Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

13 minut temu

sprawdzony stomatolog

17 minut temu

sklep detailingowy

41 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 ... 6 7 8 -->

to nie jest tak hops!bardzo wazne jest miejsce gdzie ma byc sklep,wielkosc,miasto,inne sklepy ,kupujacy-mlodsi,starsi otworzyc sklep jest latwo ale zamknac jeszczelatwiej!teraz jest dobry moment-swieta,potem styczen luty,martwe miesiaca ogolnie nie polecam otwierania malego sklepiku byle gdzie i zapomnij na poczatek o kasie-za duzy wydatek nie wiem dokladnie ile teraz placi sie za zus,skladki itp-ok800zl plus 600 za wynajem,polus towar musialabys miec miesieczny obrot minimum4000zl zeby cos zarobic do tego silne nerwy-ludzie marudza,brudza,smierdza,glupio komentuja-ceny,towar

Cytat
andzia-1313
Po towar to do Wólki Kosowskiej pod Warszawą polecam się wybrac. Ceny są bardzo niskie w porównaniu z Tuszynem (nigdy tam nie moglam znależc nic ciekawego) i Rzgowem pod Łodzią.Tylko wiadomo,że w Wólce handel hurtowy(po kilka sztuk tego samego modelu),ale ceny naprawde wartee przejechania dłuższej trasy.
zgadzam się. w ptaku drogo jest, głuchów jest tańszy(też okolice tuszyn/rzgów) natomiast najtaniej w wółce kosowskiej, opłaca się jeździć, a ciuszki też fajniejsze. ;) tylko co do tego umiem poradzić.

moj cel: kawiarnio-czytelnia-kwiaciarnia :)-18tys to mi na sama czytelnie i pol kwiaciarni moze by starczylo;D

teraz jest ogromna konkurencja!
nie wiem czy jest sens pchać pieniądze w taki sklep.Teraz większość ludzi chodzi do dużych galerii a małe sklepiki plajtują powoli...a będzie jeszcze gorzej bo takie galerie się rozrastają.

Pomyśl może najpierw nad sklepem internetowym. Nie będziesz opłacać lokoalu oraz innych opłat. Wydaje mi się, że najlepiej wystartować przez internet. Zobaczysz jakie ciuszki będą miały największe branie i potem będzie mogła otworzyć sklep stacjonarny :)

Cytat
beata0904
teraz jest ogromna konkurencja!
nie wiem czy jest sens pchać pieniądze w taki sklep.Teraz większość ludzi chodzi do dużych galerii a małe sklepiki plajtują powoli...a będzie jeszcze gorzej bo takie galerie się rozrastają.


jesli dziewczyna ma pomysł, towar dobry i w dobrej jakości to będą woleli klienci iśc do niej. małe sklepy tez mają swoje mocne strony. chodzi tylko o to, zeby trafiła ze swoją ofertą w gusta większości.
torebki - dla mnie pomysł bomba, ale one sa zdradliwe - sezonowość torebki trwa krótko, jesli wezmie słabszy towar, który sie rozpadnie czy bedzie miala mozliwośc zwrotu, wymiany u dostawcy - jesli nie to walnie ją to po kieszeni. jesli wezmie dobry towar - to bedzie drozszy - czy znajdzie nabywcę. dobry towar sie nei rozpada za szybko wiec czy klientki bedą chciały zamieniac dobra torbę w znakomitym stanie na nową w takim samym stanie - no mogę tak pisac bez konca:)

pomysl dobry,
moja kolezanka otworzyla chyba 1,5 roku temu sklep z jeansami 'swiat jeansow' ma tam tylko spodnie rybaczki spudniczki i spodenki
sklep jest w malym miasteczku gdzie nie bylo konkretnego sklepu z jeansami ale wybor naprawde jest ogromny i chyba interes jej sie kreci bo niedawno otworzyla drugi sklep z bielizna chyba:)

w mojej miejscowosci nie ma nawet galerii handlowej :/ w sumie powiem szczerze, że nie ma fajnych sklepów z ciuchami. Z firmowych to tylko mohito, greenpoint i funk'n soul

Cytat
sweetAScandy
moj cel: kawiarnio-czytelnia-kwiaciarnia :)-18tys to mi na sama czytelnie i pol kwiaciarni moze by starczylo;D



Powodzenia ze spełnieniem wymogów sanepidu przy takiej działalności: książki, kwiatki i jedzenie :))

a nie lepiej stworzyć sklep internetowy i sprzedawac np na allegro?Odpada Ci czynsz itp sprawy:-)

Cytat
anulka_22
Cytat
sweetAScandy
moj cel: kawiarnio-czytelnia-kwiaciarnia :)-18tys to mi na sama czytelnie i pol kwiaciarni moze by starczylo;D



Powodzenia ze spełnieniem wymogów sanepidu przy takiej działalności: książki, kwiatki i jedzenie :))

