Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 ... 6 7 8 -->

a robiłaś biznesplan? analizę swat? wyjdzie ci jak na dłoni czym powinnas handlowac, dla kogo bedzie towar, czy sprzedaz netowa tez, czy własny sklep netowy czy all.

nie łudz sie ze 600 zł i wsio! 600 zł, towar, torebki do pakowania, paragony, kasa, metkownica, czytnik kodów, terminal do kart, prąd, ogrzewanie, ksiegowośc, zus, vat czy ryczałt czy ksiązka, co z towarem który nie zejdzie, reklama - wymieniac dalej?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-24 12:28 przez netka_an.

zweryfikowana
Posty: 1.612
Ostrzeżenia: 1/5

a może zrób biznes plan i postaraj sie o dofinansowanie z uni w urzędzie pracy przedstawia sie takie propozycje działalnosci gospodarczej

Unia daje dużo pieniędzy. ale Trzeba napisać dobry projekt ;) i to troszke trwa. ;)

zweryfikowana
Posty: 1.612
Ostrzeżenia: 1/5

niech piszę trzeba dążyć do swojego celu :)

zweryfikowana
Posty: 485
Ostrzeżenia: 1/5

Ja tez wiem że nie jest kolorowy. Znajomy miał skelp, po odziez jezdzil do wloch itp. i mial troxche drozszej odziezy, troche tanszej. dodam ze niem placil dodatkowych kosztow jak wynajem, bo lokal byl jego ... po miesiacu wisialy obnizki na sklepie, a po dwoch go zamknal ;)

spróbuj może z dofinansowaniem od unii europejskiej. napisać biznesplan to żadna filozofia a dodatkowe pieniążki się przydadzą. o ile się nie mylę, jeśli masz jakis wklad własny to mozesz dostać do 30 czy 40 tys a z takimi pieniędzmi już można "zaszaleć". poza tym przy otwieraniu dzialalności z dofinansowaniem jest tańszy zus przez rok chyba a to też ważne bo sporo zaoszczędzisz. jest tylko jeden warunek- musisz się utrzymać na rynku przez rok bo w innym wypatku będziesz musiała zwracać pieniążki.

Cytat
netka_an
a robiłaś biznesplan? analizę swat? wyjdzie ci jak na dłoni czym powinnas handlowac, dla kogo bedzie towar, czy sprzedaz netowa tez, czy własny sklep netowy czy all.

nie łudz sie ze 600 zł i wsio! 600 zł, towar, torebki do pakowania, paragony, kasa, metkownica, czytnik kodów, terminal do kart, prąd, ogrzewanie, ksiegowośc, zus, vat czy ryczałt czy ksiązka, co z towarem który nie zejdzie, reklama - wymieniac dalej?
bez złośliwości prosze...
sama miałaś sklep i ci nie wypalił? odczuwam wielkie rozgoryczenie w twojej wypowiedzi

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.702

a po co czytnik kodów do malutkiego sklepu?

starasz się o dotację z urzędu pracy? to kwota ok.18 tys zł

Cytat
monipolka
a po co czytnik kodów do malutkiego sklepu?

starasz się o dotację z urzędu pracy? to kwota ok.18 tys zł
ja dopiero jestem na początku drogi, narazie robie rekonesans ;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.811

Czynsz 600zł w centrum to naprawdę mało, w większości miast (centrum) 25m2 wychodzi od minimum 1500zł.
Przede wszystkim postaw na oryginalność w ciuszkach w Tuszynie itp są same Chińskie ciuchy które ma większość sklepów,



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-24 12:50 przez moderator.

Też bym chciała. Powodzenia:)

<moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-24 12:51 przez moderator.

Cytat
adzia
Mam już pomysł
Przeznaczyć moge na ten cel ok 15-18 tysiecy a koszty o których wiem napewno to wynajem lokalu=600 zł, pewnie jakieś ubezpieczenie,wyposażenie sklepu,kasa fiskalna..reszta to odzież(nowa!!) i myślę o sporym wyborze torebek.
Czy ktoś z was prowadzi mały butik i podzieli się ze mną swoim doświadczeniem i radą?

Ale chyba koszta wynajmu nie moga byc wziete z dotacji

Cytat
najona
Czynsz 600zł w centrum to naprawdę mało, w większości miast (centrum) 25m2 wychodzi od minimum 1500zł.
Przede wszystkim postaw na oryginalność w ciuszkach w Tuszynie itp są same Chińskie ciuchy które ma większość sklepów, Jeśli chcesz to mogę Ci sprzedać w hurcie modele sukienek które mam w profilu.
tylko, że z tego co sie orientuje u mnie w miasteczku musiałabym bardziej postawic na tańszą odzież, ale nie chodzi o tandetne bluzeczki z nadrukiem za 15 zł ale o cos średniej klasy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-24 12:50 przez adzia.

Cytat
netka_an
a robiłaś biznesplan? analizę swat? wyjdzie ci jak na dłoni czym powinnas handlowac, dla kogo bedzie towar, czy sprzedaz netowa tez, czy własny sklep netowy czy all.

nie łudz sie ze 600 zł i wsio! 600 zł, towar, torebki do pakowania, paragony, kasa, metkownica, czytnik kodów, terminal do kart, prąd, ogrzewanie, ksiegowośc, zus, vat czy ryczałt czy ksiązka, co z towarem który nie zejdzie, reklama - wymieniac dalej?

Nie przesadzaj - zależy co będzie sprzedawać.. Sklepiki z wsią stylu redial itd zazwyczaj upadają (przynajmniej w mojej okolicy było takich kilka i szybko powstawały tam inne sklepy..), bo taką tandetę można kupić taniej na bazarze czy na allegro.. Jak ciuchy będą ładne i inne niż te, które można dostać wszędzie za grosze i zrobi dobrą reklamę to ma spore szanse..

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.702

Cytat
czarnulka_88
Cytat
adzia
Mam już pomysł
Przeznaczyć moge na ten cel ok 15-18 tysiecy a koszty o których wiem napewno to wynajem lokalu=600 zł, pewnie jakieś ubezpieczenie,wyposażenie sklepu,kasa fiskalna..reszta to odzież(nowa!!) i myślę o sporym wyborze torebek.
Czy ktoś z was prowadzi mały butik i podzieli się ze mną swoim doświadczeniem i radą?

Ale chyba koszta wynajmu nie moga byc wziete z dotacji

tak, ale można np. kupić wyposażenie sklepu, towar,

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zostań konsultantka Oriflame:)