Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

nabór na rachmistrza 2011

08 gru 2010 - 12:16:12

Hej dziewczyny, czy zetknęłyście się już w swoich miejscowościach z informacją o naborze na rachmistrza przy Narodowym Spisie Powszechnym 2011? mam zamiar złożyć podanie w urzędzie jeszcze dzisiaj i pewnie sama się dowiem, ale miałabym do Was pytanie, czy orientujecie się może ile przy tym mniej więcej można zarobić? szukałam na goglach, ale informacje są dość skąpe i różne, nawet w ustawie nie jest jeszcze określone, jak wygląda sprawa wynagrodzenia. może któraś z Was wie coś więcej na ten temat albo brała już w tym udział?

ajjj, mały odzew...może jednak są jeszcze jakieś użytkowniczki, które co nieco wiedzą? :) ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-15 16:43 przez izasko1987.

niezweryfikowana
Posty: 698
Ostrzeżenia: 1/5

nabór na rachmistrza 2011

08 gru 2010 - 12:20:00

możesz napisać gdzie się do tego trzeba zgłosić i co pozanosić? bo chciałam też ale mam pojęcia gdzie to załatwić

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

nabór na rachmistrza 2011

08 gru 2010 - 12:23:53

Też się zgłaszam, daj znać jak wrócisz.

nabór na rachmistrza 2011

08 gru 2010 - 12:24:05

wejdź na stronkę Biuletynu Informacji Publicznej Twojej miejscowości i poszukaj noty o naborze, tam będą wszystkie informacje co jest potrzebne przy składaniu podań.

nabór na rachmistrza 2011

08 gru 2010 - 12:44:49

Oj, co nie co moge powiedzieć o tego typu spisach. Przede wszystkim nie są to łatwe pieniądze, wiec nie nastawiajcie sie ze przejdziecie sie po kilku domach w wolnej chwili i pieniadze same sie zarobią.
Pracowałam przy spisie rolnym 2010. Na szkoleniu nas nauczyli paraktycznie tylko ustawiac zegarek, a spis jest prowadzony na urzadzeniach typu hand-held. W spisie powszechnych tez beda te urzadzenia i podobna aplikacja. Urzadzenia sie psuja, nie ma zasiegu, aplikacja sie zawiesza, co pare dni trzeba robic aktualizacje bo ciagle wyskakuja jakies bledy, zweryfikowane ankiety na przedspisie do nas wracaly bez zadnego statusu, trzeba bylo jeszcze raz chodzic, przez te bledy w aplikacji byly opoznienia, czesto bylo sie w teranie przed umowionym domem a tu sie dostaje informacje ze nie mozna pracowac bo serwer padł czy cos tam. Teraz może byc juz lepiej ....ale tyko z urzadzeniami. Bo ludzie sie nie zmieniają. Czesto odmawiają ankiety( mimo ze jest to obowiazkowe) dra sie na Ciebie, kaza nie zawracac głowy, albo przyjsc kiedy indziej bo akurat leci jakis ulubiony serial.Zostawiasz informacje zeby sie skontakowali a oni cie olewaja. Juz na spisie rolnym byly pytania np. o to czy maja wspolmałżonkow partnerow i nie raz dostało mi sie, ze co to za ptyania itp.,a w spisie powszechym beda jeszcze pytania o prace, metraz mieszkania, nawet wyznanie wiec wiem jaka to bedzie męka. Czesto trzeba chodzic wieczorami bo ludzi nie ma w domu,ciezko ich zastac, nie raz w jedno miejsce trzeba zagladac kilka razy, a jednak teren jest rozległy i nie dostaje sie od razu wszyskich ankiet na urzadzenie, tylko po troszku i trzeba planowac spotkanie zeby przyslali ankiete, jak jej nie zrobisz trzeba ja ankulowac i tak w kółko.
Co do pieniedzy to duzo jest niedowmowien. Nie wiedzielismy za jakie ankiety beda nam płacic, keidy anulowac a kiedy pozmieniac statusty. oglnie straszny bałagan. Piersze prace przy spisie zaczelismy w polowie czerwca, A pieniadze dostalismy na pare dni przed koncem listopada. Od ankiety zwyklej dostawalsimy 35 zl brutto (wychodzilo 30 zl jesli ktos jest studentem, lub 26,60 jestli jest osoba bezrobotna) Rachmistrze dostawali od 80 do nawet 250 ankiet. Z tym ze teran byl rozległy, nie zwracaja pieniedzy za paliwo, telefon. A apropo telefonow, na obchodzie kazali nam zbierac jak nawiecej telefonow wiec bylam np u kogos kilka razy zeby ten telefon wziasc po to zeby potem sie latwiej umowic na spotkanie. A jak sie okazalo wszystkie puntky tam gdzie wklepalam telefon zabierali do ankieterow telefonicznych i to oni dostawali za te punkty pieniadze...poprostu masakra. Nie polecam tej pracy jesli ktos chce oszczedzac swoje nerwy. Jedynie co kusi to pieniedziace.



