Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

transportery taśmowe

53 minut temu

sprawdzony stomatolog

56 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 07:54:33

dziewczyny mam takie pytanie.. pracowalam na poczcie od marca tamtego roku. dzis poszlam do kierowniczki bo nie bylo mojego nazwiska na grafiku na luty i uslyszlam ze pani dziekujemy nie wyrabiasz normy. oczywiscie bylo to bezpodstawne bo robie 3 razy ponad norme ale niestety nie ma sposobu zeby to udowodnic... i tu mam pytanie czy jesli pracowalam na umowe zlecenie to dostane jakies dokumenty? np swiadectwo pracy? czy pracowalam prawie rok za ''frajer''brzydko mowiac i nawet nie wpisze tego w cv?
POMOZCIE



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-31 07:55 przez kasiunia_love19.

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:00:12

jeśli pracowałaś na umowę zlecenie powinni wystawić Ci rachunek za wykonanie usługi czyli za to co u nich wykonywałaś , masz do tego prawo. Oprócz tego domagaj się rozliczenia podatkowego jeśli potrącali Ci składki. Zawsze masz jeszcze prawo iść do sądu pracy lub anonimowo wysłać do nich inspektora pracy. Powodzenia i walcz o swoje

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:00:16

Dostaniesz. Nawet na umowę zlecenie. Muszą Ci dać zaświadczenie...
A ja bym zgłosiła to do jakiegoś rzecznika

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:02:17

świadectwa pracy nie dostaniesz ale możesz ich poprosić o to, żeby Ci napisali, że w okresie od do byłaś zatrudniona na stanowisku .....
Takie coś powinni Ci wystawić.
chociaż na necie znalazłam takie coś "zaświadczenie tez nie powinno być wydane - zwłaszcza z okresleniem zakresu obowiązków bo to moze sugerowac
ze de facto była to umowa o pracę. Zakres umowy powinien być określony w jej treści. Zaswiadczenie takie nawet może byc podstawą do potraktowania umowy zlecenia jako umowa o pracę, jesli pracownik pojdzie do sądu pracy.... Zwłaszcza jesli będzie zbyt szczególowe."



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-31 08:05 przez martischa.

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:03:53

nie dostaniesz świadectwa pracy, dowodem Twojej wykonanej pracy jest podpisana umowa zlecenie i możesz spokojnie wpisać tą pracę w CV
Pracodawca przy pracy na zlecenie ma prawo zwolnić pracownika bez podawania powodu zwolnienia/przedłużenia umowy i żaden sąd pracy nic do tego nie ma. Takie są uroki pracy na zlecenie.
Od pracodawcy powinnaś też otrzymać PIT - niezbędny do rozliczenia podatkowego.

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:05:41

A prosiłaś ? Ja zawsze prosiłam o świadectwo pracy (i nigdy mi go nie odmówiono), bo tak "z automatu" dostawałam tylko PITa. Ponadto nie potrzebujesz świadectwa by wpisać pracę w CV (ewentualny przyszły pracodawca chcąc sprawdzić twoją uczciwość może zadzwonić do zakładu i spytać).

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:09:05

Jeśli pracowałaś legalnie to zawsze muszą Ci dać "potwierdzenie" Twojej pracy. Niestety ale umowa zlecenie ma to do siebie że z dnia na dzień mogą Ci powiedzieć że już nie pracujesz. Minus takiej umowy. I niestety ale pracodawcy to wykorzystują bo pracownik nawet nie może się odwołać ponieważ pracodawca zawsze może powiedzieć że pracę którą Ci "zlecił" już wykonałaś. Na tym polega taka umowa.
Świadectwo pracy pracowawca ma obowiązek Ci dać zaraz po zakończonej pracy i nie musisz o niego prosić to obowiązek pracodawcy, łaski nie robi.
A pracując na zlecenie masz podpisaną umowę o pracę która jest tak samo ważna jak świadectwo pracy.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-31 08:17 przez domika2505.

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:09:24

świadectwa pracy nie dostaniesz pracując na umowę zlecenie, ale ja kiedyś gdy pracowałam na taką umowę poprosiłam kierownika gdy już rozstawałam się z tą pracą i dostałam zaświadczenie, że w takim i takim okresie czasu byłam tam zatrudniona

zweryfikowana
Posty: 2.521
Ostrzeżenia: 1/5

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:13:17

To zależy czy składki miałaś opłacane. Jeśli miałaś to muszą dać Ci świadectwo pracy a jeszcze nie miałaś składek to nie dadzą Ci nic.

