Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

produkcja własnych kosmetyków

08 wrz 2011 - 14:12:08

Witam
wpadł mi do głowy kolejny pomysł o który chciałam zapytać na forum. O tóż chciałą bym produkować domowe kosmetyki SPA np. mieszanki ziołwe własno ręcznie zbierane zapakowane w śliczne pudełko mogące słuzyć za np prezent dodawane do kapieli, świeczki, mydełka, olejki zapachowe,sole itp. prowadzę też swój blog raj-dla-ciala.blogspot.com z poradami jak zrobic niektóre domowe naturalne kosmetyki SPA. Jak oceniacie mój posył.. zastanawiam sie od czego zacząc.. jakie formalności i czy w ogóle ktoś by to kupował?

produkcja własnych kosmetyków

08 wrz 2011 - 15:29:00

gdybyś miała kule do kapileli to zamawiam.. chętnie też przyjme gratisy:D

produkcja własnych kosmetyków

08 wrz 2011 - 15:30:34

ja chetnie kupie kosmetyki robione naturalnie do wlosów

produkcja własnych kosmetyków

08 wrz 2011 - 15:32:18

Cytat
brylancik88
ja chetnie kupie kosmetyki robione naturalnie do wlosów

o ciekawe a co mas zna mysli np.??:)

produkcja własnych kosmetyków

08 wrz 2011 - 15:33:39

Nie kupiłabym jakiegokolwiek kosmetyku czy mieszanki ziołowej bez atestu, przyrządzanego domowym sposobem w niewiadomych warunkach higienicznych. Dobre kosmetyki robi się w laboratoryjnych warunkach, w sterylnych pomieszczeniach.

produkcja własnych kosmetyków

08 wrz 2011 - 15:34:04

bardzo fajny blog:) skorzystam z kilku rad. Moim zdaniem takie ręcznie robione kosmetyki są świetnym pomysłem na prezent:)

Cytat
alicja70
Nie kupiłabym jakiegokolwiek kosmetyku czy mieszanki ziołowej bez atestu, przyrządzanego domowym sposobem w niewiadomych warunkach higienicznych. Dobre kosmetyki robi się w laboratoryjnych warunkach, w sterylnych pomieszczeniach.

które gratis w większości mają mnóstwo chemii... Wolę już sama przyrządzić kosmetyk i rozkoszować się naturą w 100%



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-08 15:35 przez aneczka-art.

produkcja własnych kosmetyków

08 wrz 2011 - 15:35:18

Hmmm,to chyba raczej nie takie proste.Musiałabyś założyć działalność,rozliczać się...No chyba,że będziesz robić to półlegalnie i sprzedawać na Allegro...Osobiście bałabym się kupować takie rzeczy u prywatnej osoby,kosmetyki powinny mieć jakieś atesty,badania...Ale życzę powodzenia:)

zweryfikowana
Posty: 1.422
Ostrzeżenia: 2/5

produkcja własnych kosmetyków

08 wrz 2011 - 15:38:34

Kosmetyki aby mogły trafić do sprzedaży muszą mieć atest. Nie można sobie czegoś produkować i sprzedawać na wlasna rękę.

produkcja własnych kosmetyków

08 wrz 2011 - 15:39:29

dokładnie, rzeczy które jesteśmy wstanie mozemy zrobic same no z tego blogu i w tedy mamy 100% pewnośc że są higieniczne, a te które wymagają wyższej filozofi-że tak to określe, możesz sama spróbować sprzedawać. Co do ziół to powiem tak? one nie sa hodowane przez firmy zielarskie-to ludzie je zbierają a hurtownie je skupuja więc troche śmieszy mnie jak ktos tak pisze bo przecież zioł tez pochodzą od "róznych rak". Utorka spttała jakie sa formalności, więc pewnie chce zorganizować wszystko tak jak powinno byc przy produkcje czego kolwiek..

produkcja własnych kosmetyków

08 wrz 2011 - 15:44:48

Cytat
aneczka-art
bardzo fajny blog:) skorzystam z kilku rad. Moim zdaniem takie ręcznie robione kosmetyki są świetnym pomysłem na prezent:)
Cytat
alicja70
Nie kupiłabym jakiegokolwiek kosmetyku czy mieszanki ziołowej bez atestu, przyrządzanego domowym sposobem w niewiadomych warunkach higienicznych. Dobre kosmetyki robi się w laboratoryjnych warunkach, w sterylnych pomieszczeniach.

