Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

waszym zdaniem?

01 lip 2011 - 19:59:37

Hej dziewczyny, pytam bo może któraś z Was również wpadła na taki pomysł, mianowicie, chciałam zrobić swoje wizytówki i oferować tam m.in. robienie tipsów hennę regulację brwi, jakieś maseczki makijaż itd, nie mam żadnego kursu w tej dziedzinie ale doskonale się na tym znam, czy myślicie że takie coś mogłoby być nielegalne? podejrzewam że skoro będę brała za to pieniądze to muszę się zarejestrować jako że otwieram działalnośc i odprowadzać składki zus, prosze o wasze opinie na ten temat i z góry dziękuję

waszym zdaniem?

01 lip 2011 - 20:02:49

Na pewno musiałabyś odprowadzać składki zus, bo zawsze jest ryzyko,że ktoś mógłby Cię 'podkablować' skoro brałabyś za usługę pieniądze.

waszym zdaniem?

01 lip 2011 - 20:03:10

Kurcze nie wiem.

No, ale co z chodzącymi po domach fryzjerkami???????????
Albo szyjącymi w domu krawcowymi?????????????

waszym zdaniem?

01 lip 2011 - 20:04:39

no teoretycznie to jest nielegalne i jak chcesz się reklamować w internecie to dobrze by bylo żebyś miała zarejestrowaną działalność gospodarczą, a z tym wiążą się miesięczne składki w okolicach 300zł przez pierwsze 2 lata. Natomiast jeżeli masz zamiar działać wśród znajomych to myślę, że nie ma sensu zakładać działalności i tak po prostu polegać na poczcie pantoflowej:)

waszym zdaniem?

01 lip 2011 - 20:07:38

podejrzewam, że opłaty US i ZUS przekroczą Twoje dochody z takiej działalności:)

co do wizytówek, jest wiele programów do ich zrobienia, jak masz umiejętności w photoshopie mozesz ściagnąc jakąkolwiek i przerobic według wlasnych potrzeb
póżniej drukujesz na fajnym papierze, do kupienia za grosze w sklepie papierniczym ( koszt jednej kartki chyba ok 30gr ), przycinasz i masz
ja robiłam takim domowym sposobem i bardzo fajnie wyszły

waszym zdaniem?

01 lip 2011 - 20:09:09

wiesz co ja powiem Ci tak...jeśli nie masz żadnych kursów to ja osobiście bym się za to nie brała, spaprzesz coś komuś i pozwą Cię do sądu... nie wiem ja bym jednak chociaż w jeden kurs zainwestowała...a może najpierw zarób na znajomych i za to go zrób

waszym zdaniem?

01 lip 2011 - 20:12:02

Jeśli chcesz to robić, że tak to ujmę na większą skalę to wtedy tak, działalność gospodarcza... ale jeśli typowo prywatnie wśród znajomych to myślę, że obejdzie się bez tego ;-).

waszym zdaniem?

01 lip 2011 - 21:04:56

chciałam to robić wśród znajomych póki co, nie wiążę z tym większych planów, chyba że właśnie zrobię kurs, wtedy pomyślę nad działalnością tyle że koszt zusu i us to 370zł więc nie wiem czy zbyt opłacalne, druga sprawa wizytówki to dla mnie nie problem bo umiem też takie rzeczy robić, no cóż, zobaczę muszę się jeszcze nad tym zastanowić, dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

waszym zdaniem?

01 lip 2011 - 21:07:56

jesli twoj iesiecznu=y zarobek nie przekroczy 500 zl to nie musisz sie rejstrowac

waszym zdaniem?

01 lip 2011 - 21:24:49

Cytat
ILIKEIT2
jesli twoj iesiecznu=y zarobek nie przekroczy 500 zl to nie musisz sie rejstrowac


A skąd masz takie info?

waszym zdaniem?