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:26:38

jejku dziewuszki poczytajcie trochę zanim coś napiszecie co poniektóre. Świadectwo pracy dostaje się tylko w przypadku umowy o pracę!!! W przypadku umowy zlecenia świadectwa pracy się nie dostaje!!!

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:26:43

jak pravowalas na umowe zlecenie to zanim zaczelas prace powinnas dostac umowe o prace, dostalas? A potem swiadectwo pracy na zakonczenie - umowa jest najwazniejsza!

Cytat
martischa
jejku dziewuszki poczytajcie trochę zanim coś napiszecie co poniektóre. Świadectwo pracy dostaje się tylko w przypadku umowy o pracę!!! W przypadku umowy zlecenia świadectwa pracy się nie dostaje!!!


kolezanko, ja pracowalam na umowe zlecenie ponad pol roku - w budzetóce i na zakonczenie dostalam normalne swiadectwo pracy (z tym ze w umowie mialam dokladnie idenyczny czas pracy jak "normalny" pracownik)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-31 08:27 przez majka6.

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:29:52

dziewczyny nie wprowadzajcie autorki w błąd. Pracując na umowę zlecenie nie wystawia się świadectwa pracy. Takie świadectwo w ciągu 7 dni musi wystawić pracodawca tylko i wyłącznie osobie pracującej na umowę o pracę lub tzw. umowę o pracę na zastępstwo.
NIe ma tu wyjątków.

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:34:11

problem w tym ze ja pracowalam od marca do grudnia przez taka ogolnopolska firme leasing team ktora nie ma nawet siedzimy w moim miescie a od stycznia teraz juz bylam bezposrednio przez poczte bez zadnych firm posredniczacych wiec teraz tu dostane tylko zaswiadcznie ze pracowalam miesiac??

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:37:51

Umowa zlecenie to umowa cywilno-prawna, nie jest to umowa O PRACE, nie liczylo sie to do lat pracy, wiec i swiadectwa nie dostaniesz.. kolezanka ma racje.. 7 dni dotyczy pracownikow i umow o prace (na zastepstwo, na okres probny, na wykonana prace, na czas okreslony i niokreslony :)

firmy tez zatrudniaja na umowe zlecenie, bo tak jest taniej, powinnas sprawdzic co podpisywalas, w naglowku umowy bedzie napisane jaki to rodzaj umowy

A to, ze pracujesz tyle samo godzin co "pracownicy i w tych samych godzinach" nie oznacza ze jestes pracownikiem, bo liczy sie to co jest w umowie... Jezeli bylas traktowana jak inni "pracownicy majacy umowe o prace" pozostaje Ci pojscie do sadu pracy i udowodnienie ze bylas pod kierownictwem- ciagle mowili ci co masz robic, najkrocej mowiac, ale jest to dosc ciezkie, bo watpie zeby kolezenki chcialy zeznawac



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-31 08:46 przez anniaaaaaa.

swiadectwo pracy??

31 sty 2011 - 08:45:45

Cytat
majka6
jak pravowalas na umowe zlecenie to zanim zaczelas prace powinnas dostac umowe o prace, dostalas? A potem swiadectwo pracy na zakonczenie - umowa jest najwazniejsza!
Cytat
martischa
jejku dziewuszki poczytajcie trochę zanim coś napiszecie co poniektóre. Świadectwo pracy dostaje się tylko w przypadku umowy o pracę!!! W przypadku umowy zlecenia świadectwa pracy się nie dostaje!!!


kolezanko, ja pracowalam na umowe zlecenie ponad pol roku - w budzetóce i na zakonczenie dostalam normalne swiadectwo pracy (z tym ze w umowie mialam dokladnie idenyczny czas pracy jak "normalny" pracownik)

umowa-zlecenie jest umowa cywilno-prawna i jako takiej nie obowiazuja jej przepisy kodeksu pracy, tylko kodeksu cywilnego, zamiast swiadectwa pracy, mozesz otrzymac co najwyzej referencje/opinie. W przeciwnym wypadku była to normalna umowa o pracę a nie umowa zlecenie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chesz zostać konsultantką Avon?