Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

stylizacja paznokci-działalność

23 lis 2010 - 15:26:43

Hej:)Mam pytanie do dziewczyn które już małą własną działalność.Od dłuższego czasu moim marzeniem jest otworzyć własną działalność w kierunku stylizacja paznokci i na początek uważam że najlepiej będzie jak wynajmę tylko stanowisko w jakimś salonie ale też myślę czy nie lepiej zrobić z dojazdem do klienta ponieważ wtedy nie muszę płacić za stanowisko a auto i prawo jazdy mam co o tym sądzicie?Po czasie jeśli się rozkręci to bym chciała wynająć lokal i otworzyć taki sklepik z akcesoriami do paznokci typu żele,akryle itp ponieważ u nas tego w pobliżu nie ma i raczej trzeba zamawiać przez internet i oczywiście w tym samym lokalu nadal wykonywać kosmetykę paznokci.Teraz pytanie,czy skomplikowane jest załatwienie tych wszystkich spraw w urzędach,ile to trwa i czy są jakieś haczyki na co trzeba uważać?:)Wiem że mogę starać się o dotację około 18tyś i prze rok nie mogę zamknąć działalności.Szczególnie interesuje mnie jakie koszta muszę ponosić przed otwarciem i w trakcie ile wynosi zus?Wiem że o dużo pytam ale u mnie w urzędzie kobiety mało chcą tłumaczyć i od razu rzucają papiery żeby wypełniać a ja wolę się upewnić jak to wygląda:)Acha i czy muszę przejść szkolenie z przedsiębiorczości?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-23 15:27 przez tana2w.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomysł na biznes w Toruniu