Obecnie rozmawiamy o:

kredyt

gorący temat

wydruk z zdjęciem

46 minut temu

obraz na płótnie

dzisiaj o 10:05

Dom czy mieszkanie

dzisiaj o 9:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 484
Ostrzeżenia: 2/5

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:23:07

jak dla kogo moja droga u nas w poradni co tydzien ktos jest na zwolneniu , jakos nie sadze i nie wierze w to co mówisz , zaczal sie czas urlopowy i mam wglad do grafika nie wiem jak to bylo zrobione ,ale u nas "PANIE" maja urlop nawet 2 miesieczny wiec gdzie tu mowa o 20 dniach i z tego co wiem nie mialy uzbieranych dni z ilus tam lat tyle im przysługuje ,chyba ze w warzywniaku ktos ma 20 dni ....

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:27:40

ja tez jestem na stazu nie dlugo mi sie konczy i jestem wlasnie na zwolnieniu ale jutro mi sie konczy i musze isc do pracy jeszcze nie caly miesiac mi zostal na szczescie i mam jeszcze 4 dni urlopu :)

a wiecie jak to jest ze jak np jestem na zwolnieniu lekarskim to jakos mniej mi zaplaca za te kilka dni czy tak samo jak bym bylma w pracy 100 procent ??????

zweryfikowana
Posty: 484
Ostrzeżenia: 2/5

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:28:56

100% normalnie ,a ile bylas na zwolenieniu?

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:30:16

2 dni tylko bo bylam chora w czwartek i piatek a jutro ide do ptacy ehhhh ;/

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:30:46

Dokładnie płacą Ci tak jak zawsze, nawet jeśli byłaś na zwolnieniu.

zweryfikowana
Posty: 484
Ostrzeżenia: 2/5

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:31:40

mnie dobija moj staz
mam w papierach sekretarka a dziennie z km robie do ksiegowych i itp
juz mi skora ze stóp schodzi :(
*dziennie z 5 km robie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-10 15:32 przez ZdrowoZakrecona.

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:33:00

a no to super bo w koncu tak sobie mysle ze chyba z tych groszy co placa na stazu to chyba nie wypadaloby jeszcze odciagac :)
a ile masz staz bo mi sie trafilo niestety ze tylko 3 miesiace a za rok podobno ma wrocic 6 miesiecy znowu ;/;/;/ bo urzad pracy w nasze jgminie nie ma kasy ;/;/;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-10 15:34 przez candygirl159.

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:38:00

na zwolnieniu możesz być 1 miesiąc, po tym czasie już nie płaci Ci zakład pracy tylko ZUS, który często sprawdza czy rzeczywiście osoba jest chora. Jeśli nie masz zaznaczone na zwolnieniu że musisz leżeć, nie musisz siedzieć w czasie zwolnienia w domu.Zakład pracy może kontaktować się z Tobą w czasie zwolnienia, ale to tylko Twoja dobra wola że odbierzesz od nich telefon. Nie musisz mówić w pracy co Ci jest, na co jesteś chora itp.Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem.

zweryfikowana
Posty: 484
Ostrzeżenia: 2/5

na zwolnieniu od lekarza??

10 lip 2011 - 15:48:54

moze ktos jeszcze??

na zwolnieniu od lekarza??

11 lip 2011 - 10:28:33

nie muszisz siedzieć w domu na zwolnieniu o ile na zwolnieniu nie masz zaznaczone,że chorując masz lezeć

na zwolnieniu od lekarza??

11 lip 2011 - 10:39:55

1. Jak jestes na zwolnieniu bodajże poniżej 34 dni to pracodawca może sprawdzić czy jesteś w domu (na stażu pracodawcą jest UP), po tym okresie czasu sprawdza to ZUS. Z tym, ze na zwolnieniu masz napisane czy musisz leżeć czy mozesz chodzić i jeśli to drugie to jest to logiczne, że nie musisz być w domu (jak Cię nie zastaną możesz powiedzieć, że byłaś w aptece, u lekarza, czy na leczniczym spacerze)
2. Najdłużej może być to 9 miesięcy
3. Nie ma reguły ale ważna jest ciągłość, czyli głupotą jest brać L4 3x w miesiącu po 3 dni, lepiej wziąć 2 tygodnie z rzędu, bo pracodawca po Twoim przyjściu z L4 może Cię zwolnić podając za powód wątpliwość, że rzeczywiście chorujesz, bo bierzesz L4 w dziwne dni.
4. Znam dużo takich przypadków ale sama zastosowałam lepszy sposób. Poszłam do lekarza nakładając czerwoną szminkę na nos, oczy (jakby były zaczerwienione :P), nie robiłam makijażu, podkreśliłam cienie pod oczami i zaczęłam mówić, że mnie łamie w kościach itp i bez problemu dostałam L4 na 5 dni :P zrobiłam to jeden jedyny raz ale nie żałuję, bo odpoczęłam :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-11 10:43 przez nudynapudy.

na zwolnieniu od lekarza??

11 sie 2011 - 21:08:16

a jezeli skonczyl mi sie staz i ciagne dalej zwolnienie to kto za to zaplaci?urzad czy zus?

na zwolnieniu od lekarza??

12 wrz 2011 - 10:02:24

1. Bedac na zwolnieniu moze cie sprawdzic ZUS a nie UP
2. Najdlujzej moze byc wypisane 14 dni - zazwyczaj od psychiatry sie je dostaje a od zwyklego lekarza zazwyczaj daja na 10dni.
3. Mozna ciagnac caly czas zwolnienie wiec w ciagu miesiaca mozesz byc no 3 razy na zwolnieniu jak ci lekarz da.
4. Nie

Cytat
anusia9000
a jezeli skonczyl mi sie staz i ciagne dalej zwolnienie to kto za to zaplaci?urzad czy zus?

No jak ci sie skonczy a Ty jestems na zwolnieniu to nikt za to nie placi, bo juz skonczylas prace.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-12 10:04 przez agniesia0132.

na zwolnieniu od lekarza??

12 wrz 2011 - 12:18:21

Oczywiście, że mogą, a jak w ciągu miesiąca pójdziesz na kilka zwolnień to raczej pewne, że sprawdzą bo raczej mało prawdopodobne. Na ile najdłużej? Na tyle ile choroba wymaga.. Ale jeśli tak podchodzisz do tego stażu, to może po prostu zrezygnuj, zamiast się ośmieszać.

A powiedz mi jak to możliwe, że jesteś na studiach dziennych i masz staż z urzędu? Przecież jako dzienna studentka nie możesz mieć statusu osoby bezrobotnej, a skoro boisz się, że UP Cię skontroluje to masz staż z urzędu?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ciuchy z reserved za pokazanie własnych.:)