Obecnie rozmawiamy o:

Hiszpania

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zaginiony list - moje prawa

26 sty 2011 - 20:07:09

hej, błagam, niech mi ktoś powie, jakie mam prawa, oto mój problem: wysłałam priorytetem w zwykłej kopercie bilet na koncert (wart 50zł) znajomemu. list nie dotarł po tygodniu, choć naprawdę miał do przebycia ok. 10km. koncert jest w ten piatek, list zaginal, bylam na poczcie, babka dzwonila do listonosza z danego obrebu, ale ten zadnego listu nie pamieta (w koncu to zwykly list, mial prawo) ale listu nie ma, po prostu 50 dych w plecy i zegnaj koncercie ;////////
czy moge cos zrobic?? przeciez poczta chyba musi ponosic jaka odpowiedzialnosc, czy nie? ;/////////////////// powiedzcie co robic, prosze.....

zaginiony list - moje prawa

26 sty 2011 - 20:08:51

list zwykły wysyłasz na własną odpowiedzialność...

zaginiony list - moje prawa

26 sty 2011 - 20:09:40

No niestety właśnie za zwykłe listy nie ponosi odpowiedzialności- dlatego są takie tanie.
Bo niby jak udowodnisz ze cokolwiek wysyłałas? Nie rozumiem tego..nie lepiej dopłacic tą 1 zł i mieć potwierdzenie?!

zaginiony list - moje prawa

26 sty 2011 - 20:11:21

Takie rzeczy wysyła się poleconym...

zaginiony list - moje prawa

26 sty 2011 - 20:12:47

Cytat
kapoo19
No niestety właśnie za zwykłe listy nie ponosi odpowiedzialności- dlatego są takie tanie.
Bo niby jak udowodnisz ze cokolwiek wysyłałas? Nie rozumiem tego..nie lepiej dopłacic tą 1 zł i mieć potwierdzenie?!

babka z poczty mnie pamieta, a wyslalam priorytetem, bo mi tak napisal, zryl sie, chodzilo mu o polecony, a ja tez sie wtedy spieszylam i to co mialam w glowie powiedzialam i pobieglam... ;/

zaginiony list - moje prawa

26 sty 2011 - 20:13:56

a czym sie rozni priorytet od poleconego?
Jeśli list zostal wyslany priorytetem to poczta powinna odpowiadac

zaginiony list - moje prawa

26 sty 2011 - 20:14:43

Niestety ale w tej sytuacji już nic nie możesz zrobić.Wysłany był jako list zwykły,czyli na Twoją odpowiedzialność.

zaginiony list - moje prawa

26 sty 2011 - 20:14:47

To że Cie pamięta nie ma nic do rzeczy niestety. Bo tylko potwierdzenie jest podstawą do ubiegania się zwrotu kwoty- o ile się nie myle to jest to kwota zapłaty za przesyłkę razy 4?

zaginiony list - moje prawa

26 sty 2011 - 20:15:51

Cytat
Solange111
a czym sie rozni priorytet od poleconego?
Jeśli list zostal wyslany priorytetem to poczta powinna odpowiadac

Wysyłając listem poleconym masz dowód wysłania,wysyłając tylko priorytetem nie masz żadnego dowodu na wysłanie tego listu.

zaginiony list - moje prawa

26 sty 2011 - 20:16:08

Przepadło...dlatego zawsze sie wysyła poleconym żeby nie było takich akcji ;)
Masz nauczke na przyszłość.

zaginiony list - moje prawa

26 sty 2011 - 20:16:57

ej ale priorytet to polecony więc musisz miec potwierdzenie a jak nie masz to był zwykły i lipa szukaj wiatru w polu

zaginiony list - moje prawa

26 sty 2011 - 20:17:39

ja raz kuzynowi poleconym priorytetem wyslalam kartke na osiemnastke w ktorej kasa od mamy byla schowana (bo to jej chrzesnik) obecnie kuzyn ma 21 lat i listu z kartka jak niebylo tak nadal nie ma a poczta nic z tym nie zrobila mimo to ze bylo wyslane poleconym priorytetem w kopercie babelkowej!
A my tylko niepotrzebnie z mama zmarnowalysmy czas na pisanie listow i podan do poczty....

zaginiony list - moje prawa

26 sty 2011 - 20:19:05

Cytat
Magda2581
ej ale priorytet to polecony więc musisz miec potwierdzenie a jak nie masz to był zwykły i lipa szukaj wiatru w polu

Priorytet to priorytet i nie ma się na niego potwierdzenia wysłania.Dowód ma się na polecony-a to zupełnie co innego

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.797

zaginiony list - moje prawa

26 sty 2011 - 20:19:23

Cytat
Magda2581
ej ale priorytet to polecony więc musisz miec potwierdzenie a jak nie masz to był zwykły i lipa szukaj wiatru w polu

nie! priorytet to NIE polecony! i jak nie jest polecony to nie ma dowodu! a priorytet idzie krócej!

zaginiony list - moje prawa

26 sty 2011 - 20:20:29

Cytat
Solange111
a czym sie rozni priorytet od poleconego?
Jeśli list zostal wyslany priorytetem to poczta powinna odpowiadac

priorytet określa czas w jakim powinnien byc dostarczony list ;) czyli ze to jakby przyspieszenie dostarczenia :) a polecony to taki kiedy masz numer nadania , i poczta jest rozliczana z kazdego listu, paczki bo masz kwit, pieczątkę i wszyscy wiedzą ze wysłałas, a taki zwykły to nawet jak ktos na poczcie zakosi to kto im to udowodni:p nikt

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co zabrać ze sobą na rozmowę masażystka w punkcie rekreacji hotelu ???