfelu. I od razu powiem, że też nie bardzo mam na to czas, bo w tygodniu szkoła do popołudnia plus nauka do matury i wszystkie obowiązki domowe. W weekendy zazwyczaj siedzę w pracy. Jak się chce to można znaleźć różne formy oszczędzania no ale fajnie jeżeli szukać ich nie musisz.
Ja na tygodniu nie mam czasu żeby gotować niestety...W domu jestem, dzień w dzień, koło 18 a tzreba jeszcze zrobić jakieś zakupy, pozałatwiać wszystkie sprawy, pranie, sprzątanie i takie tam...Niestety czasu n gotowanie po prostu nie mam i tyle. W weekendy owszem, często sami coś gotujemy fajnego, chociaż czasem jesteśmy tak zmęczeni po tygodniu, że idziemy do knajpy...Niestety nie każdy ma czas na codzienne gotowanie obiadów, a i godzinną przerwę na lunch trzeba jakoś wykorzystać, więc obiady na mieście to jedno z lepszych wyjść :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-02 16:58 przez dzwooneczek.

A my nie mamy z czego odkładać łączny zarobek to 1500 z czego 1200 idzie na oplty czynsz itd więc na jedzenie, środki czystości, rozrywki, kosmetyki itd zostaje 300zł miesięcznie na 2 osoby ciężko jest:(

ja na szczescie mam wlasny dom, ale szczerze mowiac to okolo 1000 zł lekko wydaje na zycie, do tego jak dojda jakies oplaty za samochod, paliwo, naprawy, lekarze to juz powoli kasy zaczyna braknac....
do tego wszystkiego dochodza studia, ktore niestety mnie ciagna po kieszeni, ale na szczescie to juz ostatni rok :)
dobrym sposobem - jak ktos juz wspomnial jest zapisywanie wydatkow.... czasami to stosuje i naprawde pomaga... dzieki temu, i wielu wyrzeczeniom uzbieralam na samochod :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-02 17:03 przez lena-222.

Cytat
beatka876
A my nie mamy z czego odkładać łączny zarobek to 1500 z czego 1200 idzie na oplty czynsz itd więc na jedzenie, środki czystości, rozrywki, kosmetyki itd zostaje 300zł miesięcznie na 2 osoby ciężko jest:(

co???? jak mozna wyzyc za 3stowy we dwie osoby? straszne.. ja do 10(wyplata) mam 130zl (to i tak duzo jak na mnie o tej porze ;P ) i juz mysle ze jutro bede glodna. Nie mysleliscie o jakiejs innej pracy wyjezdzie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-02 17:05 przez aniusieek.

ja jeszcze mieszkam z rodzicami a na swoje wydatni tj bilet na autobus, doładowanie do telefonu, kosmetyki, wypady ze znajomymi i ciuszki mam ok 400zł miesiecznie i ledwo co mi starcza

Od grudnia z narzeczonym idziemy już na swoje i również się obawiam jak to będzie. Czy na wszystko starczy... brr
Ogólnie jedzenie jest bardzo drogie, sporo na nie kasie idzie. Bo jeśli chodzi o opłaty to jakoś się tego nie boję. Tym bardziej, że póki co będziemy mieszkać na stancji i czynsz jest niski.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-02 17:12 przez Aneta251190.

Sorki jednak nie chcę by ta informacja pozostała na forum.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-02 17:25 przez lady_m4ryjane.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

praca Deichmann