-mozna to wszystko pogodzic uwierz mi:) na zachodzie jest tego od groma, no niestety w Polsc rzadkosc, a mozna naprawde rozwinac interes tylko trzeba miec sporo funduszu. :) (Sa scianki przedzialowe,wszystko da rade zrobic;)

Cytat
netka_an
Cytat
beata0904
teraz jest ogromna konkurencja!
nie wiem czy jest sens pchać pieniądze w taki sklep.Teraz większość ludzi chodzi do dużych galerii a małe sklepiki plajtują powoli...a będzie jeszcze gorzej bo takie galerie się rozrastają.


jesli dziewczyna ma pomysł, towar dobry i w dobrej jakości to będą woleli klienci iśc do niej. małe sklepy tez mają swoje mocne strony. chodzi tylko o to, zeby trafiła ze swoją ofertą w gusta większości.
torebki - dla mnie pomysł bomba, ale one sa zdradliwe - sezonowość torebki trwa krótko, jesli wezmie słabszy towar, który sie rozpadnie czy bedzie miala mozliwośc zwrotu, wymiany u dostawcy - jesli nie to walnie ją to po kieszeni. jesli wezmie dobry towar - to bedzie drozszy - czy znajdzie nabywcę. dobry towar sie nei rozpada za szybko wiec czy klientki bedą chciały zamieniac dobra torbę w znakomitym stanie na nową w takim samym stanie - no mogę tak pisac bez konca:)


No tak,właśnie najgorzej z towarem który nie chce zejść a musisz kupić nowy...
Sama też chciałam otworzyć sklep,ale odbyłam staż u znajomej w sklepie(Lokal centrum miasta,sklep duży, konkurencja niezbyt duża). Miała torby,paski biżuterie, spodnie,bluzki,tuniki bluzy...no wszystko! i wcale tak kolorowo nie było (a ciuchy, torby super).Czasami się sprzedało 4 rzeczy a było parę dni pod rząd że nic!to mnie odwlekło od myśli żeby otworzyć sklep.
Chciałaby zamknąć ten sklep ale nie wie co zrobi z towarem,dlatego to ciągnie i zarabia jedynie na czynsz i na niecały zus.

Cytat
beata0904
Cytat
netka_an
Cytat
beata0904
teraz jest ogromna konkurencja!
nie wiem czy jest sens pchać pieniądze w taki sklep.Teraz większość ludzi chodzi do dużych galerii a małe sklepiki plajtują powoli...a będzie jeszcze gorzej bo takie galerie się rozrastają.


jesli dziewczyna ma pomysł, towar dobry i w dobrej jakości to będą woleli klienci iśc do niej. małe sklepy tez mają swoje mocne strony. chodzi tylko o to, zeby trafiła ze swoją ofertą w gusta większości.
torebki - dla mnie pomysł bomba, ale one sa zdradliwe - sezonowość torebki trwa krótko, jesli wezmie słabszy towar, który sie rozpadnie czy bedzie miala mozliwośc zwrotu, wymiany u dostawcy - jesli nie to walnie ją to po kieszeni. jesli wezmie dobry towar - to bedzie drozszy - czy znajdzie nabywcę. dobry towar sie nei rozpada za szybko wiec czy klientki bedą chciały zamieniac dobra torbę w znakomitym stanie na nową w takim samym stanie - no mogę tak pisac bez konca:)


No tak,właśnie najgorzej z towarem który nie chce zejść a musisz kupić nowy...
Sama też chciałam otworzyć sklep,ale odbyłam staż u znajomej w sklepie(Lokal centrum miasta,sklep duży, konkurencja niezbyt duża). Miała torby,paski biżuterie, spodnie,bluzki,tuniki bluzy...no wszystko! i wcale tak kolorowo nie było (a ciuchy, torby super).Czasami się sprzedało 4 rzeczy a było parę dni pod rząd że nic!to mnie odwlekło od myśli żeby otworzyć sklep.
Chciałaby zamknąć ten sklep ale nie wie co zrobi z towarem,dlatego to ciągnie i zarabia jedynie na czynsz i na niecały zus.


no i takie sa realia, los szczescia ....

niezweryfikowana
Posty: 698
Ostrzeżenia: 1/5

sklepu nie prowadziłam jakoś konkretnie nie odpowiem bo się po prostu nie znam ale zastanów się czy akurat sklep z ubrania będzie opłacalny :) ja mieszkam też na śląsku w dużym mieście i takie butiki są jeden po drugim zamykane widzę to chociażby po moim osiedlu a lokalizacja jest tu dobra i mieszka na samym moim osiedlu ok 20tys osób. Druga sprawa tak jak ktoś wcześniej pisał musisz się rozeznać jakie dochody moją ludzie, jak duża jest konkurencja i czy jest w pobliżu jakieś centrum handlowe gdzie są sieciówki bo większość ludzi pójdzie i tam kupi (przynajmniej tak mi się wydaje). Porozglądaj się może bo sklepach wokół i pomyśl jakiego tam nie mam :)

Tak czy siak życzę powodzenia bo też chce po studiach otworzyć coś swojego :)

600zl za wynajem? chyba za biurko he

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca