Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KONIEC WYCHOWAWCZEGO I.......

14 sty 2010 - 20:40:45

Witajcie!
W kwietniu kończy mi się wychowawczy.Nie sądzę aby chcieli mnie z powrotem.Postanowiłam więc,jak już nie jedna z nas,otworzyć swój sklep z ciuchami.Mieszkam na wsi a do najbliższego jest 10 km i podobno nic ciekawego tam nie ma.O towar,lokal itp się nie martwię,bo mam już w miarę pomyślane co i jak.Nie wiem tylko kiedy powinnam poinformować swojego obecnego pracodawcę o moich planach i jeżeli tak to jak to zrobić?Będę bardzo wdzięczna za rady.

KONIEC WYCHOWAWCZEGO I.......

14 sty 2010 - 20:46:16

O informowaniu pracodawcy, że nie wracasz musisz na pewno przed końcem wychowawczego. Prawda jest taka, że im wcześniej tym lepiej. Przynajmniej może się tak nie wkurzy, jeśli będzie miał szansę i czas na znalezienie kogoś na Twoje miejsce:) A jeśli nie wiesz jak mu o tym powiedzieć, to najlepiej po prostu szczerze i prosto z mostu. Myślę, że zrozumie, że nie wracasz. Każdy ma wybór i nie jest powiedziane, że skoro tam pracowałaś do tej pory musisz wrócić.
Czasami jest przecież nawet tak, że kiedy urlop się kończy pracodawca, sam odmawia współpracy. Więc dla Ciebie nawet i lepiej jeśli sama sobie znajdziesz inną robotę.
Mam nadzieję, że wypali ci plan odnośnie tego sklepu i będziesz miała zysk, a nie straty:) Powodzenia :)

KONIEC WYCHOWAWCZEGO I.......

14 sty 2010 - 20:48:56

hmm zalezy ile pracowałas bo obowiazuje Cie okres wypowiedzenia

KONIEC WYCHOWAWCZEGO I.......

14 sty 2010 - 20:50:48

Byłam na nim ponad 6 lat więc jestem na 99,9% pewna,że mnie nie będą chcieli.To jest bardzo duży zakład pracy,a na moje miejcse mięli już kogoś jak poszłam na zwolnienie w ciąży.
Zanim poszłam na zwolnienie pracowałam jakieś 5 mieięcy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-14 20:53 przez Mila82.

KONIEC WYCHOWAWCZEGO I.......

14 sty 2010 - 20:56:41

obowiązuje Cię normalny okres wypowiedzenia - jego długość zależy od stażu.
Do kwietnia niedaleko, więc się już orientuj.

KONIEC WYCHOWAWCZEGO I.......

14 sty 2010 - 20:58:54

WOW! 6 lat wychowawczego...szmat czasu..ja planuję iść tylko na macierzyński.

KONIEC WYCHOWAWCZEGO I.......

14 sty 2010 - 21:07:54

No tak nam wyszło,że zanim skończy się pierwszy to pojawił się synek,a przedszkolu nie miałam co marzyć.

KONIEC WYCHOWAWCZEGO I.......

14 sty 2010 - 21:12:18

proponuje lump to zawsze dochodowy n interes a poinformuj jak juz bedziesz miala jakis" fundament"pod zapewnienie sobie przyszlosci nie warto zostawac na lodzie

KONIEC WYCHOWAWCZEGO I.......

15 sty 2010 - 08:35:24

Na lodzie nie zostanę,bo mam fundament.Chodzi mi o to kiedy powinnam złożyć wymówienie,aby nie miał nikt do mnie pretensji i żebym mogła spokojnie zakładać działalność.Czy mogę ją założyć zanim rozwiążę umowę-tylko co wtedy z zus-em?
Czy ktoś się orientuje w miarę dobrze w tych sprawach?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-15 18:16 przez Mila82.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

skladanie cv