Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:50:47

Rozumiem osoby muszące pracować w niedziele, ale dla mnie niedziela jest nierzadko jedynym dniem kiedy moge na spokojnie zrobic zakupy, bo w tygodniu czesto nie mam czasu...

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:51:04

Cytat
Dziub
Cytat
maaartynkaaa
może mi ktoś wyjaśnić dlaczego jak wiele was twierdzi niedziela to ma być czas na spacery z rodziną?
Np. wyobraź sobie Kowalską, która ma dwójkę dzieci, które mają cały weekend od szkoly. A matka zamiast spędzić ten dzień z nimi musi zapieprzać w pracy.

ja wszytko rozumiem i wile mogę sobie wyobrazić, tylko dlaczego chcecie przywołanej Kowalskiej czy komukolwiek innemu mówić co ma robić w niedziele ( czy jakikolwiek inny dzień tygodnia)? to chyba indywidualna sprawa każdego człowieka na co i kiedy poświęca czas?

z resztą jeżeli wszyscy przeciwnicy handlu w niedzielę (a sądząc po wypowiedziach na forum jest ich sporo) nie robili by e ten dzień zakupów większość sklepów nie byłaby otwierana w niedziele bo nie byłoby to opłacalne

zweryfikowana
Posty: 2.982
Ostrzeżenia: 2/5

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:52:06

Cytat
Dziub
Cytat
maaartynkaaa
może mi ktoś wyjaśnić dlaczego jak wiele was twierdzi niedziela to ma być czas na spacery z rodziną?
Np. wyobraź sobie Kowalską, która ma dwójkę dzieci, które mają cały weekend od szkoly. A matka zamiast spędzić ten dzień z nimi musi zapieprzać w pracy.
Cytat
Carmesi
ale mnie drażnicie wrr!
Praca w galerii, latem chłodno (ach ta klima!) i jeszcze źle. Nie oszukujmy się, ale jak pracujecie np. całą niedzielę, to powiedzmy poniedziałek macie wolny! Jeżeli nie, to Wasz pracodawca nie przestrzega prawa. Jak Wam nie odpowiada to się zwolnijcie i żyjcie powietrzem.
Może niech wszyscy nie pracują w niedzielę. Np. kierowcy autobusów, lekarze itp. I co wtedy?
Mój tata jest maszynistą i chodzi do pracy w niedzielę, święta, sylwestra itd. Nie ma zmiłuj, taka praca, służba i tyle. I nie ma klimatyzacji do cholery.
Przestańcie narzekać i cieszcie się z tego co macie!

Praca w sklepie jest służbą?? ;) Błagam Cię nie rozwalaj mnie....

Ale nie ugoólniajmy ,nie każdy jest taką "Kowalską" :) i jak widać jest różne podejście do pracy w niedziele.

W sobote dzieci też mają wolne, więc dlaczego nie zrobic wolnej dla wszystkich soboty ? :D:D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-25 12:53 przez mint89.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:52:14

Cytat
kikmenka
kiedyś pracowałam w niedziele i nie narzekałam ponieważ wiedziałam,że muszę przyjść. Za to miałam w tyg wolne. U Nas w Inter M na weekendy przychodzę kasjerki,które są zatrudnione tylko do pracy w weekendy czyli prawo wyboru mają. Mi np odpowiada,że taki Inter M jest otwarty w niedzielę chociażby dla samego spontanu ''ROBIMY GRILA'' i tak mogę wszystko kupić
dokładnie, czasami goście się zwalą znienacka i zawsze można podskoczyć do sklepu i kupić co trzeba. Nie każdy zawsze jest gotowy na niespodziewane wizyty znajomych czy rodziny :)

niezweryfikowana
Posty: 123
Ostrzeżenia: 3/5

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:52:53

ja jestem za pracą w niedzielę

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:53:59

Cytat
Dziub
Cytat
olabojko
W USA wiekszosc sklepow jest pootwierana do pozna codziennie, a w swieta, zamiast miec zamkniete jak u nas, to juz w ogole sa wyprzedaze i otwarte jeszcze dluzej i wszyscy daja rade :) Koniec z socjalistycznm podejsciem od 7 do 15 od pon do piatku i ani minuty dluzej :P
A poczytaj sobie jakie podejscie maja w Ameryce do swiat. U nich to wszytsko jest mniej uduchowione, komercja tylko, Nie porównuj swiat w stanach do naszych swiat...

