Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PYTANIE DO OSÓB PRACUJĄCYCH

26 kwi 2010 - 13:11:30

Mam pytanie jak znalazłyście swoją pracę? czy to była praca dzięki znajomościom itp.
Skończyłam technikum handlowe zdałam dobrze mature i egzamin zawodowy a nie umiem znalezc pracy:( wszedzie mówią mi jak by Pani pracowała conajmniej dwa lata to może ...... To jest jakieś chore skoro tylko takie osoby przyjmują do pracy to gdzie ja mam nabyć jakiekolwiek doświadczenie zawodowe ? :( Dodam, że interesuje mnie praca w sklepie odzieżowym, solarium, w sklepie z butami itp.

POMÓŻCIE LUB DORADZCIE JAK WY SZUKAŁYŚCIE PRACY I JAKIE BYŁY WASZE POCZĄTKI W POSZUKIWANICH?

PYTANIE DO OSÓB PRACUJĄCYCH

26 kwi 2010 - 13:13:52

Obecnie pracuję w solarium - tam często szukają osób uczących się, odbywają szkolenia. nie jest to ciężka praca, aby doświadczenie było potrzebne;-)

PYTANIE DO OSÓB PRACUJĄCYCH

26 kwi 2010 - 13:14:11

byłam już absolwentką i pewnego dnia zadzwoniła do mnie sekretarka ze szkoły, powiedziała, że ktoś powiesił na tablicy ogłoszeń kartkę, że szuka pracownika i że jeśli się decyduję, to ona ściągnie to ogłoszenie, żeby nikt inny tam nie poszedł

PYTANIE DO OSÓB PRACUJĄCYCH

26 kwi 2010 - 13:10:33

Ja znalazłam po bardzo dobrej znajomości ale Moj Narzeczony od szukałam ponad poł roku i nic...wkoncu zdecydował sie isc na staz z urzedu prayc:) Tobie tez tak radze, kasy z tego wielkiej nie bedziesz miała ale bedziesz miała doswiadczenie a czasem po takim stazu zostawiaja ludzi w firmach jak sie sprawdza:) POWODZENIA!!

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

PYTANIE DO OSÓB PRACUJĄCYCH

26 kwi 2010 - 13:12:12

dokładnie - w takich miejscach raczej doświadczenie nie jest potrzebne.

szukaj, pytaj, zostawiaj CV i w końcu musi się udać!

PYTANIE DO OSÓB PRACUJĄCYCH

26 kwi 2010 - 13:13:41

Ja miałam to szczęście że nie musiałam szukać pracy zostałam w gabinecie w którym miałam praktyki ,ale nie kazdy ma to szczęście wiem cos o tym bo mój chlopak jest własnie w identycznej sytuacji wszędzie jest wymaganie minimum 2 lata doświadczenia

zweryfikowana
Posty: 1.302
Ostrzeżenia: 2/5

PYTANIE DO OSÓB PRACUJĄCYCH

26 kwi 2010 - 13:13:58

na internecie szukaj też ;)

PYTANIE DO OSÓB PRACUJĄCYCH

26 kwi 2010 - 13:18:52

ja znalazłam pracę przez internet , śledziłam jedną stronkę z ofertami i wysyłałam CV :)
drugą pracę znalazłam w zawodzie przez praktyki, zaczęłam praktyki w redakcji i tak mi się zostało :)
jeśli mieszkasz w dużym mieście, w którym jest centrum handlowe to napisz sobie kilka CV i poroznoś do sklepów,kierownicy sklepów zbierają takie CV i jak mają wakat to dzwonią :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-26 13:19 przez cudzoziemka86.

PYTANIE DO OSÓB PRACUJĄCYCH

26 kwi 2010 - 13:16:06

Ja zaczęłam szukać jeszcze przed maturą w moim miasteczku i zobaczyłam ogłoszenie na stacji paliw i zaraz po maturze rozpoczęłam tam pracę jako pracownik obsługi klienta :) Niby nic ambitnego ale szybko awansowałam więc jest super:) Ale nie oszukujmy się że z pracą jest ciężko, zwłaszcza dobrą, bez znajomości marne szanse. Moja siostra od roku szuka i nic. Mimo że ma magistra i doświadczenie.

PYTANIE DO OSÓB PRACUJĄCYCH

26 kwi 2010 - 13:22:49

Dodatki do gazet z praca, i na necie.... ja aktualnie poszukuję pracy, ale obecnie mam jeszcze płatny urlop, więc nie spieszy mi się;)

PYTANIE DO OSÓB PRACUJĄCYCH

26 kwi 2010 - 13:30:42

jeżeli jesteś absolwentką spróbuj w urzędzie pracy starać się o staż absolwencki,tak jak ktoś już wcześniej napisał często zostawiają taką osobę po stażu na stałe
ewentualnie zarejestruj się na portalach internetowych z ofertami pracy
np. infopraca.pl
ich usługi w przeważającej części są darmowe,i przesyłają na Twoją skrzynkę meilową wyselekcjonowane oferty pracy

życzę powodzenia :)

PYTANIE DO OSÓB PRACUJĄCYCH

26 kwi 2010 - 13:42:06

Najlepszą pracę zaoferują znajomi, musisz wszystkim powiedzieć czego szukasz i co Cię interesuje, z czasem na pewno znajdziesz pracę z której będziesz zadowolona.W pośredniaku większość ofert pracy to lipa: albo nieaktualne, albo szukają dwudziestolatków z 5 letnim doświadczeniem.Ja zmieniałam pracę średnio po 4 latach i zawsze ktoś ze znajomych zaoferował coś lepszego za lepszą kasę. Życzę wytrwałości i dużej cierpliwości !!
Anka 29l

PYTANIE DO OSÓB PRACUJĄCYCH

26 kwi 2010 - 13:52:42

dla mnie to chore co teraz rzadają pracodawcy!!! :/ jak człowiek 20 letni np. ma miec 2-3 letnie doswiadczenie jak dopiero co szkole skonczył :| parodia i tyle:/ teraz wszystko po znajomosci :/

PYTANIE DO OSÓB PRACUJĄCYCH

26 kwi 2010 - 13:55:42

Ja skonczylam studium medyczne zdalam egzaminy zawodowe i nie dostalam sie na studia wiec zalogowalam sie na jednym z poratali internetowych o prace i juz kilka dni pozniej mialam wykupiony bilet do Holandii gdzie jestem do tej pory serce lata?

PYTANIE DO OSÓB PRACUJĄCYCH

26 kwi 2010 - 14:53:05

Większość moich znajomych ma pracę po znajomości. Obecnie są takie czasy. A to wujek załatwi, a to tata. A to mama pracuje w Urzędzie Miasta i w kręci córkę itd.... Ale może spróbuj pójść na staż z Urzędu Pracy, Ja robiłam taki staż , po studiach na Komendzie Policji,a w trakcie robienia stażu Komendant zaproponował mi pracę w sekretariacie ale musiałam odmówić bo chciałam wyprowadzić się z domu i tak naprawdę praca w sekretariacie nie była dla mnie:)
Zawsze zdobędziesz jakieś doświadczenie , które wpiszesz sobie w CV

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

gdzie szukac ofret dot.pr w sklepach?