Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

Meble

7 minut temu

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam!
Potrzebuję pomocy, dobrych rad i wszelakich opinii. Mam zamiar otworzyć sklep z odzieżą z Primarka. Wszystko jest już w trakcie załatwiania, ale na pewno znajdą się tu dziewczyny, które mają więcej doświadczenia w branży odzieżowej i informacji na ten temat, czyli jak zabrać się za wszystko od strony praktycznej, aby dużo nie stracić, a wręcz przeciwnie zarobić jakiś pieniądz. Widzę, że w pobliskich miastach jest coraz więcej takich sklepów i jest to opłacalny biznes. Ubrania z Primarka nie są drogie, może nie są też najlepszej jakości, ale za to modne i lubiane przez większość kobiet. Są dwa rozwiązania jeżeli chodzi o dostarczenie towaru. Pierwsza opcja to samodzielny wyjazd i zakup ubrań w Primarku (moje pytanie, jeżeli jakaś dziewczyna już tak robiła, czy udaje się to załatwić w jeden dzień, tzn jakim samolotem najlepiej lecieć, jak wrócić, w którym Primarku najlepiej robić zakupy itd.). Druga opcja to zakup takich ciuchów w hurtowni z Primarka, ale totalnie nie wiem gdzie się to załatwia i czy w ogóle istnieje taka możliwość, słyszałam, że niektórzy sprzedawcy tak robią. Może macie na ten temat również jakieś informacje. I trzecia opcja to wysyłka prosto z Londynu przez znajomych. Wiecie ile takie paczki tam teraz kosztują i jak się to załatwia najprostszą drogą?? Bardzo będę wdzięczna, jeśli ktoś kto ma podobny interes udzieli mi kilku fachowych porad:) Aha i najważniejsze, czy jak zakładam tą działalność to muszę mieć faktury, czy wystarczą paragony do Urzędu Skarbowego?? Mam jeszcze wiele pytań, ale to może później, bo i tak nie wiem czy taką długą wiadomość ktoś przeczyta do końca :) Jeszcze raz proszę o wszelkie dobre rady.

dobry pomysł bedzie duzo chetnych



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-15 12:54 przez soniusia.

jak otworzysz taki sklep i rozgłosnisz to w necie to bedziesz miala tyle klientów ze szok ;p

zweryfikowana
Posty: 462
Ostrzeżenia: 1/5

super pomysl!!! niestety ja nie pomoge...ale up, up, up :)
i mogloby byc wiecej takich sklepow : )

zweryfikowana
Posty: 465
Ostrzeżenia: 1/5

dobry pomysł!
ale niestety Ci nie pomoge bo nie mam pojecia jak to sie załatwia.
uwielbiam primark

tez kiedys planowałam i tylko planowałam he he takze nie pomogę

hmm , nie wiem , ale raczej musisz miec koncesję żeby sprzedawac ubrania z primarku. Chyba ze poobcinasz metki ;]

Moim zdaniem jest to skok na głęboką wodę
wiele takich sklepów teraz, w lupexach też sporo z primarku

W moim mieście ostatnio taki sklep splajtował był może 2 miesiące.
Facet przywoził po dwa rozmiary od jednej rzeczy i wciaż mówił że czeka na paczkę.

Sam powiedział że kupuje tylko te tańsze rzeczy bo drogich nikt nie kupi


ale tobie życzę powodzenia i mam nadzieję że się uda!! :)

Oczywiście nad tym też się zastanawiałam dosyć długo, bo największą konkurencją dla mnie mogą być te nasze kochane szmateksy:) Jednak po chwili namysłu i głębszej analizy doszłam do wniosku, że jest tez dużo ludzi, którzy jednak wolą mieć coś nowego prosto ze sklepu, bez oznak noszenia, a poza tym ciuchy z Primarka w szmateksach są z poprzednich sezonów. Ja chciałabym wprowadzić do mojego miasta tą super, wielkomiejską modę :) Myślę, że udałoby mi się zyskać paru klientów, którzy przychodziliby do mnie regularnie i zrezygnowaliby z primarkowych szmateksów:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-15 13:04 przez Blanka89.

Na biznesie się nie znam jeżeli o to chodzi. Ale wiem, że paczki nie są takie tanie. Mieszkałam w wakacje w Burton. I nie wiem czy jest to opłacalny pomysł z ta odzieżą. Rzeczy w primarku kosztują grosze a ty jeżeli będziesz chciała mieć jakieś zyski będziesz musiała ustalić ceny conajmnie 100% wyższe niż w Anglii.(swoją drogą taki sklep w Bydgoszczy splajtował, a mi udało się kupić ciuszki za grosze). Ostatnio byłam w Polskim tk maxie i z moich wyliczeń wyszło, że taniej mnie wyjdzie lot do Anglii i obkupienie się niż kupno za takie ceny. Musisz się nad tym troche chyba jeszcze zastanowić.

Mi się wydaje że ten portal to nie jest najlepsze miejsce na zbieranie informacji,których potrzebujesz.Chyba że rzeczywiście znajdzie się osoba ktora będzie potrafiła odpowiedzieć na Twoje pytania.Jeśli chodzi o opinię to uważam że to może i wypali,ale jeśli będzie dobrze zorganizowane,nic innego niestety nie doradzę bo się nie znam :p

ja zastanawiam się czy w ogóle można tak robić żeby kupować ubrania w Primarku i sprzedawać je w swoim sklepie stacjonarnym.. To tak samo jakbyś nakupowała ciuchów np. w Bershce i sprzedawała w zwykłym, osiedlowym sklepie odzieżowym. Ja np. osobiście nie spotkałam się z takim czymś.. ;>

jesli otworzysz sklep a potem jeszcze sprzedaż internetową to wg mnie sukces gwarantowany, z tego co piszesz (rzeczy z nowych kolekcji)

ale na urzedach i tych wszystkich sprawach się nie znam, wiec nie pomoge ale mysle ze znajdziesz kogoś kto w tym siedzi i się zna ;)

ja ostatnio tez o tym myslalam i zapewne duzo dziewczyn juz myslalo, wiec szybciutko otwieraj zeby Cie ktos nie uprzedzil.
Na pewno bedziesz miala ruch, jesli nie bedziesz miala az tak wygórowanych cen.

ale mysle nad jedna sprawa, czy nie potrzebujesz 'zgody' na sprzedaz ich ubran.. hmm..?

Cytat
adziulka1509
super pomysl!!! niestety ja nie pomoge...ale up, up, up :)
i mogloby byc wiecej takich sklepow : )
czytalas nowy regulamin????????????????/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

OPŁACA SIe