Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

14 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 6 ... 6 7 8 -->

Hej! Też sie zastanawiam nad otwarciem sklepiku w małej miejscowości,długo nad tym myślę i biore wszystkie za i przeciw.Chcę wziąść dofinansowanie z Urzędu Pracy.Myślę ze to dobry pomysł,zawsze robi się coś swojego:)Na pewno ważna jest reklama i wystrój sklepu,klienci łatwo się zrażają:)

jak beda naprawde fajne ciuchy to laska z drugiego konca miasta przyjada, sama wiem po sobie ze jak znajde jakis fajny sklep gdzies dalej to tam zachodze i kupuje :)

zweryfikowana
Posty: 4.469
Ostrzeżenia: 1/5

ja prowadzę sprzedaż przez internet zastanawiałam się nad sklepem stacjonarnym ale w moim mieście małym dodam za wynajem śpiewali od 1700 więc nie wiem jakim cudem za taki lokal u ciebie chcą tylko 600 zł
po drugie w moim mieście dużo ludzi kupuje tanie rzeczy u Rumunów ja również stałam na stole i sytuacja była taka Rumun ja Rumun i ludzie mnie mijali i szli od jednego do drugiego nie patrząc na moją ofertę 5 dni stałam i NIC nie sprzedałam
Zostałam na allegro gdzie płacę ok 600 m-c opłat po opłatach zarabiam do 300złm/c dla mnie to dużo bo tylko mąż pracuje a mamy 2 dzieci
Co do asortymentu moja konkurencja z allegro tzw kolos właśnie założył sklep outlet pierwszy w moim mieście i ludzie szaleją mimo że ceny ma o wiele wyższe niż na allegro chyba lepiej zainwestować w lepszą odzież bo ludzie bardziej majętni chodzą po sklepach butikach a biedniejsi po bazarach i lumpeksach
Dobrym pomysłem jest używane art dziecięce typu wózki leżaczki również odzież
pozdrawiam i życzę żeby się udało!

Cytat
tolka1984
600zl za wynajem? chyba za biurko he

chyba nie wyssałam tej kwoty z palca!

Cytat
adzia
Cytat
tolka1984
600zl za wynajem? chyba za biurko he

chyba nie wyssałam tej kwoty z palca!

czyli jednak pierwsze wrażenie miałam dobre - nie pociągniesz z tym biznesem - nie umiesz przyjmowac krytyki, rzeczywistości i słów które nie sa ci na rękę. rozmawiaj w ten sposób z klientami, a szybko przestaną nimi być.

ale jak najbardziej - zeby nie bylo ze jestem złośliwa - zyczę powodzenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-24 15:43 przez netka_an.

Cytat
netka_an
Cytat
adzia
Cytat
tolka1984
600zl za wynajem? chyba za biurko he

chyba nie wyssałam tej kwoty z palca!

czyli jednak pierwsze wrażenie miałam dobre - nie pociągniesz z tym biznesem - nie umiesz przyjmowac krytyki, rzeczywistości i słów które nie sa ci na rękę. rozmawiaj w ten sposób z klientami, a szybko przestaną nimi być.

ale jak najbardziej - zeby nie bylo ze jestem złośliwa - zyczę powodzenia.

sorry ale podważanie FATKÓW nazywasz krytykom?
skoro pisze ze mam okazje wynajac cos za 600 zł to chyba oznacza ze za 600 a nie za 1500?
hehe paranoja jakaś
a tak swoja droga niektore z was potrafia byc naprawde złośliwe
człowiek człowiekowi wilkiem...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-24 16:23 przez adzia.

Cytat
adzia
Cytat
netka_an
Cytat
adzia
Cytat
tolka1984
600zl za wynajem? chyba za biurko he

chyba nie wyssałam tej kwoty z palca!

czyli jednak pierwsze wrażenie miałam dobre - nie pociągniesz z tym biznesem - nie umiesz przyjmowac krytyki, rzeczywistości i słów które nie sa ci na rękę. rozmawiaj w ten sposób z klientami, a szybko przestaną nimi być.

ale jak najbardziej - zeby nie bylo ze jestem złośliwa - zyczę powodzenia.

sorry ale podważanie FATKÓW nazywasz krytykom?
skoro pisze ze mam okazje wynajac cos za 600 zł to chyba oznacza ze za 600 a nie za 1500?
hehe paranoja jakaś
a tak swoja droga niektore z was potrafia byc naprawde złośliwe
człowiek człowiekowi wilkiem...

a jednak trzeba łopatą tłumaczyć i bardzo wprost, bo jednak nie rozumiesz jak sie pisze w delikatniejszej, zawoalowanej formie:

nie podwazanie faktów, a rodzaj i forma uzywanych słów.

ton twoich wypowiedzi jest odstraszający, okropny, rozwydrzony, nieuprzejmy, bez klasy i kultury - dlatego napisałam - rób tak dalej, a umoczysz na ostro z kazdym biznesem który bedzie sie wiązał z kontaktami z ludzmi, niezaleznie od tego jak super towar bedziesz mieć. z resztą - jak widze panna wszystkowiedząca jestes, wiec po co zawracasz głowę prośbami o pomoc. w d.e z taką pomocą, radz se sama.