Nabor jest prowadzony od 6 do 20 grudnia w gminnych biurach spisowych, a spis jest od 1 kwitenia do 30 czerwca.

Czy ktos był jeszcze rachmistrzem w spisie rolnym 2010?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-08 12:52 przez shamejka.

nabór na rachmistrza 2011

08 gru 2010 - 12:54:02

dzięki shamejka:)
co nieco czytałam na forach, komentarze w podobnym tonie, choć nie zawsze. ale też zastanawiam się jak to ma wyglądać w mieście, bo w rolnym chodzi o gospodarstwa rolne. czy jednak też musiałabym jeździć po okolicznych małych miejscowościach? ehh, zobaczę, co mi powiedzą w Urzędzie...

nabór na rachmistrza 2011

08 gru 2010 - 13:06:18

Wydaje mi sie, ze tutaj akurat beda przydzielac obszarami np jakas dzielinca, przynajmniej to by byko najkorzystkiejsze dla rachmistrza. Inne miejscowosci raczej nie wchodza w gre, bo skoro trzeba spisac wszystkie osoby z danego domu lub mieszkania to troche tego bedzie. Na stornie GUSu sa wszysktie informacje.

nabór na rachmistrza 2011

08 gru 2010 - 15:16:03

Cytat
nbbo
Też się zgłaszam, daj znać jak wrócisz.

no i byłam. zostawiałam papiery w sekretariacie, także niczego się nie dowiedziałam :( babeczka powiedziała mi tylko, że jeśli zostanę wytypowana na rozmowę kwalifikacyjną, to wtedy zapoznam się ze wszystkim, kwestią zarobkową itp,itd. ,czyli trza czekać :P
zadzwoniła do mnie babeczka z Urzędu, mam rozmowę w poniedziałek, zobaczymy co będzie.

kurka, a wątek jak świecił pustkami, tak dalej świeci :P może jednak są tu jeszcze jakieś dziewczyny, które złożyły podanie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-15 16:41 przez izasko1987.

nabór na rachmistrza 2011

20 gru 2010 - 00:22:32

shamejka

a ja mam zupełnie odmienne zdanie n ten temat
spis dla mnie był świetnym doświadczeniem bardzo mmi się podobał problemy ze sprzętem tak ale z ludzmi przeprowadziłam ponad 200 ankiet a nie spotkałam się z odmową ani z niemiłym traktowaniem
twój problem to brak umiejętności dobrego kontaktu z ludzmi, cco jest niezbędnym elementem w tej pracy
jeżeli mój ankietowany chciał obejrzeć mode na sukces oglądałam ja z nim i później przystępowaliśmy do ankiety w miłej atmosferze człowieka trzeba wyczuć i z każdym da się
a może po prostu nie jesteś ładną blondynką i to twój problem:))



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-20 00:23 przez jakubikk.

nabór na rachmistrza 2011

21 gru 2010 - 13:44:32

Cytat
jakubikk
shamejka

a ja mam zupełnie odmienne zdanie n ten temat
spis dla mnie był świetnym doświadczeniem bardzo mmi się podobał problemy ze sprzętem tak ale z ludzmi przeprowadziłam ponad 200 ankiet a nie spotkałam się z odmową ani z niemiłym traktowaniem
twój problem to brak umiejętności dobrego kontaktu z ludzmi, cco jest niezbędnym elementem w tej pracy
jeżeli mój ankietowany chciał obejrzeć mode na sukces oglądałam ja z nim i później przystępowaliśmy do ankiety w miłej atmosferze człowieka trzeba wyczuć i z każdym da się
a może po prostu nie jesteś ładną blondynką i to twój problem:))

Jakubikk po Twojej wypowiedzi stwierdzam ze Twoj "dobry kontakt z ludzmi" moze nie byc taki dobry skoro, bez zadnej wiedzy na ten temat zarzusasz mi brak tego dobrego kontaktu. Twoje szczescie ze lugdzie nie sprawiali Ci problemu i dało sie z nimi porozmawiac. Jednak ciekawa jestem czy tez bys uwazala ze masz problem z dobrym kontaktem z ludzmi jakby ktos, zaczał na ciebie wrzeszczec tylko dlatego ze weszłaś na podworko zeby ktogos poprosic, a nie ma dzownka przy furtce. Mi niejednokrotnie odmawiano spisania, jednak dzieki temu ze wiedzialam na czym polega ten spis potrafilam zalatwic sprawe bez mieszania w to lidera (poza przypadkami gdzie sam Lider stwierdzał ze nie potrzebnie sie denerwowałam bo tych ludzi oni w urzedznie znaja i sami nazywaja ich " psychicznymi". A jezesli moj ankietowy chcial obejrzec mode na skuces to wierz mi ze nie mialam nawet mozliwosci obejrzec razem z nim bo zwyczajnie zamykano mi drzi przed nosem i kazano "probowac" kiedy indziej jakgdybym tylko ich miala do spisania...Masz prawo do wlasnego zdania jednak, uwazam ze jest mylne. Sam lider bardzo mnie chwalił i dziekował za to ze nie miał ze mna problemow, a ankietowani sami chwalili za to ze bardzo sprawnie i milo przeprowadzalam ankiety. To tyle w tym temacie. A czy w powszechnym, spisie ludności tez bierzesz udział? Ja sie juz zgłosiłam i obecnie poszukuje jakis konkretnych inforacji bo lider jeszcze nic nie wie. Aha i jesli ma mi to pomoc to chyba sie zrobie na blond:D

