Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:46:00

no ale co ja mam sprawdzac no to jest tak jak mowie UMOWA ZLECENIE nic innego
tyle ze w czasie okreslonym jest tylko ze od 10 stycznia do 28 lutego



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-31 08:46 przez kasiunia_love19.

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:50:44

Cytat
kasiunia_love19
no ale co ja mam sprawdzac no to jest tak jak mowie UMOWA ZLECENIE nic innego
tyle ze w czasie okreslonym jest tylko ze od 10 stycznia do 28 lutego

teraz to juz nic trzeba było patrzeć co się podpisuje teraz to juz nic nie zrobisz, możesz co najwyżej szukac innej roboty

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:53:04

A czy nie powinno być czasem tak ze o zwolnieniu ciebie powinna poinformować miesiąc wcześniej?

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:55:36

jezu jakie wy glupoty gadacie:/ teraz umowa zlecenie normalnie sie liczy do lat pracy, pod warunkiem ze nie jest to studencka umowa zlecenie i ze sa oplacane wszystkie skladki, a czas pracy w tej umowie równy jest z czasem "normalnego" pracownika:/ U nas caly czas teraz tak pracuja ludzie, którym brakuje po kilka lat do emerytury i w ten sposób dopelniaja czas:/ Nie mylcie innym:/

Cytat
martischa
Cytat
majka6
jak pravowalas na umowe zlecenie to zanim zaczelas prace powinnas dostac umowe o prace, dostalas? A potem swiadectwo pracy na zakonczenie - umowa jest najwazniejsza!
Cytat
martischa
jejku dziewuszki poczytajcie trochę zanim coś napiszecie co poniektóre. Świadectwo pracy dostaje się tylko w przypadku umowy o pracę!!! W przypadku umowy zlecenia świadectwa pracy się nie dostaje!!!


kolezanko, ja pracowalam na umowe zlecenie ponad pol roku - w budzetóce i na zakonczenie dostalam normalne swiadectwo pracy (z tym ze w umowie mialam dokladnie idenyczny czas pracy jak "normalny" pracownik)

umowa-zlecenie jest umowa cywilno-prawna i jako takiej nie obowiazuja jej przepisy kodeksu pracy, tylko kodeksu cywilnego, zamiast swiadectwa pracy, mozesz otrzymac co najwyzej referencje/opinie. W przeciwnym wypadku była to normalna umowa o pracę a nie umowa zlecenie.


mam wlasnie przed soba moja UMOWE ZLECENIE - pisze na niej wielkimi literami jednoczwesnie cos na czym duzymi literami pracodawca napisac SWIADECTWO PRACY DO UMOWY ZLECENIE NR..... Z DNIA ....... wiec przestan mi wciskac ze nie wiem co mam przed soba:/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-31 08:57 przez majka6.

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:58:45

Cytat
matylda_jasmin
Cytat
kasiunia_love19
no ale co ja mam sprawdzac no to jest tak jak mowie UMOWA ZLECENIE nic innego
tyle ze w czasie okreslonym jest tylko ze od 10 stycznia do 28 lutego

teraz to juz nic trzeba było patrzeć co się podpisuje teraz to juz nic nie zrobisz, możesz co najwyżej szukac innej roboty
nie musisz byc nie mila wiem doskonale co podpisalam . pytam tylko czy cos z tego mam ... a czy mam czy nie i tak bym tam poszla bo olsztyn to zadupie gdzie pracy nie ma nie bylo i pewnie nie bedzie wiec poszla bym gdzie kolwiek
a pracowalam wczesniej po 4 godziny a teraz od stycznia po 8 godzin(nocki)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-31 09:00 przez kasiunia_love19.

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:59:41

Cytat
majka6
jezu jakie wy glupoty gadacie:/ teraz umowa zlecenie normalnie sie liczy do lat pracy, pod warunkiem ze nie jest to studencka umowa zlecenie i ze sa oplacane wszystkie skladki, a czas pracy w tej umowie równy jest z czasem "normalnego" pracownika:/ U nas caly czas teraz tak pracuja ludzie, którym brakuje po kilka lat do emerytury i w ten sposób dopelniaja czas:/ Nie mylcie innym:/
Cytat
martischa
Cytat
majka6
jak pravowalas na umowe zlecenie to zanim zaczelas prace powinnas dostac umowe o prace, dostalas? A potem swiadectwo pracy na zakonczenie - umowa jest najwazniejsza!
Cytat
martischa
jejku dziewuszki poczytajcie trochę zanim coś napiszecie co poniektóre. Świadectwo pracy dostaje się tylko w przypadku umowy o pracę!!! W przypadku umowy zlecenia świadectwa pracy się nie dostaje!!!


kolezanko, ja pracowalam na umowe zlecenie ponad pol roku - w budzetóce i na zakonczenie dostalam normalne swiadectwo pracy (z tym ze w umowie mialam dokladnie idenyczny czas pracy jak "normalny" pracownik)

umowa-zlecenie jest umowa cywilno-prawna i jako takiej nie obowiazuja jej przepisy kodeksu pracy, tylko kodeksu cywilnego, zamiast swiadectwa pracy, mozesz otrzymac co najwyzej referencje/opinie. W przeciwnym wypadku była to normalna umowa o pracę a nie umowa zlecenie.


mam wlasnie przed soba moja UMOWE ZLECENIE - pisze na niej wielkimi literami jednoczwesnie cos na czym duzymi literami pracodawca napisac SWIADECTWO PRACY DO UMOWY ZLECENIE NR..... Z DNIA ....... wiec przestan mi wciskac ze nie wiem co mam przed soba:/


dobrze wiedziec, ze doktorzy prawa sie myla, a umowa zlecenie to umowa o prace.. brak mi slow..