Czesc. Sledze ten watek i nie wiem co mam napisac. Nie wiem czemu jest tyle osob, ktore tak od razu krytykuja. Dziewczyna ma checi na wlasny interes wiec niech dazy w tym kierunku ale moze nie koniecznie z tym asortymentem. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze jest mozliwy wynajem miejsca za 600 zl w malym miescie. Sama prowadzilam swoj wlasny sklep i placilam 800zl na wynajem. Moja rada dla ciebie jest taka. Przemysl to dokladnie i na spokojnie. To nie jest taka prosta i latwa sprawa jak sie wydaje. Mozesz oczywiscie ubiegac sie o dotacje z UP ale wtedy musisz spelnic ich okreslone kryteria i ostro ich przestrzegac. Mi sie nie udalo otrzymac ich dotacji. Jednak sklep otworzylam. Byl to sklep odziezowy, ktory utrzymal sie przez 1,5 roku. Odziez bralam z Gluchowa. Podpowiem ze bralam w miare tania i inna odziez niz ta ktore oferowaly sklepy w moim miescie. Jak zauwazylam ludzie sa bardzo wybredni i najlepiej chcieli by aby wszystko bylo po 10 zl. A tak sie nie da. Moim zdaniem powinnas to jeszcze raz dobrze przemyslec. pozdrawiam

Cytat
netka_an
Cytat
adzia
Cytat
netka_an
Cytat
adzia
Cytat
tolka1984
600zl za wynajem? chyba za biurko he

chyba nie wyssałam tej kwoty z palca!

czyli jednak pierwsze wrażenie miałam dobre - nie pociągniesz z tym biznesem - nie umiesz przyjmowac krytyki, rzeczywistości i słów które nie sa ci na rękę. rozmawiaj w ten sposób z klientami, a szybko przestaną nimi być.

ale jak najbardziej - zeby nie bylo ze jestem złośliwa - zyczę powodzenia.

sorry ale podważanie FATKÓW nazywasz krytykom?
skoro pisze ze mam okazje wynajac cos za 600 zł to chyba oznacza ze za 600 a nie za 1500?
hehe paranoja jakaś
a tak swoja droga niektore z was potrafia byc naprawde złośliwe
człowiek człowiekowi wilkiem...

a jednak trzeba łopatą tłumaczyć i bardzo wprost, bo jednak nie rozumiesz jak sie pisze w delikatniejszej, zawoalowanej formie:

nie podwazanie faktów, a rodzaj i forma uzywanych słów.

ton twoich wypowiedzi jest odstraszający, okropny, rozwydrzony, nieuprzejmy, bez klasy i kultury - dlatego napisałam - rób tak dalej, a umoczysz na ostro z kazdym biznesem który bedzie sie wiązał z kontaktami z ludzmi, niezaleznie od tego jak super towar bedziesz mieć. z resztą - jak widze panna wszystkowiedząca jestes, wiec po co zawracasz głowę prośbami o pomoc. w d.e z taką pomocą, radz se sama.

Wyluzujcie laski:)

Cytat
netka_an
Cytat
adzia
Cytat
netka_an
Cytat
adzia
Cytat
tolka1984
600zl za wynajem? chyba za biurko he

chyba nie wyssałam tej kwoty z palca!

czyli jednak pierwsze wrażenie miałam dobre - nie pociągniesz z tym biznesem - nie umiesz przyjmowac krytyki, rzeczywistości i słów które nie sa ci na rękę. rozmawiaj w ten sposób z klientami, a szybko przestaną nimi być.

ale jak najbardziej - zeby nie bylo ze jestem złośliwa - zyczę powodzenia.

sorry ale podważanie FATKÓW nazywasz krytykom?
skoro pisze ze mam okazje wynajac cos za 600 zł to chyba oznacza ze za 600 a nie za 1500?
hehe paranoja jakaś
a tak swoja droga niektore z was potrafia byc naprawde złośliwe
człowiek człowiekowi wilkiem...

a jednak trzeba łopatą tłumaczyć i bardzo wprost, bo jednak nie rozumiesz jak sie pisze w delikatniejszej, zawoalowanej formie:

nie podwazanie faktów, a rodzaj i forma uzywanych słów.

ton twoich wypowiedzi jest odstraszający, okropny, rozwydrzony, nieuprzejmy, bez klasy i kultury - dlatego napisałam - rób tak dalej, a umoczysz na ostro z kazdym biznesem który bedzie sie wiązał z kontaktami z ludzmi, niezaleznie od tego jak super towar bedziesz mieć. z resztą - jak widze panna wszystkowiedząca jestes, wiec po co zawracasz głowę prośbami o pomoc. w d.e z taką pomocą, radz se sama.