Nie musze czytac, znam z autopsji. Zwroc uwage ze u nas kazde swieto typu 1,3 maja, 15 sierpnia to wszystko pozamykane... A obchodzisz te dni w jakis szczegolny sposob? :D

zweryfikowana
Posty: 1.065
Ostrzeżenia: 1/5

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:54:56

Ja pracuję o 2 niedziele a co 2 jestem w szkole więc rzadko mam wolny weekend, ale mi to pasuje bo w tygodniu mogę pozałatwiać sprawy a w weekend nie za bardzo.
* na zamknięcie sklepów w niedziele i tak raczej nie a szans
* a to czy idą do pasku czy do sklepu jest tylko i wyłącznie indywidualnym wyborem

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:55:31

Cytat
agulek86
niedobrze mi się robi jak czytam niektóre komentarze ja sama mam przyjemność pracować w CH i nikt nie zrozumie co to znaczy pracować w weekendy po 12 godz, jeśli ktoś tak nie pracował. Większość znajomych ma wolne a ja co?mam tylko jeden weekend na miesiąc, nigdzie w sobotę nie wyjdę bo w niedzielę na 9 do pracy jakaś masakra! a jak widzę spacerowiczów szczególnie tych z dziećmi to naprawdę się dziwię czy oni nie potrafią spędzać inaczej czasu jak tylko jeździć po galeriach? Wchodzą na za 5 i oburzeni że raporty robię, że jest 22.05 a ja ich ze sklepu wypraszam aż się gotuje we mnie. Ja rozumiem wiele rzeczy ale galeria w której ja pracuje jest otwarta do 22 więc nawet jak ktoś pracuje do 18 to spokojnie zdąży, czasami faktycznie zdarzy się że coś nam wypadnie i wtedy taka galeria jest ratunkiem ale ludzie puknijcie się w głowę żeby przyjeżdżać i siedzieć po 5 godz? w niektórych krajach jest tak ze w soboty jest czynne do 14-15 w niedzielę zamknięte i wszyscy żyja i mówię tu nawet o takich sklepach typu biedronka w soboty robią przecenę na warzywa owoce żeby się nie popsuło każdy robi zakupy na weekend bo każdy wie że w neidziele jest zamknięte ale to jest kwestia mentalności i przyzwyczajenia ja się ostatnio spotykam niestety z tym że jak ktoś mnie pyta do której jest otwarte mówie że do 22 to słyszę- krótko, nie zdążymy,tylko do 22...nóż się w kieszeni otwiera....jeżeli któraś mądrala chce coś napisać o zmianie pracy i nauce to od razu mówię że mam mgr niestety zarobki w moim zawodzie nie są duże a chciałabym coś odkładać co miesiąc więc coś za coś ale uważam że CH otwarte w niedziele po 10 godz to przesada,,,,stacje, żabki itd to inna bajka

No spoko, ja pracowałam 2 miesiące w wakacje i nie miałam ANI JEDNEGO DNIA WOLNEGO W TYGODNIU. a pracowałam po 16 godzin dziennie w pizzeri, bo taki zapierdziel był. I co ? Też nie miałam czasu dla znajomych, na imprezy, a miałam wtedy 18 lat. Inni się bawali a ja harowałam. Wiem, że to był wyzysk, ale sama się na to zgodziłam. I byłam zadowolona gdy po 2 miesiacach dostałam prawie 4 tysiące na rękę.

Więc nadal nie rozumiem !!! Nie podoba się WAM to nie PRACUJCIE ! Nikt wam nie każe i tyle !
Możecie iść po zapomogę do MOPSU i żyć za 200zł miesięcznie, co stoi na przeszkodzie ?

Ja nie miałam, żadnego dnia wolnego, a wy zamiast niedzieli macie inny dzień wolny.
Więc skąd to narzekanie !?
Tak jest nasz świat zbudowany, a jak nie - to zapraszam na MARSA :)

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:57:01

Cytat
olabojko
Cytat
Dziub
Cytat
olabojko
W USA wiekszosc sklepow jest pootwierana do pozna codziennie, a w swieta, zamiast miec zamkniete jak u nas, to juz w ogole sa wyprzedaze i otwarte jeszcze dluzej i wszyscy daja rade :) Koniec z socjalistycznm podejsciem od 7 do 15 od pon do piatku i ani minuty dluzej :P
A poczytaj sobie jakie podejscie maja w Ameryce do swiat. U nich to wszytsko jest mniej uduchowione, komercja tylko, Nie porównuj swiat w stanach do naszych swiat...

Nie musze czytac, znam z autopsji. Zwroc uwage ze u nas kazde swieto typu 1,3 maja, 15 sierpnia to wszystko pozamykane... A obchodzisz te dni w jakis szczegolny sposob? :D
tak. Nie mysle o zakupach i o pieniądzach :) Spedzam ten czas zazwyczaj spokojnie w domu, albo aktywnie na świeżym powietrzu :)

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 12:58:46

Ja np mam czas tylko w niedziele jechac na zakupy bo tak pracuje..... po drugie jesli przyszłoby co do czego to nikt by sie na to nie zgodził bo kazdy teraz goni za kasą wiec duzo ludzi pracuje w weekendy ( niedziele)

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 13:00:21

Ja też kiedys pracowałam w niedziele i do tego studia zaoczne więc w ogóle nie mialam wolnych weekendów czasami się zdarzył ale jakoś mi to nie przeszkadzalo idzie się do tego przyzwyczaić. Po za tym wolny dzień w środku tygodnia też się bardzo często przydaje bo można pozałatwiać rożne sprawy np urzędowe. A pracując od pon do pt nie ma kiedy i trzeba brać urlop;/ Mieszkam na wsi i pamiętam czasy jak mielismy jeden sklep i był otwarty od 7-10 a póżniej od 13-17 i oczwiście w niedziele zamknięte to była masakra. Wydaje mi się ze teraz ludzie są przyzwyczajeni do tego że wszystko w niedziele jest pootwierane. Lubię od czasu do czasu wybrać się w niedzielę na spokojnie na zakupy nie spieszyć się a nie w tygodniu po pracy biegać szybko od sklepu do sklepu bo zaraz zamykają a czlowiek musi coś kupić.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 13:00:26

