Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

24 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Praca od 16stki- pytania

03 sty 2010 - 12:31:45

Witam :) W tym roku kończę 16 lat,niestety dopiero w październiku. Chciałabym pracować w wakacje jako opiekunka lub kelnerka. Chciałam zapytać,czy aby zacząć pracować te 16 lat musi być ukończone,czy wystarczy że mam je rocznikowo (pytajnik). I czy pracując w tak młodym wieku mam jakieś ulgi, typu mniej godzin itd (pytajnik). Proszę o odpowiedź :)

Przperaszam,ale zepsuł mi się klawisz z pytajnikiem i muszę pisać tak..

Praca od 16stki- pytania

03 sty 2010 - 12:34:28

wiem, że można zatrudnić się w mc donaldzie i pracujesz wtedy tylko na kasie, jeśli dobrze pamiętam ;)

Praca od 16stki- pytania

03 sty 2010 - 12:38:19

jak ja bylam m mc donaldzie sie pytac w te wakacje o prace (a mialam prawie 17lat ) to powiedzieli ze od 18 lat tylko przyjmują.......

Praca od 16stki- pytania

03 sty 2010 - 12:38:38

Jako opiekunka? to Cię muszę od razu zmartwić że raczej nikt Ci dzieci nie da pod opiekę jeśli nie jesteś pełnoletnia, i wtedy nawet też jest trudno. ^^ wiesz, jeśli dziecku by się coś stało rodzice mieli by problemy. : PP Coraz częściej biorą wykwalifikowane opiekunki, no chyba że masz jakiś znajomych, to co innego. I z tą kelnerką to też ciężko, od 18 lat jest łatwiej bo mogą normalnie wypłaty dawać, a w świetle prawa jak Ty nawet 16 nie masz skończonych to odpada, nie wiem jak jest w Twoim mieście ale u mnie dziewczyna w tym wieku to tylko roznoszenie ulotek, nic więcej niestety. ; )

Praca od 16stki- pytania

03 sty 2010 - 12:39:12

O ja też chciałabym pracować :D
Mam ten sam problem :D

zweryfikowana
Posty: 1.518
Ostrzeżenia: 1/5

Praca od 16stki- pytania

03 sty 2010 - 12:39:24

w wieku 16 lat na 99,999999% nikt cie na opiekunke nie przyjmie. ja chodzaca na studium o takim profilu po 20 roku zycia mam z tym problemy by sie zatrudnic gdzies... na kelnerke tez watpie.. jedynie co na 16 letnia dziewczyne to rozdawanie ulotek i ewentualnie jakies promocje ale na promocje musisz miec skonczone 16....

Praca od 16stki- pytania

03 sty 2010 - 12:41:06

Co do tych ulotek to bym się nie zgodziła, np.mój chłopak ma skończone 16 i pracuje normalnie w firmie jako informatyk. Projektuje strony itd. Kilka z moich koleżanek pracują w sklepach odzieżowych,ale również mają ukończone te magiczne 16. Może powinnam zadzwonić do Młodzieżowego Hufca Pracy w moim mieście i tam zapytać..

Praca od 16stki- pytania

03 sty 2010 - 12:42:06

Zbieranie truskawek i innych owoców lub roznoszenie ulotek./

Praca od 16stki- pytania

03 sty 2010 - 12:42:13

też mam ten problem...;///
we wrześniu dopiero kończe 16 latek!

Praca od 16stki- pytania

03 sty 2010 - 12:42:43

Ja planuje w te wakacje jechac nad morze i pracowac gdzies w jakiejs budzie z pamiatkami ;p
moja kuzynka w tamtym roku tak pojechala miala 17 lat (18 w lipcu) wiec praktycznie miala to 18 lat.
ale mysle ze mlodsze tez by przyjmowali,zarobila troche. Ja mam 17 dopiero w grudniu bd miec 18 i
mam zamiar jechac tak do pracy na drugi koniec Polski ;pp poszukaj ofert w necie,w gazetach.
zobacz na przepisy jak to wyglada w swietle prawa,chociaz teraz to nikt tego nie przestrzega . ;/

Praca od 16stki- pytania

03 sty 2010 - 12:42:51

w centrach handlowych przy układaniu towarów (rozwieszanie, poprawianie itp) wiem bo moja siostra ma 16 lat i jakiś czas temu się tym już interesowała-chciałą mieć pewność czy wogole warto się za tym kręcić.

Praca od 16stki- pytania

03 sty 2010 - 12:44:06

ja pracowałam w wakacje nie mając 18tu lat i wiem, że trzeba mieć ukończone 16 lat, żeby móc pracować. Pracodawcy jednak najczęściej nie chcą zatrudniać tak młodych dziewczyn jako kelnerek, bo jest to praca związana również niejednokrotnie z alkoholem, a z tym można pracować TYLKO mając 18 lat. Jeśli chcesz pracować, to tylko roznoszenie ulotek, albo jako hostessa.

Praca od 16stki- pytania

03 sty 2010 - 12:44:21

z praca opiekunki mialabys problem, niewiele matek zostawiloby swoje dzieci z osoba w tym wieku. moja matka kiedys szukala opiekunki do moich mlodszych braci i z golry eliminowala osoby ponizej 18-stki.

Praca od 16stki- pytania

03 sty 2010 - 12:45:56

ukonczone 16
polecam prace jako statystka jesli mieszkasz w warszawie -ja pracowalam np. w agencji Miś poznajesz ciekawych ludzi, sławne gwiazdy a oza tym wystepujesz w reklamach , filmach, teleturniejach ja juz mam za soba niezly naytek przy okazji oni cie tam karmiaa swietnie sie bawisz i dostajesz jeszcze kase czego chciec wiecej???

Praca od 16stki- pytania

03 sty 2010 - 12:47:34

Hmm.. miałam ten sam problem a teraz mam skonczone 16 lat a od 2 lat pracuje w barze ;P Ale własnym , rodzinnym :P Raczej nie znajdziesz nigdzie pracy zbyt dobrze płatnej w tym wieku, chyba, że rozworzenie pizzy rowerem xD ale to powodzenia zycze zanim dowieziesz to wystygnie :D Ulotki Ci zostają, na kelnerkę też wątpię, ja chodzę do szkoły właśnie kształcąc się an kelnerkę i raczej teraz żadnej z tym nie dostanę pracy, jedynie praktykę i to dzięki szkole. Ale to i tak musi poczekać. Na opiekunkę to już w ogóle mozesz zapomniec :P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Plan by mieć własny Second Hand