które gratis w większości mają mnóstwo chemii... Wolę już sama przyrządzić kosmetyk i rozkoszować się naturą w 100%
wolę to niż czyjąś ślinę, pot, garść roztoczy, bakterie niewiadomego pochodzenia np. Staphylococcus aureus i St. pyogenes i bliżej niezbadaną recepturę,że o proporcjach nie wspomnę..

produkcja własnych kosmetyków

08 wrz 2011 - 15:45:54

oo w koncu któs odpisał. Może sprostuje że mi nie chodzi o kosmetyki pilęgnacyjne-typu masrczki, peelingi, kremy a bardziej o suszone zioła, mydełka,świeczki,olejki zapachowe naturalne czy tak jak pierwsza szafowiczka wspomiałą kule musujące..coś na zamówienie. Kosmetyków (tak jak jest na blogu) np z ogórka czy drożdzy nie mogłabym sprzedawać to jest zabronione i towarzyszą im ścisłe receptury i atesty..

produkcja własnych kosmetyków

08 wrz 2011 - 15:46:32

Ooo, lubie domowe sposoby na maseczki itp.:D Chetnie poczytam, moze tez cos kupie;)

produkcja własnych kosmetyków

08 wrz 2011 - 15:48:09

Ja kupiłabym coś o ile by mnie interesowało, bo peeling z kawy i tak robię sama maseczki wolę mieć gotowe... ale pomysł fajny, sporo dziewczyn teraz szuka kosmetyków bez chemii.

produkcja własnych kosmetyków

08 wrz 2011 - 15:49:50

Cytat
alicja70
Cytat
aneczka-art
bardzo fajny blog:) skorzystam z kilku rad. Moim zdaniem takie ręcznie robione kosmetyki są świetnym pomysłem na prezent:)
Cytat
alicja70
Nie kupiłabym jakiegokolwiek kosmetyku czy mieszanki ziołowej bez atestu, przyrządzanego domowym sposobem w niewiadomych warunkach higienicznych. Dobre kosmetyki robi się w laboratoryjnych warunkach, w sterylnych pomieszczeniach.

które gratis w większości mają mnóstwo chemii... Wolę już sama przyrządzić kosmetyk i rozkoszować się naturą w 100%
wolę to niż czyjąś ślinę, pot, garść roztoczy, bakterie niewiadomego pochodzenia np. Staphylococcus aureus i St. pyogenes i bliżej niezbadaną recepturę,że o proporcjach nie wspomnę..

uzytkowniczko! chyba przesadzasz..
poczytaj sobie jak produkowane sa np szynki z komina-czy one ten komin napewno widziały, czy inne spożywcze "przepyszne artykóły" w tedy może nabierzesz dystansu i przestaniesz osądzać mnie że niby miałabym takie bakterie roznosic, wesz jak mogłabym tak robić? za takie coś można isc do więzienia wtredy gdy przyniosłabym szkodę na zdrowiu poprzez moje działanie i tego typu rzeczy które chce sprzedawac, a na tym mi nie zalerzy tylko na zrzeszeniu sobie klijentów i jak najlepszej reputacji!!

produkcja własnych kosmetyków

08 wrz 2011 - 15:55:11

[
uzytkowniczko! chyba przesadzasz..
poczytaj sobie jak produkowane sa np szynki z komina-czy one ten komin napewno widziały, czy inne spożywcze "przepyszne artykóły" w tedy może nabierzesz dystansu i przestaniesz osądzać mnie że niby miałabym takie bakterie roznosic, wesz jak mogłabym tak robić? za takie coś można isc do więzienia wtredy gdy przyniosłabym szkodę na zdrowiu poprzez moje działanie i tego typu rzeczy które chce sprzedawac, a na tym mi nie zalerzy tylko na zrzeszeniu sobie klijentów i jak najlepszej reputacji!![/quote]
Ja nie twierdzę, że Ty będziesz tak robiła, czy ktokolwiek robi to specjalnie, nie unoś się, po prostu istnieje takie zagrożenie.
Nie osądziłam Ciebie ani jednym słowem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wyrzucili mnie dziś z pracy:((((