Ty jestes nienormalna kobieto, weź usiądź na spokojnie i przeczytaj sobie raz jeszcze moje wypowiedzi bo widze ze cie nie nauczyli w szkole czytac ze zrozumieniem - z powrotem do pierwszej klasy!
A o kulturze wypowiedzi to ty wiesz niewiele jak widać, wiec mnie nie pouczaj, najwyrazniej weszłas tu tylko po to zeby mnie obrazic- no to cie rozczaruje cel nie został osiągnięty, bawisz mnie do łez swoja głupotą
I jeszcze czekasz co tez ci odpisze żeby odwdzieczyc sie kolejnymi złośliwościami. Jędza, jędza, jędza!

lepiej lumpka otwórz :)

Najważniejsza rada: Wybierz dobre miejsce, centrum miasta, gdzie chodzi mnóstwo ludzi i po drodze będą wchodzić do Twojego sklepiku.

na pewno muszą być ciuchy modne i takie oryginalne, bo w sumie wszystkiego pelno na każdym kroku, klientela jest też rożna więc to wszystko zależy..;cena również jest ważna, zawsze warto być konkurencyjnym o te pare zł.; ważne także wygląd lokalu, zeby atmosfera była miła.;

Też znam tuszyn, sporo osob stamtąd bierze, dlatego obawiam się tej masówki że wszędzie bedzie to samo, no ale cięzko jest coś znaleźć nowego i modnego, fajnego.;

powiem też że oplaca się prowadzić salon z bielizną, znam taki jeden nie duży, wszak trzeba się postarać aby być przedstawicielem takiej firmy np Dalia lub Felina, ale powiem szczerze że oniemialam jak się dowiedzialam za ile właścicielka bierze stanik netto a za ile je sprzedaje, narzut to o wiele wiele więcej jak 100%. i codzienne dochody ma też niezłe .... .;

Cytat
adzia
Cytat
netka_an
Cytat
adzia
Cytat
netka_an
Cytat
adzia
Cytat
tolka1984
600zl za wynajem? chyba za biurko he

chyba nie wyssałam tej kwoty z palca!

czyli jednak pierwsze wrażenie miałam dobre - nie pociągniesz z tym biznesem - nie umiesz przyjmowac krytyki, rzeczywistości i słów które nie sa ci na rękę. rozmawiaj w ten sposób z klientami, a szybko przestaną nimi być.

ale jak najbardziej - zeby nie bylo ze jestem złośliwa - zyczę powodzenia.

sorry ale podważanie FATKÓW nazywasz krytykom?
skoro pisze ze mam okazje wynajac cos za 600 zł to chyba oznacza ze za 600 a nie za 1500?
hehe paranoja jakaś
a tak swoja droga niektore z was potrafia byc naprawde złośliwe
człowiek człowiekowi wilkiem...

a jednak trzeba łopatą tłumaczyć i bardzo wprost, bo jednak nie rozumiesz jak sie pisze w delikatniejszej, zawoalowanej formie:

nie podwazanie faktów, a rodzaj i forma uzywanych słów.

ton twoich wypowiedzi jest odstraszający, okropny, rozwydrzony, nieuprzejmy, bez klasy i kultury - dlatego napisałam - rób tak dalej, a umoczysz na ostro z kazdym biznesem który bedzie sie wiązał z kontaktami z ludzmi, niezaleznie od tego jak super towar bedziesz mieć. z resztą - jak widze panna wszystkowiedząca jestes, wiec po co zawracasz głowę prośbami o pomoc. w d.e z taką pomocą, radz se sama.

Ty jestes nienormalna kobieto, weź usiądź na spokojnie i przeczytaj sobie raz jeszcze moje wypowiedzi bo widze ze cie nie nauczyli w szkole czytac ze zrozumieniem - z powrotem do pierwszej klasy!
A o kulturze wypowiedzi to ty wiesz niewiele jak widać, wiec mnie nie pouczaj, najwyrazniej weszłas tu tylko po to zeby mnie obrazic- no to cie rozczaruje cel nie został osiągnięty, bawisz mnie do łez swoja głupotą
I jeszcze czekasz co tez ci odpisze żeby odwdzieczyc sie kolejnymi złośliwościami. Jędza, jędza, jędza!
edit

już wiem, jak tu już jedna kolezanka wspomniala to jest centrum handlowe w Wólce Kosowskiej kolo Wawy, przywozila naprawde extra ciuszki, buty super w hurcie kupywala po 25 zł (fajne botki, wcale nie bylo widać,że takie tanie:-) ), i wcale nie trzeba bylo brac wielkich ilosci.
Co do wypowiedzi jednej z kolezanek na temat dotacji z Urzedu pracy, to jak będziesz w trakcie składania wniosku, i będziesz miala podpisaną umowę , chociaz przedswtępną, na wynajem lokalu, to już dla Ciebie duży plus od nich, i wiem z doswiadczenia ( siostra zakladala sklep),że w biznesplanie mozesz ująć te 600 zł jako koszt zalozenia dzialalnosci. chyba ,że ostatnio cos sie zmieniło... ale nie sądze. Co do kasy fiskalnej, to spory wydatek, ale wcale nie musisz jej mieć, kasa należy miec, jesli obrót przekracza jakąś tam kwote.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

chcecie wygrać trochę kasy? zainwestujcie 1,22