Obecnie rozmawiamy o:

Urlop w górach

gorący temat

wybór przedszkola

30 minut temu

najtańsza apteka

51 minut temu

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jąkanie a praca

04 maj 2011 - 10:48:51

Jak w temacie :( od podstawówki się jąkam, pod czas stresu to nie mogę wydobyć z siebie słowa... teraz poszukuję pracy, ale już na starcie jestem zdyskwalifikowana :(( LO nie skończyłam do końca, bo ludzie z klasy nie dali mi żyć...a nie jestem na tyle silna psychicznie, żeby wszystko olać :(

Wiem, że marudzę, ale musiałam się komuś wyżalić :((

Macie jakieś pomysły jak znaleźć pracę ( jakąkolwiek ) ??? gdzie nie trzeba dużo mówić

zweryfikowana
Posty: 4.122
Ostrzeżenia: 1/5

Jąkanie a praca

04 maj 2011 - 10:50:43

praca na produkcji i takie typowo fizyczne ;p

zweryfikowana
Posty: 1.612
Ostrzeżenia: 1/5

Jąkanie a praca

04 maj 2011 - 10:51:34

chodzisz do logopedy moja kolezanka tez sie jakała chodziła regularnie do logopedy i juz sie nie jaka

Jąkanie a praca

04 maj 2011 - 10:52:02

To mnie pocieszyłaś :P

Cytat
princeska22
chodzisz do logopedy moja kolezanka tez sie jakała chodziła regularnie do logopedy i juz sie nie jaka

Chodziłam przez kilka lat, ale efektów nie było widać :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-04 10:53 przez bajaderka1.

Jąkanie a praca

04 maj 2011 - 10:53:52

pierwsze co bym zrobiła to zapisałabym się do logopedy żeby wyzbyć się jąkania! chyba, że będzie Cię satysfakcjonować praca na kasie, tam się dużo nie mówi... dziwię się, że Twoi rodzice nic nie zrobili z tym problemem kiedy byłaś młodsza... albo chociaż wychowawca czy pedagog w szkole powinien Ci pomóc ;/

Cytat
bajaderka1
To mnie pocieszyłaś :P
Cytat
princeska22
chodzisz do logopedy moja kolezanka tez sie jakała chodziła regularnie do logopedy i juz sie nie jaka

Chodziłam przez kilka lat, ale efektów nie było widać :/

to widocznie do dupiatego chodziłaś, znajdź lepszego :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-04 10:54 przez himitsu-no-hikaru.

zweryfikowana
Posty: 1.612
Ostrzeżenia: 1/5

Jąkanie a praca

04 maj 2011 - 10:58:01

no to zapisz sie do jakiegos dobrego

Jąkanie a praca

04 maj 2011 - 11:00:12

Cytat
himitsu-no-hikaru
pierwsze co bym zrobiła to zapisałabym się do logopedy żeby wyzbyć się jąkania! chyba, że będzie Cię satysfakcjonować praca na kasie, tam się dużo nie mówi... dziwię się, że Twoi rodzice nic nie zrobili z tym problemem kiedy byłaś młodsza... albo chociaż wychowawca czy pedagog w szkole powinien Ci pomóc ;/
Cytat
bajaderka1
To mnie pocieszyłaś :P
Cytat
princeska22
chodzisz do logopedy moja kolezanka tez sie jakała chodziła regularnie do logopedy i juz sie nie jaka

Chodziłam przez kilka lat, ale efektów nie było widać :/

to widocznie do dupiatego chodziłaś, znajdź lepszego :)

A czy ja napisałam, że nic nie robili ??? Właśnie, że rodzice ciągali mnie po różnych specjalistach, a dokładniej chodziłam przez 6 lat...oczywiście pomagało, ale tylko przy znajomych.... jak jest stresująca sytuacja to zapominasz o tym całym systemie, który ma Ci pomóc normalnie mówić.

Oczywiście jąkania można się pozbyć w minimalnym stopniu i osoby, które nie mają z tym problemu, myślą, że jak się pójdzie do logopedy to od razu przejdzie. To przeważnie siedzi głęboko w psychice, albo w genach...

Jąkanie a praca

04 maj 2011 - 11:07:34

A ja nie proponuję logopedy [bo najczęściej nic nie zaradzi] tylko dobrego psychologa, który nauczy Cię wyzbyć się stresu, a nie wymyśli jakiś zakichany 'system' na jąkanie się. Przecież jąkanie się to nie choroba ;)

Co do tematu pracy, nie załamuj się i szukaj KAŻDEJ, jak pracodawca jest uczciwy i rzetelny to będzie cenił swojego pracownika za wiedzę, a nie dyskwalifikował za jąkanie, grubą dupę czy inne chore wymysły... Nie skreślaj się na starcie ;)
U mnie w pracy mam koleżankę, która bardzo się jąka, potrafi się zaciąć porządnie, a musimy dużo rozmawiać w pracy i mimo, że czasami ma załamania i wmawia sobie, że ją to skreśla to jeszcze nigdy nie słyszałam, żeby ktoś jej tą 'wadę' wytknął ;) Głowa do góry!

Problem może u Ciebie polegać tylko na tym, że bez LO może być Ci ciężko znaleźć normalną pracę... Może skończ je prywatnie gdzieś wpierw? I miej gdzieś docinki innych, naprawdę ;) Może się okazać, że trafisz na naprawdę fajnych ludzi, którzy nie będą wytykać Ci Twojej natury na każdym kroku

Jąkanie a praca

04 maj 2011 - 17:22:36

Mój wykładowca (!) też się jąka. Cały czas musi mówić, a jednak wybrał tę pracę pomimo tej wady i jest świetny w tym co robi.
Musisz w końcu się przełamać, przestać się bać. Najlepszym sposobem jest pójście "w ogień", czyli poszukaj pracy w jakimś Call Center albo innym miejscu, gdzie będziesz musiała mówić. Problem zniknie, bo to co znane nie jest straszne.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomozcie:(