Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.151
Ostrzeżenia: 1/5

WŁASNY SKLEP ATMOSPHERE

15 gru 2009 - 15:26:43

Myslałam nad tym zeby w małym miasteczku założyć swój własny sklep ATMOSPHERE .jak myślicie bedzie to opłacalne ? dodam ze papierkowe roboty to nie problem bo mama ksiegowa a siostra również ma swoja działalność .

WŁASNY SKLEP ATMOSPHERE

15 gru 2009 - 15:29:12

Pomysł dobry ale czy orientowałaś się już ile będzie cię to kosztowało? Z tego co wiem to niemało...

WŁASNY SKLEP ATMOSPHERE

15 gru 2009 - 15:29:32

nie wiem czy w małej miejscowości ,ale .. ja bym pewnie tam chodziła !:) choć jak wiemy, ciuchy sprzedają się w galerii

WŁASNY SKLEP ATMOSPHERE

15 gru 2009 - 15:30:24

i chyba musi byc określona liczba mieszkańców w danym mieście...

WŁASNY SKLEP ATMOSPHERE

15 gru 2009 - 15:30:54

w miasteczku? nie wiem czy to dobry pomysl. lepiej by bylo w warszawie (jestem chetna;p) ale jesli widzisz ze ludzie na ulicy ubieraja sie modnie i wydadza 80 zł na sukienke to ok. a skad bralabys rzeczy?

zweryfikowana
Posty: 1.151
Ostrzeżenia: 1/5

WŁASNY SKLEP ATMOSPHERE

15 gru 2009 - 15:32:34

rodzine mam w Anglii . kupowałabym asortyment w wiekszych ilosciach na wyprzedażach (i nie tylko) . to dopiero pomysł . czekam na opinie
czemu w małym miasteczku ? hmm moja ciotka założyła sklep z garniturami wlasnie w małej miejscowosci . ludzie nie maja czasu jezdzic do wiekszych miast po lepsze ubrania . stąd ciotka jest zadowolona z utargów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-15 15:33 przez gwiazdeczkaa.

WŁASNY SKLEP ATMOSPHERE

15 gru 2009 - 15:32:37

no właśnie masz jakieś kontakty żeby towar ci dostarczali?

WŁASNY SKLEP ATMOSPHERE

15 gru 2009 - 15:33:26

nie wiem, czy koncernowi, do którego należy atmosphere to się spodoba. Możesz mieć poważne kłopoty. Najlepiej jakbyś założyła to jako komis, w którym będą rzeczy atmosphere. Bo sorki ale Atmosphere to nie Mac Donalds, gdzie wykupujesz licencję i działasz - takiego sklepu o jakim mówisz nie założysz legalnie, bo Primark cię zażre. Ale komis z ciuchami Atmosphere był by całkiem legalny i dochodowy. Tylko nie możesz go tak nazwać. Musisz dać inną nazwę i sprzedawać też ciuchy innych firm

zweryfikowana
Posty: 1.151
Ostrzeżenia: 1/5

WŁASNY SKLEP ATMOSPHERE

15 gru 2009 - 15:35:04

Cytat
puchuskubatek
nie wiem, czy koncernowi, do którego należy atmosphere to się spodoba. Możesz mieć poważne kłopoty. Najlepiej jakbyś założyła to jako komis, w którym będą rzeczy atmosphere. Bo sorki ale Atmosphere to nie Mac Donalds, gdzie wykupujesz licencję i działasz - takiego sklepu o jakim mówisz nie założysz legalnie, bo Primark cię zażre. Ale komis z ciuchami Atmosphere był by całkiem legalny i dochodowy. Tylko nie możesz go tak nazwać. Musisz dać inną nazwę i sprzedawać też ciuchy innych firm

własnie o to mi chodziło ;)

WŁASNY SKLEP ATMOSPHERE

15 gru 2009 - 15:35:21

czy na prywatny sklep z rzeczami atmosphere nie powinnaś mieć licencji wykupionej przypadkiem?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.957

WŁASNY SKLEP ATMOSPHERE

15 gru 2009 - 15:36:22

Zgadzam się z puchuskubatek. Na otwarcie działalności z rzeczami firmy, których sprzedaż ma wyłącznośc tylko Primark / Penny (czy jakos tak ;P) musiałabys mieć i zgodę co jest szczerze mówiąc wątpliwe. Co innego sklep internetowy, np. na allegro.

WŁASNY SKLEP ATMOSPHERE

15 gru 2009 - 15:37:18

Cytat
gwiazdeczkaa
Myslałam nad tym zeby w małym miasteczku założyć swój własny sklep ATMOSPHERE .jak myślicie bedzie to opłacalne ? dodam ze papierkowe roboty to nie problem bo mama ksiegowa a siostra również ma swoja działalność .

napisz dobry biznes plan , zarejestruj sie w urzedzie pracy-> zloz wniosek o dotacje z tym planem-> zarejstruj dzialalnosc gospodarcza i pelnie dostaniesz kilkanascie tys
ja tak zrobilam i dostalam 17 tys na rozpoczecie dzial.
ale uwaga firma musi sie utrzymac na rynku min 2 lata bo inaczej ta dotacje bedziesz musiala oddac

WŁASNY SKLEP ATMOSPHERE

15 gru 2009 - 15:37:18

no to gwiazdeczka - ruszaj. pomysł fajny. nie zapomnij założyć stronkę internetową to też będę robić u ciebie zakupy :))

WŁASNY SKLEP ATMOSPHERE

15 gru 2009 - 15:37:28

Czy Ty myślisz, że to jest tak hop siup?:) Sieć Primark jest tylko na wyspach brytyjskich, musiałabyś w ranchaising wykupić pozwolenie na markę to są gigantyczne koszty, więc wątpię, że Cię na to stać. W dodatku to angielska marka, nigdzie indziej nie ma sieci ich sklepów.

WŁASNY SKLEP ATMOSPHERE

15 gru 2009 - 15:37:57

nie możesz przecież otworzyc sklepu jakiejś marki bez franczyzy... Musiałabyś podpisac z nimi umowę i wykupic licencję. Nie ma możliwości kupowania ciuchów u nich i sprzedawania na własną ręke. no, chyba, że jest to outlet ale wtedy napewno nie pod ich szyldem i musiałabyś wycinac metki...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy to jest ogłoszenie o prace?