Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dotacja sklep internetowy- pomocy!

25 lut 2010 - 20:50:00

Hej dziewczyny, mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie. Zaczne od początku, moja mama ostatnio, po 15latach pracy w sklepie firmowym (Mustang, Levi's itp) została zwolniona, a sklep zamknięty z racji tego iż w naszej mieścinie ciuchy za ponad 200zł przestały się sprzedawać, a ludzie biją "drzwiami i oknami" na targ bo tam taniej. Ja jestem już pełnoletnia, obeznana w pracy z komputerem, zaś moja mama jest obcykana ze sprawami urzędowymi, papierami itp. Obie znamy się na ciuchach ponieważ od małego przesiadywałam u mamy w pracy, poza tym siędząć na szafa.pl też obserwuję modę, więc jestem troche obeznana w tej dziedzinie. No i wymyśliłyśmy że założymy sklep internetowy z tanimi ale za to wyszukanymi i modnymi ciuchami, bizuterią itp i tu zaczynają się schody. Mam takie pytanie czy jesli chciałybysmy takie coś załozyć musimy mieć koniecznie własną stronę internetową czy możemy prowadzić sprzedaż na allegro? mianowicie chodzi mi głównie o dotacje z PUP ponieważ wiadomo własna strona wiąże się z większymi kosztami, reklamy itp a na allegro jak wiadomo tam jest największy ruch prędzej się coś sprzeda i jak się dobrze pokombinuje to i tańsze koszty działalności wyjdą. Prosze o szczegółową pomoc bo jestem blada w tym temacie. pozdrawiam i z góry dzięki za odp



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-25 20:52 przez gwiazda179.

dotacja sklep internetowy- pomocy!

25 lut 2010 - 20:52:56

nie mam pojęcia, ale podbijam:)

dotacja sklep internetowy- pomocy!

25 lut 2010 - 21:02:47

dzięki;) no no dziewczyny, żadna mi nie pomoże? :(

zweryfikowana
Posty: 720
Ostrzeżenia: 1/5

dotacja sklep internetowy- pomocy!

25 lut 2010 - 21:04:11

podbijam -też chciałabym się dowiedzieć

dotacja sklep internetowy- pomocy!

25 lut 2010 - 21:08:14

sprzedając na allegro dużo towaru, czyli powiedzmy, posiadając 'sklep', tez trzeba być zarejestrowanym jako działalnosc gospodarcza, poniewaz mogą wam naliczyc przeogromny podatek:) to jest pewne, bo sama zastanawiam się nad załozeniem:)

dotacja sklep internetowy- pomocy!

25 lut 2010 - 21:09:38

słyszalam ze majac sklep na allegro placi sie 1000zł miesiecznie.ale ile w tym prawdy to niewiem

dotacja sklep internetowy- pomocy!

25 lut 2010 - 21:10:03

tak własnie o to mi chodzi tylko że: czy dotacje mozna przeznaczyć na allegro i czy sie o to nie doczepią czy trzeba mieć własną strone internetową, że tak powiem bo nie jestem w stanie dobrać słów na chwile obecną ;)

Cytat
martusia23
słyszalam ze majac sklep na allegro placi sie 1000zł miesiecznie.ale ile w tym prawdy to niewiem

o matko to mnie przestraszyłaś chyba, kto wie czy to prawda?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-25 21:11 przez gwiazda179.

dotacja sklep internetowy- pomocy!

25 lut 2010 - 21:10:35

Treść posta została usunięta automatycznie

dotacja sklep internetowy- pomocy!

25 lut 2010 - 21:13:50

Nie wiem na 100 % ale chyba nie możesz wziąć dotacji na sprzedaż ciuchów przez allegro tylko.

dotacja sklep internetowy- pomocy!

25 lut 2010 - 21:15:46

te pierdzielone sępy ze skarbówki to do byle g**na się doczepią;/

dotacja sklep internetowy- pomocy!

25 lut 2010 - 21:15:09

Na allegro jak założysz sklep to będą większe prowizje od sprzedaży, niż jak sprzedajesz jako zwykły użytkownik. Powiem szczerze ze zeby dużo nie stracić naprawde trzeba miec na allegro szczescie + dobre zdjecia (niestety ludzie patrza na fajne modelki i jakos zdjec) + samozaparcie, bo czasem jedna rzecz moze sprzedawac sie meisiacami.... Jeśli chodzi o skleppy internetowe ne wiem jak wyglądają dofinansowania ale koszta na sam poczatek najwieksze sa jesli chodzi o całą strukture sklepu, bo wątpie ze jestes na tyle obeznana, żeby sobie samemu program napisać :D Są oczywiscie tansze , np 500zł ale to są zazwyczaj gdzies haczyki, bo to albo bez miejsca na serwerze albo potem jakies oplaty dojda... Poza tym trzeba otworzyc dzialanosc gospodarczą, bo jako sklep musisz wystawiac jakies dowody sprzedaży... Nie wiem czy jak dochody nie przekroczajakiejs sumy to nawet kasę fiskalną trzeba kupić? Tego nie jestem pewna. No to tyle... Może troche nieskładnie napisałam, sorry :P

dotacja sklep internetowy- pomocy!

25 lut 2010 - 21:17:23

Treść posta została usunięta automatycznie

dotacja sklep internetowy- pomocy!

25 lut 2010 - 21:16:34

A no i podatek jak pisały dziewczyny wyżej, to wiadomo ze musisz płacic;p no i do zusu opłaty za prowadzenie firmy nawet jak nic nie sprzedasz ;p

dotacja sklep internetowy- pomocy!

25 lut 2010 - 21:17:50

Cytat
gwiazda179
te pierdzielone sępy ze skarbówki to do byle g**na się doczepią;/


Z takim podejściem to życzę powodzenia :/

Po coś chyba są przepisy, jeśli się ich przestrzega to wysztko jest ok.

dotacja sklep internetowy- pomocy!

25 lut 2010 - 21:17:16

jezeli chodzi o dotacje z PUP nie dostaniesz jej na handel na allegro nie ma takiej opcji:) tylko wyłącznie swoj sklep na serwerze od początku do konca stworzony i udokumentowany

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Darmowe kursy.