Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 19:36:55

Dziewczyny podjęłam od 1 grudnia 2009 moją pierwszą w życiu pracę na podstawie umowy zlecenia.
Jak się będę musiała rozliczyć z dochodów??

Wytłumaczcie mi to, bo dla mnie to czarna magia...

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 19:38:14

Tak, ale masz na to jeszcze sporo czasu ;)

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 19:40:43

Tak, ale już bym chciała mieć jakieś pojęcie na ten temat.
Brak takiej wiedzy to wstyd ;)

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 19:41:55

Dziewczyny a rozliczacie się ze sprzedaży na szafie?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.811

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 19:42:24

Zbierz wszystkie umowy które dostałaś od zleceniodawcy i wybierz się do biura rachunkowego oni Ci wszystko obliczą:)

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 19:45:46

Cytat
najona
Zbierz wszystkie umowy które dostałaś od zleceniodawcy i wybierz się do biura rachunkowego oni Ci wszystko obliczą:)

Wolałabym się nauczyć sama rozliczać.
Może kiedyś jak będę osiągała większe dochody to skorzystam z usług biura rachunkowego :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-13 19:46 przez nicole__89.

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 19:46:05

Cytat
01rudzia
Dziewczyny a rozliczacie się ze sprzedaży na szafie?


Zartujesz> pewnie ze nie.... a ty sie rozliczasz????
Cytat
nicole__89
Cytat
najona
Zbierz wszystkie umowy które dostałaś od zleceniodawcy i wybierz się do biura rachunkowego oni Ci wszystko obliczą:)

Wolałabym się nauczyć sama rozliczać.
Może kiedyś jak będę osiągała większe dochody to skorzystam z usług biura rachunkowego :)


podejdz do urzedu skarbowego- wez sobie pit wraz z instrukcja obsługi i nauczysz sie krok po kroku. Jak masz tylko umowe zzlecenie to łatwe to bedzie. Ale nie nauczysz sie dopoki pracodawca nie wystawi ci pitu, czyli dopiero jakos w styczniu, koniec stycznia....

W biurze rachunkowym za taką usługe zaplacisz okolo 10-15 zł poniewaz nie masz zadnych odliczen- twoj PIT jest prosty bo nic tak naprawde nie zawiera:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-13 19:49 przez majka6.

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 19:47:40

Tutaj raczej ciężko będzie Ci wytłumaczyć jak to zrobić. bierzesz w łapkę umowę, ściągasz z neta darmowy program do wypełniania pit-ów i po kolei wpisujesz to co trzeba (wszystko jest podpisane), drukujesz i zanosisz do urzędu. Nie ma w tym nic strasznego, a możliwe, że w kwietniu bodajże czeka Cię zwrot podatku;) więc dostaniesz jakieś tam potrącone wcześniej pieniążki. może niech rodzice Ci pomogą?
i nie ma żadnego wstydu w tym, że nie wiesz o co chodzi, w końcu nigdy wcześniej tego nie robiłaś;))

01rudzia, nie no, to by było bez sensu. Przecież to nie żadna dochodowa działalność gospodarcza tylko zakupy przez internet:)

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 19:50:41

Cytat
Zuosnica
Tutaj raczej ciężko będzie Ci wytłumaczyć jak to zrobić. bierzesz w łapkę umowę, ściągasz z neta darmowy program do wypełniania pit-ów i po kolei wpisujesz to co trzeba (wszystko jest podpisane), drukujesz i zanosisz do urzędu. Nie ma w tym nic strasznego, a możliwe, że w kwietniu bodajże czeka Cię zwrot podatku;) więc dostaniesz jakieś tam potrącone wcześniej pieniążki. może niech rodzice Ci pomogą?
i nie ma żadnego wstydu w tym, że nie wiesz o co chodzi, w końcu nigdy wcześniej tego nie robiłaś;))

01rudzia, nie no, to by było bez sensu. Przecież to nie żadna dochodowa działalność gospodarcza tylko zakupy przez internet:)

No ja również uważam że to bez sensu ale podobno trzeba to uwzględnić w rozliczeniu. Czysta głupota że musze oddawać Państwu pieniążki za to że sprzedałam używane spodnie, moje spodnie! Dlatego pytam, co zamierzacie z tym robić?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-13 19:51 przez 01rudzia.

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 19:50:58

Cytat
nicole__89
Dziewczyny podjęłam od 1 grudnia 2009 moją pierwszą w życiu pracę na podstawie umowy zlecenia.
Jak się będę musiała rozliczyć z dochodów??

Wytłumaczcie mi to, bo dla mnie to czarna magia...

To zalezy jaki osiagniesz dochód od 1 grudnia 2009-bo jest próg do jakiego nie musisz sie rozliczać.
Wyślij mi kopie twojego NIP-u jak otrzymasz po nowym roku to oblicze ci jak wyszłaś.W razie jakby któras miała z tym problem moge co nieco pomóc-ja wszystkich bliskich rozliczam sama :)

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 19:56:28

Cytat
majka6
Cytat
01rudzia
Dziewczyny a rozliczacie się ze sprzedaży na szafie?


Zartujesz> pewnie ze nie.... a ty sie rozliczasz????
Cytat
nicole__89
Cytat
najona
Zbierz wszystkie umowy które dostałaś od zleceniodawcy i wybierz się do biura rachunkowego oni Ci wszystko obliczą:)

Wolałabym się nauczyć sama rozliczać.
Może kiedyś jak będę osiągała większe dochody to skorzystam z usług biura rachunkowego :)


podejdz do urzedu skarbowego- wez sobie pit wraz z instrukcja obsługi i nauczysz sie krok po kroku. Jak masz tylko umowe zzlecenie to łatwe to bedzie. Ale nie nauczysz sie dopoki pracodawca nie wystawi ci pitu, czyli dopiero jakos w styczniu, koniec stycznia....

W biurze rachunkowym za taką usługe zaplacisz okolo 10-15 zł poniewaz nie masz zadnych odliczen- twoj PIT jest prosty bo nic tak naprawde nie zawiera:)



Mieszkam za granicą, więc nie rozliczam się w Polsce...pytam z ciekawości jak sobie z tym durnym prawem radzicie...

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 19:57:06

Ja na pewno nie będę się z szafy, allegro i innych takich rozliczać, no bo niby czemu mam się rozliczać z moich zakupów? Równie dobrze mogłabym sprzedać spodnie koleżance i też miałabym się z tego rozliczać? nieee, zdecydowanie nie:)

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 19:59:02

01rudzia- nic nie zamierzamy z tym robic. Nie przesadzajmy.

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 20:12:18

Cytat
adasiowa
Cytat
nicole__89
Dziewczyny podjęłam od 1 grudnia 2009 moją pierwszą w życiu pracę na podstawie umowy zlecenia.
Jak się będę musiała rozliczyć z dochodów??

Wytłumaczcie mi to, bo dla mnie to czarna magia...

To zalezy jaki osiagniesz dochód od 1 grudnia 2009-bo jest próg do jakiego nie musisz sie rozliczać.
Wyślij mi kopie twojego NIP-u jak otrzymasz po nowym roku to oblicze ci jak wyszłaś.W razie jakby któras miała z tym problem moge co nieco pomóc-ja wszystkich bliskich rozliczam sama :)

A jaki to jest próg ?

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 20:16:48

to ja się podłączę do wątku :)
pracowałam przez 3 miesiące od 2 wrzesnia do 30 listopada na umowe zlecenie, czy tez powinnam się rozliczac? aha i nie mam nipu

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Hostessa - menager