Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.237
Ostrzeżenia: 1/5

Prace interwencyjne-UMOWA

28 wrz 2010 - 10:15:17

Dziewczyny prosze pomozcie !!
Jakie sa konsekwencje rezygnacji z umowy o prace interwencyjne ??
Dostane umowe na conajmniej rok a wiem ze nie bede na 100 % pracowac tam tak okres czasu,a na krotszy okres czasu umów nie ma...
Jesli nie wiecie to podbijcie chociaz.
Bardzo mi na tym zalezy.
Pozdrawiam !!

Prace interwencyjne-UMOWA

28 wrz 2010 - 10:17:39

podbijam

Prace interwencyjne-UMOWA

28 wrz 2010 - 10:18:22

wejdz na jakies forum prawne, tam na pewno uzyskasz informacje, pewna i fachowa

zweryfikowana
Posty: 1.237
Ostrzeżenia: 1/5

Prace interwencyjne-UMOWA

28 wrz 2010 - 10:20:31

Cytat
witadag
wejdz na jakies forum prawne, tam na pewno uzyskasz informacje, pewna i fachowa
kurcze szukalam wlasnie juz,ale nic nie znalazlam :(

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.702

Prace interwencyjne-UMOWA

28 wrz 2010 - 10:22:15

Prace interwenyjne to nrmalna umowa o pracę- dostajesz normalną umowę- jedynie pracodawca dostaje refundację kosztów zarudnienia- na umowie bedziesz miała punkt dotyczący czasu rozwiazania umowy

zweryfikowana
Posty: 1.237
Ostrzeżenia: 1/5

Prace interwencyjne-UMOWA

28 wrz 2010 - 10:24:42

Cytat
monipolka
Prace interwenyjne to nrmalna umowa o pracę- dostajesz normalną umowę- jedynie pracodawca dostaje refundację kosztów zarudnienia- na umowie bedziesz miała punkt dotyczący czasu rozwiazania umowy
ale nie mam sie co obawiac ze bede musiala jakies pieniadze oddawac ? ile ten czas rozwiazania umowy moze mniej wiecej trwac ?
"W przypadku wykorzystania środków Funduszu Pracy niezgodnie z umową oraz w przypadku rozwiązania z pracownikiem umowy o pracę z przyczyn innych niż naruszenie przez pracownika obowiązków służbowych, oraz nie zrealizowania dyspozycji §3 pkt. 6 Pracodawca zobowiązany jest do ich zwrotu wraz z odsetkami ustawowymi po pisemnym wezwaniu przez Urząd w terminie 14 dni od otrzymania wezwania."
No i jest klops....pracodwaca musi oddac te pieniadze ktore na mnie dostanie z biura pracy...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-28 10:28 przez OLLA2222.

Prace interwencyjne-UMOWA

28 wrz 2010 - 10:25:06

to wszystko zalezy od urzedu pracy, w zaleznosci jakie sa warunki, wiec moze byc roznie, jezeli sie nie stawisz to moga cie np. wyrejstrowac na 3 m-ce, najlepiej zadzwon do PUP-u i sie dowiedz, przeciez nie musisz sie przedstawiac....ale tak jak mowie, w zaleznosci jakie sa warunki umowy bo w kazdym przypadku moze byc inaczej, zalezy czy bedziesz miala jakies konkretne uzasadnienie czy nie...

Prace interwencyjne-UMOWA

28 wrz 2010 - 10:25:32

to naprawde nie wiem...Moze porostu zadaj pytanie na jakims forum prawnym, na pewno ktos sie wypowie. Polecam to oto forum: http:// forumprawne.org/prawo-pracy/

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.702

Prace interwencyjne-UMOWA

28 wrz 2010 - 10:28:16

okresy wypowiedzenia sa rózne- wszystko zalezy od stażu pracy.w Twoim wypadu pewnie bdzie to okres 2 tygodni. Jesli chodzi o konsekwencje w UP to nie dostaniesz zasiłku- jesli bedzie Ci przysługiwał

Cytat
OLLA2222
Cytat
monipolka
Prace interwenyjne to nrmalna umowa o pracę- dostajesz normalną umowę- jedynie pracodawca dostaje refundację kosztów zarudnienia- na umowie bedziesz miała punkt dotyczący czasu rozwiazania umowy
ale nie mam sie co obawiac ze bede musiala jakies pieniadze oddawac ? ile ten czas rozwiazania umowy moze mniej wiecej trwac ?
"W przypadku wykorzystania środków Funduszu Pracy niezgodnie z umową oraz w przypadku rozwiązania z pracownikiem umowy o pracę z przyczyn innych niż naruszenie przez pracownika obowiązków służbowych, oraz nie zrealizowania dyspozycji §3 pkt. 6 Pracodawca zobowiązany jest do ich zwrotu wraz z odsetkami ustawowymi po pisemnym wezwaniu przez Urząd w terminie 14 dni od otrzymania wezwania."
No i jest klops....pracodwaca musi oddac te pieniadze ktore na mnie dostanie z biura pracy...

pracodawca na Twoje miejce zatrudni kolejną osobę i nie bedzie musiał oddawać pieniędzy:))) pracodawca podpisuje umowę z urzędem na prace interwencyjne, zobowiązuje się utrzymać stanowisko pracy, a nie konkretna osobę, a więc jesli pracownik się zwolni- przecież nikt nie zatrzyma Cię na siłę- to na Twoje miejsce zatrudnia kolejną osobę i nie ponosi ZADNYCH konsekwencji:)))))))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-28 10:31 przez monipolka.

Prace interwencyjne-UMOWA

28 wrz 2010 - 10:29:55

Też pracuje teraz w ramach prac interwencyjnych. Z tego co wiem to zawieszają cię jako bezrobotnego na okres 3 miesięcy (przynajmniej ja miałam tak napisane w umowie). No i okres wypowiedzenia to 2 tyg w twoim wypadku . ale Najlepiej byłoby spytać się chyba w UP ..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-28 10:30 przez annkka88.

zweryfikowana
Posty: 1.237
Ostrzeżenia: 1/5

Prace interwencyjne-UMOWA

28 wrz 2010 - 10:36:06

Cytat
annkka88
Też pracuje teraz w ramach prac interwencyjnych. Z tego co wiem to zawieszają cię jako bezrobotnego na okres 3 miesięcy (przynajmniej ja miałam tak napisane w umowie). No i okres wypowiedzenia to 2 tyg w twoim wypadku . ale Najlepiej byłoby spytać się chyba w UP ..
nio wlasnie dzwonilam,ale akurat nie ma tej kobiety ktora sie tym zajmuje... ech ;/ zawiesic mnie moba bo tak nie biore zasilku ani zadnych innych form pienieznych od nich...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Au pair - czy któraś już pracowała ?