Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

umowa zlecenie - rachunek

24 gru 2009 - 15:15:48

kurcze, nie chcialam Wam przeszkadzac w ten dzien, ale przed chwila tak przegladalam moja umowe zlecenie (bylam raz na nocce) i nie daje mi to teraz spokoju... Mam pierwszy punkt w regulaminie:
"Podstawa wyplaty wynagrodzenia jest przedstawienie przez Zleceniobiorce RACHUNKU wraz z Raportem Godzin, ktore sa zaakceptowane przez Zleceniodawce."

No i tu jest problem, pracowalam juz kiedys na umowe zlecenie ale w innej firmie i przed chwila przegladalam tamta umowe i punkt ten jest identyczny, po pracy na koniec miesiaca zanioslam Raport Godzinowy, ale zadnego RACHUNKU nie zanosilam. Wyplate normalnie dostalam na konto.

Wszytsko by bylo ok, jakby nie to ze jak wlasnie podpisywalam ta ostatnia umowe - co bylam na nocce - jedna dziewczyna przyszla przyniesc RACHUNEK. Nie obeszlo mnie to bo nikt mnie o niczym nie poinformowal, a umowe czytalam pobieznie bo juz pracowalam na umowe zlecenie i wiedzialm jak to sie mniej wiecej odbywa.

Teraz mnie naszedl lekki strach bo moze tutaj jest potrzebny jakis RACHUNEK jeszcze (Raport Godzinowy juz dostarczylam), a tu widze ze jesli nie dotrzymam terminu to place kare :/ nie widzi mi sie to, moze mi ktos to rozjasnic?

umowa zlecenie - rachunek

25 gru 2009 - 19:30:54

Zleceniobiorca faktycznie ma obowiązek dostarczyć rachunek, ale szczerze mówiąc zawsze jak pracowałam na umowę o dzieło albo zlecenie, to zleceniodawca wystawiał rachunek. Ale i raportu godzinowego nie kazali mi sporządzać ani podpisywać, zleceniodawca opierał się na swoich wyliczeniach i tyle... :/
Chyba najlepiej jak się zapytasz w pracy albo zadzwonisz do jakiegoś pracownika (jeśli znasz się z kimś na tyle dobrze że możesz zadzwonić w swięta ;) Chociaż osobiście nie spotkałam się z tym żeby kazali pracownikowi przedstawiać rachunek...

umowa zlecenie - rachunek

26 gru 2009 - 21:27:55

Cytat
majka51
Zleceniobiorca faktycznie ma obowiązek dostarczyć rachunek, ale szczerze mówiąc zawsze jak pracowałam na umowę o dzieło albo zlecenie, to zleceniodawca wystawiał rachunek. Ale i raportu godzinowego nie kazali mi sporządzać ani podpisywać, zleceniodawca opierał się na swoich wyliczeniach i tyle... :/
Chyba najlepiej jak się zapytasz w pracy albo zadzwonisz do jakiegoś pracownika (jeśli znasz się z kimś na tyle dobrze że możesz zadzwonić w swięta ;) Chociaż osobiście nie spotkałam się z tym żeby kazali pracownikowi przedstawiać rachunek...
no widzisz i tak to jest z tymi biurami, w sumie pracowalam tak mozna powiedziec pojedyncze dni w 3 takich firmach gdzie jest praca tymczasowa i to jest czwarta i w kazdej byl raport godzinowy z podpisami wiec to bylo dla mnie normalne ale rachunku zadnego mi nie kazali przynosic... Dzwonilam tam jeszcze 24, ale to bylo oczywiste ze w swieta maja zamkniete, no wlasnie nie chcialam nikomu przeszkadzac, tu dostalam zyczenia, sama wyslalam a tu nagle bach! jak to z umowa o prace... nie, zapytam jutro i w poniedzialek zadzwonie zeby sie upewnic do biura... Gdybym nie minela sie z ta dziewczyna co przyniosla jakis rachunek to bym sie nie martwila, a tak to nie wiem... ehh, ale jak juz swieta przetrzymalam w niepewnosci to do poniedzialku dam rade :) dzieki za odpowiedz :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

siedzaca praca - problem