zweryfikowana
Posty: 4.122
Ostrzeżenia: 1/5

nabór na rachmistrza 2011

21 gru 2010 - 13:49:55

Cytat
shamejka
Cytat
jakubikk
shamejka

a ja mam zupełnie odmienne zdanie n ten temat
spis dla mnie był świetnym doświadczeniem bardzo mmi się podobał problemy ze sprzętem tak ale z ludzmi przeprowadziłam ponad 200 ankiet a nie spotkałam się z odmową ani z niemiłym traktowaniem
twój problem to brak umiejętności dobrego kontaktu z ludzmi, cco jest niezbędnym elementem w tej pracy
jeżeli mój ankietowany chciał obejrzeć mode na sukces oglądałam ja z nim i później przystępowaliśmy do ankiety w miłej atmosferze człowieka trzeba wyczuć i z każdym da się
a może po prostu nie jesteś ładną blondynką i to twój problem:))

Jakubikk po Twojej wypowiedzi stwierdzam ze Twoj "dobry kontakt z ludzmi" moze nie byc taki dobry skoro, bez zadnej wiedzy na ten temat zarzusasz mi brak tego dobrego kontaktu. Twoje szczescie ze lugdzie nie sprawiali Ci problemu i dało sie z nimi porozmawiac. Jednak ciekawa jestem czy tez bys uwazala ze masz problem z dobrym kontaktem z ludzmi jakby ktos, zaczał na ciebie wrzeszczec tylko dlatego ze weszłaś na podworko zeby ktogos poprosic, a nie ma dzownka przy furtce. Mi niejednokrotnie odmawiano spisania, jednak dzieki temu ze wiedzialam na czym polega ten spis potrafilam zalatwic sprawe bez mieszania w to lidera (poza przypadkami gdzie sam Lider stwierdzał ze nie potrzebnie sie denerwowałam bo tych ludzi oni w urzedznie znaja i sami nazywaja ich " psychicznymi". A jezesli moj ankietowy chcial obejrzec mode na skuces to wierz mi ze nie mialam nawet mozliwosci obejrzec razem z nim bo zwyczajnie zamykano mi drzi przed nosem i kazano "probowac" kiedy indziej jakgdybym tylko ich miala do spisania...Masz prawo do wlasnego zdania jednak, uwazam ze jest mylne. Sam lider bardzo mnie chwalił i dziekował za to ze nie miał ze mna problemow, a ankietowani sami chwalili za to ze bardzo sprawnie i milo przeprowadzalam ankiety. To tyle w tym temacie. A czy w powszechnym, spisie ludności tez bierzesz udział? Ja sie juz zgłosiłam i obecnie poszukuje jakis konkretnych inforacji bo lider jeszcze nic nie wie. Aha i jesli ma mi to pomoc to chyba sie zrobie na blond:D


ja nie bylam rachmistrzem ale za to zwyczajna ankieterka :D i powiem ze wiekszosc respondentow to byli bardzo mili i uprzejmi ludzie... oczywiscie zdarzaly sie chamy... no ale coz nic sie na to nie da poradzic :P a co do narodowego spisu powszechnego to ludzie sie ciebie spodziewaja i bardzo rzadko kiedy sa niemili :) takie moje zdanie :)

nabór na rachmistrza 2011

21 gru 2010 - 16:45:11

Mam taka nadzieje i nie twierdze ze wszyscy byli chamscy i niezorjentowani. Duzo osob jest miłych, proponuje cos do picia i mozna sobie pozartować. Życze sobie i Wam żeby tylko tacy nam sie trafiali:)

nabór na rachmistrza 2011

21 gru 2010 - 16:49:11

za spis jednego gospodarstwa domowego rachmistrz otrzymywał będzie 3 zł, poza tym wszystkie informacje już zostały napisane

nabór na rachmistrza 2011

21 gru 2010 - 16:53:46

za cały spis od 1 mieszkańca masz 10zł a uzupełnienie wiadomości to 3zł

nabór na rachmistrza 2011

21 gru 2010 - 16:56:12

ja miałam byc w rolnym ale zrezygnowałam. u nas termin byl do wczoraj wiec zaniosłam papiery jakis czas temu. trudno jest okreslic i czas i zarobki poniewaz to umowa zlecenie ale opłaca się;]

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

praca na sylwestra