Cytat
Dziub
Cytat
olabojko
Cytat
Dziub
Cytat
olabojko
W USA wiekszosc sklepow jest pootwierana do pozna codziennie, a w swieta, zamiast miec zamkniete jak u nas, to juz w ogole sa wyprzedaze i otwarte jeszcze dluzej i wszyscy daja rade :) Koniec z socjalistycznm podejsciem od 7 do 15 od pon do piatku i ani minuty dluzej :P
A poczytaj sobie jakie podejscie maja w Ameryce do swiat. U nich to wszytsko jest mniej uduchowione, komercja tylko, Nie porównuj swiat w stanach do naszych swiat...

Nie musze czytac, znam z autopsji. Zwroc uwage ze u nas kazde swieto typu 1,3 maja, 15 sierpnia to wszystko pozamykane... A obchodzisz te dni w jakis szczegolny sposob? :D
tak. Nie mysle o zakupach i o pieniądzach :) Spedzam ten czas zazwyczaj spokojnie w domu, albo aktywnie na świeżym powietrzu :)
gratuluję, ale pozwól innym spędzać ten czas tak jak mają na to ochotę

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 13:02:29

TAK dla zakazu handlu w niedzielę.. a co tam.. TAK dla zakazu handlu w sobotę (w końcu to też weekend), a co tam.. TAK dla sklepów owartych w godzinach pracy biur (8-16).. ups, gdzie się podziali klienci ? W robocie siedzą ? Ojej.. praca w sklepie to praca w usługach a usługi z założenia są dla innych pracujących ludzi czyli powinny być dostępne w ICH WOLNYM CZASIE. Jak mi biuro otworzą w niedzielę a zamkną w poniedziałek, to sklepy w niedziele mogą zamknąć, byle były czynne w poniedziałek :P Przy czym nie chodzi mi tu o supermarkety, bo to mogę załatwić właśnie na tygodniu (szybko podskoczyć), a o sklepy z meblami, ciuchami, kosmetykami.. gdzie muszę tracić czas na przymierzanie, oglądanie, wybieranie. Z tego co wiem nie ma przymusu pracy w handlu (podobnie jak w restauracjach kinie radiu i innych miejscach które są dla przyjemności i są czynne w niedzielę).

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 13:02:49

Cytat
mimika85
Ja też kiedys pracowałam w niedziele i do tego studia zaoczne więc w ogóle nie mialam wolnych weekendów czasami się zdarzył ale jakoś mi to nie przeszkadzalo idzie się do tego przyzwyczaić. Po za tym wolny dzień w środku tygodnia też się bardzo często przydaje bo można pozałatwiać rożne sprawy np urzędowe. A pracując od pon do pt nie ma kiedy i trzeba brać urlop;/ Mieszkam na wsi i pamiętam czasy jak mielismy jeden sklep i był otwarty od 7-10 a póżniej od 13-17 i oczwiście w niedziele zamknięte to była masakra. Wydaje mi się ze teraz ludzie są przyzwyczajeni do tego że wszystko w niedziele jest pootwierane. Lubię od czasu do czasu wybrać się w niedzielę na spokojnie na zakupy nie spieszyć się a nie w tygodniu po pracy biegać szybko od sklepu do sklepu bo zaraz zamykają a czlowiek musi coś kupić.

Popieram.

NIE dla pracy w niedziele

25 maj 2011 - 13:03:57

Cytat
Dziub
Cytat
olabojko
Cytat
Dziub
Cytat
olabojko
W USA wiekszosc sklepow jest pootwierana do pozna codziennie, a w swieta, zamiast miec zamkniete jak u nas, to juz w ogole sa wyprzedaze i otwarte jeszcze dluzej i wszyscy daja rade :) Koniec z socjalistycznm podejsciem od 7 do 15 od pon do piatku i ani minuty dluzej :P
A poczytaj sobie jakie podejscie maja w Ameryce do swiat. U nich to wszytsko jest mniej uduchowione, komercja tylko, Nie porównuj swiat w stanach do naszych swiat...

Nie musze czytac, znam z autopsji. Zwroc uwage ze u nas kazde swieto typu 1,3 maja, 15 sierpnia to wszystko pozamykane... A obchodzisz te dni w jakis szczegolny sposob? :D
tak. Nie mysle o zakupach i o pieniądzach :) Spedzam ten czas zazwyczaj spokojnie w domu, albo aktywnie na świeżym powietrzu :)

Wolny poniedziałek zamiast wolnej niedzieli też można sympatycznie na powietrzu spędzić ;)
A do tego jak Ty masz wolne a inni pracują, to TY i tak MASZ WYBÓR i mozesz ominąć ten otwarty sklep szerokim łukiem :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KRAKÓW