Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sprzedaż na rynku jak????????

04 maj 2010 - 16:12:13

Mam pytanie czy któraś z was sprzedaje na rynku?
Chciałabym tak zarabiać na sprzedaży ubrań, bielizny. Czy kotś wie jakie potrzebna są pozwolenia? czy trzeba mieć założoną firmę? Czy da się zarobić?
Bardzo dziękuje za pomoc pozdrawiam :)

Sprzedaż na rynku jak????????

04 maj 2010 - 16:14:05

hej moja koleżanka sprzedaje i trzeba miec zalożona działalnosc gospodarcza i trzeba opłacac miejscowe na rynku!! wiem że słabo jej idzie:(
tyle tylko wiem pozdrawiam:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Sprzedaż na rynku jak????????

08 maj 2010 - 01:49:11

Niedawno znajomi zrezygnowali z tej formy zarobku ponieważ po opłaceniu ZUSu( trzeba mieć działalność gospodarczą), opłaceniu kosztu miejscówki na targu, paliwa za przywóz towaru itd wychodzili na zero.
Ponadto ludzie na targach kradną itd a praca niewdzięczna i bardzo męcząca- pakowanie, rozpakowywanie, ryzyko złej pogody itd.

Ceny w hurtowniach w których miałam okazję być też nie są zadowalające.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.866

Sprzedaż na rynku jak????????

08 maj 2010 - 02:30:41

Żeby sprzedawać na rynku musisz mieć założoną działalność gospodarczą.
Znam bardzo blisko kogoś, kto handlował na placu.
Niestety po pewnym czasie zrezygnowali.
Dlaczego? Oto kilka przyczyn:
- składki odprowadzane do ZUS-u /wcale nie małe/
- placowe - wysokość zależna od "targowiska", a niektóre niestety kasują ogromne opłaty
- ruch zależny od pogody
- wiosna i jesień, to często pory deszczowe. Jeżeli miałabyś budkę, to już lepiej, natomiast na zwykłym stoisku zmuszona będziesz do chowania większości towaru w taką niekorzystną pogodę, zatem nie wszystko potencjalni klienci będą mogli zobaczyć
- zima - jeżeli mroźna, to niestety ciężko wytrzymać kilka godzin stojąc i marznąc
- brak przymierzalni, a jak wiadomo ludzie zanim coś kupią, to wolą najpierw przymierzyć
- kwota dochodu /po odliczeniu wszystkich opłat/ była niewielka - więcej zdrowia tracili niż mieli z tego pożytek.

Jednakże jeżeli jesteś wytrzymałą osobą, to spróbuj - może akurat wyjdziesz na swoje :)
Powodzenia :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.702

Sprzedaż na rynku jak????????

08 maj 2010 - 02:38:51

Musisz prowadzić działalność. Przez pierwsze dwa lata płaci sie tzw. "mały zus", czyli ok.350zł, sama musisz dowiedzieć się ile kosztuje miejsce n rynku.

Sprzedaż na rynku jak????????

30 gru 2011 - 15:09:02

Wita.Wiem ze dzialalosc która mam zamiar otworzyć nie jest dokładnie z tego działu ale chciałem zaczerpnosc informacji czy będzie się opłacało.
wiec, zastanawiam się nad sprzedaż drobnego agd na rynkach i bazarach w mojej okolicy. Produkty biorę bezpośrednio od producenta, nie jest to jakaś chińszczyzna tylko naprawdę solidny produkt Polski.Ceny (dostałem już wstępną ofertę cenowa) są naprawdę troszkę niższe niż w hurtowniach. w swojej ofercie będę posiadał około 190 produktów. Obecnie pracuje wiec płacenie zuzu odpada.Jakie koszty będę musiał ponieść przez pierwsze 3 miesiace.jak wygląda sytuacja z kasa fiskalna. I najwarzniejsze. jaka spółkę będę musiał założyć jesli firma ( działalność gospodarcza ) będzie założona przez dwie osoby??? Pozostaje jeszce jedno pytanie? czy zamiast rynków i bazarów wybrac sprzedaz bezposrednio w sklepach z takimi produktami omijajac hurtownie ????z góry dziękuje za odp.pozdrawiam MArcin p.s sorki za bledy

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

JAK CO I KIEDY ?