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 09:00:06

Cytat
kasiunia_love19
Cytat
matylda_jasmin
Cytat
kasiunia_love19
no ale co ja mam sprawdzac no to jest tak jak mowie UMOWA ZLECENIE nic innego
tyle ze w czasie okreslonym jest tylko ze od 10 stycznia do 28 lutego

teraz to juz nic trzeba było patrzeć co się podpisuje teraz to juz nic nie zrobisz, możesz co najwyżej szukac innej roboty
nie musisz byc nie mila wiem doskonale co podpisalam . pytam tylko czy cos z tego mam ... a czy mam czy nie i tak bym tam poszla bo olsztyn to zadupie gdzie pracy nie ma nie bylo i pewnie nie bedzie wiec poszla bym gdzie kolwiek

a nie chciałam być niemiła, tylko po prostu teraz skoro wypowiedzieli ci umowę jedyne co możesz zrobić to szukać innej pracy - takie fakty, co ja poradzę;-)
majka6 to ,że masz taki dokument nie oznacza jego ważności prawnej z punktu widzenia prawa pracy ten dokument jest nic nie wart i niczego nie oznacza. Nie ma skutków prawnych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-31 09:01 przez matylda_jasmin.

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 09:05:03

Widze że dziewczyny namieszały ci w głowie, jedna to druga to:) i jeszcze jak twierdzisz zdarzaja sie byc niemiłe.Nikt nie wie wszystkiego kochane, ja nie zamierzam ci doradzać bo nie jestem kompetentna i wydaje mi sie że większośc osób tutaj też nie ale polecam forum goldenline. tam są bezpłatne porayd prawne i wypowie ci sie prawnik badź kadrowy, sami specjalisci i bedzies zmiala pewnosc .ja z takimi pytaniami zawsze tam wpadam:) I zawsze mam wyczerpującą i solidna odpowiedz. A to jednak jest forum o ciuszkach:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-31 09:05 przez ewunia34.

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 09:05:40

jeśli chodzi umowę zlecenie- to powinni dać Ci "rachunek za pracę", ale bardzo rzadko to robią:/....generalnie sama treść umowy wystarcza jako dowód. Świadectwa pracy się nie dostaje, umowa zlecenie w sumie do niczego się nie liczy...do urlopu, lat pracy, wolnego ustawowego, L4.......tak po prostu sobie jest:/....przerabiałam już to....
bzdura, bzdura, bzdura...nic się nie zmieniło, umowa zlecenie to umowa zlecenie a o prace to o pracę.....zmieniły się tylko zasady staży!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-31 09:07 przez Aaricia82.

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 09:06:08

ps. a to, ze pracodawca moze jak chce odprowadzac skladki i zapisac w umowie, ze liczy sie to do lat pracy to nie jest powszechna praktyka.. zwykle odporowadzany jest podatek i tyle :)

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 09:07:03

matylda-jasmin wszystkie rozumy pozjadala i sie wymadrza. Widaz w zyciu osobostym nikt cie nie slucha i na forum sie wymadrzasz:)

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 09:09:43

Cytat
majka6
matylda-jasmin wszystkie rozumy pozjadala i sie wymadrza. Widaz w zyciu osobostym nikt cie nie slucha i na forum sie wymadrzasz:)

Widzę że nie tylko ja to zauważyłam.

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 09:10:29

no nie kloccie sie .. chcialam tylko porady a nie zaraz awantury.. sama nie wiem co robic pewnie jak bym nie poszla zapytac o ten grafik to nie wiem czy by sie pofatygowala mnie o tym poinformowac ze mi dziekuje

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 09:14:55

matylda_jasmin prawo czy administracja? bo widze ze poslugujesz sie sprawnie jezykiem prawnym :)

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 09:18:54

Cytat
anniaaaaaa
matylda_jasmin prawo czy administracja? bo widze ze poslugujesz sie sprawnie jezykiem prawnym :)

ani jedno, anie drugie, ale przeszłam już przez wszelkie możliwe rodzaje umów i mam za sobą również walkę w sądzie pracy i to skuteczną, choć trzy letnią, więc do tych, które zarzucają mi,że się wymądrzam powiem tylko, że nie zwykłam pisać o czymś nie znając się na tym, a że niektórym odpowiedzi i fakty prawne się nie podobają, to ja już nic nie poradzę

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chesz zostać konsultantką Avon?