01 lip 2011 - 22:24:22

Cytat
PastwaLosu
wiesz co ja powiem Ci tak...jeśli nie masz żadnych kursów to ja osobiście bym się za to nie brała, spaprzesz coś komuś i pozwą Cię do sądu... nie wiem ja bym jednak chociaż w jeden kurs zainwestowała...a może najpierw zarób na znajomych i za to go zrób
Bez kursu w ogóle nie powinno się nikomu takich rzeczy robić, nie mówiąc już o tym, że za pieniądze..
Na kursie pokażą Ci chociaż jakieś PODSTAWY, nauczą higieny pracy itd., a tak okaże się, że Pani X miała hiv, Ty nie zdezynfekowałaś cążek i Pani Y się zaraziła - sprawa w sądzie gotowa, pomijając już, że np. na szafie użytkowniczki wystawiają pilniczki papierowe, które były już używane [co jest w ogóle jak dla mnie niedopuszczalne.. jeden pilniczek papierowy - jedna osoba go używa, później pilniczek może dostać klientka, bo nikomu innemu nie możesz nim piłować paznokci..].

waszym zdaniem?

01 lip 2011 - 22:29:13

Cytat
slonwtrzechtrampkach
Cytat
PastwaLosu
wiesz co ja powiem Ci tak...jeśli nie masz żadnych kursów to ja osobiście bym się za to nie brała, spaprzesz coś komuś i pozwą Cię do sądu... nie wiem ja bym jednak chociaż w jeden kurs zainwestowała...a może najpierw zarób na znajomych i za to go zrób
Bez kursu w ogóle nie powinno się nikomu takich rzeczy robić, nie mówiąc już o tym, że za pieniądze..
Na kursie pokażą Ci chociaż jakieś PODSTAWY, nauczą higieny pracy itd., a tak okaże się, że Pani X miała hiv, Ty nie zdezynfekowałaś cążek i Pani Y się zaraziła - sprawa w sądzie gotowa, pomijając już, że np. na szafie użytkowniczki wystawiają pilniczki papierowe, które były już używane [co jest w ogóle jak dla mnie niedopuszczalne.. jeden pilniczek papierowy - jedna osoba go używa, później pilniczek może dostać klientka, bo nikomu innemu nie możesz nim piłować paznokci..].

DOKLADNIE, MOZE I SIE ZNASZ ALE NIE MOZNA BEZ PAPIEROW OFEROWAC TAKICH USLUG!
TO O CZYM PISZE KOLEZANKA TO SA FAKTY jesli jednak sie zdecydujesz to trzeba byloby otworzyc dzialanosc gosp ale pamietaj ze to wiaze sie nie tylko z odprowadzaniem podatku ale tez skladka na zus chyba 300zl dla nowych firm przez 2 lata pozniej ta kwota jest wyzsza.

waszym zdaniem?

01 lip 2011 - 22:35:26

Wiem, że jest tak, że jeżeli Twój zarobek miesięczny ni przekracza bodajże 257 zł to jesteś zwolniona z płacenia podatków i zakładnia własnej firmy, ale teraz nie mogę znaleźć strony, na której to wyczytałam ;)
Wiem, że gdzieś tak czytałam, ale głowy urwać sobie nie dam, że tak jest, chociaż wydaje mi się że tak ;-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-01 22:42 przez biedroneczka1.

waszym zdaniem?

02 lip 2011 - 07:47:28

Jeśli chodzi o higienę pracy, to mam odpowiednie środki do odkażania narzędzi, więc się się tak nie bulwersujcie.

waszym zdaniem?

02 lip 2011 - 10:45:27

Cytat
Wredka
Jeśli chodzi o higienę pracy, to mam odpowiednie środki do odkażania narzędzi, więc się się tak nie bulwersujcie.
Narzędzi.. a co z dłońmi klientki i Twoimi? A co zrobisz jeśli wytniesz cążkami skórkę i pocieknie krew? Wiesz jakie są objawy różnych chorób i kiedy nie wolno ruszać paznokci ani skórek? Bez kursu to nawet za darmo bym nie chciała aby ktoś mi robił paznokcie czy cokolwiek na twarzy. Kurs to nie majątek, a skoro uważasz, że możesz w ten sposób zarobić to warto poświęcić te kilkaset zł.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wyniki