Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 20:17:00

01rudzia, nie panikuj. Ten przepis w ogóle wszedł? Słyszałam o jakiś planach, a plotka zaraz się rozniesie.

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 20:25:22

KAŻDY kto pracuje na umowę musi się rozliczyć z przychodów. a próg podatkowy jest co roku wyliczany inny. Nie uczyli Was tego w szkole?:) My na podstawach przedsiębiorczości non stop katowaliśmy pit-y i nipy ;)
Wankaw musisz iść żeby Ci nadali:) swoją drogą to dziwne, że pracowałaś na umowę bez nipu <mysli>...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-13 20:27 przez Zuosnica.

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 20:27:09

Cytat
wankaw
to ja się podłączę do wątku :)
pracowałam przez 3 miesiące od 2 wrzesnia do 30 listopada na umowe zlecenie, czy tez powinnam się rozliczac? aha i nie mam nipu


NIPU? chyba pitu:D dostaniesz od pracodawcy jakos w styuczniu, lutym

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 20:28:25

Cytat
Zuosnica
KAŻDY kto pracuje na umowę musi się rozliczyć z przychodów. a próg podatkowy jest co roku wyliczany inny. Nie uczyli Was tego w szkole?:) My na podstawach przedsiębiorczości non stop katowaliśmy pit-y i nipy ;)
Wankaw musisz iść żeby Ci nadali:)

Niestety ja w ogóle nic nie miałam o podatkach, a chodziłam do najlepszego liceum w mieście! Ehh polskie szkolnictwo:(

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 20:29:18

majka6 NIP to Numer Identyfikacji Podatkowej :) a pit-y są w każdym urzędzie do wzięcia i wypełnienia;) że też Wam się teraz zebrało na rozliczanie podatkowe:D

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 20:30:05

nie uwzględniam w pitach sprzedaży z szafy,bo nie muszę - wszystkie te rzeczy są moja własnością przez co najmniej pół roku, a wartość sprzedaży nie przekroczyła 1000zł.

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 20:31:48

Cytat
kochatka
01rudzia, nie panikuj. Ten przepis w ogóle wszedł? Słyszałam o jakiś planach, a plotka zaraz się rozniesie.

wszedł, wszedł:-)

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 20:33:22

Cytat
Zuosnica
majka6 NIP to Numer Identyfikacji Podatkowej :) a pit-y są w każdym urzędzie do wzięcia i wypełnienia;) że też Wam się teraz zebrało na rozliczanie podatkowe:D


wiem co to jest nip, ale dziewczyna mówi ze poracowala na umowe zlecenie wiec nie jest mozliwe ze nie ma nipu- nie mozna wystawic umowy zlecenie na osobe nieposiadajaca nipu,

Co do pitu- owszem wezniesz go z urzedu skarbowego. Ale uprzednio pracodawca musi ci na poczatku roku wystawic pit pracowiczy ze skladkami.

Nie pouczaj kolezanko jak nie znasz sie dokladnie:)

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 20:38:49

Nikogo nie próbuję pouczać, spokojnie. Napisałam w swoim poście, że dziwne, że nie ma nip-u a dostała umowę. A to co Ty nazywasz pit-em pracowniczym u mnie zazwyczaj nazywane jest (słownie jak i na piśmie) rachunkiem. Stąd rozbieżność.

Betulek to znaczy, że jak sprzedam ubrania za równowartość wyższą niż 1000zł to muszę się z tego rozliczać? Nic nie wiem o tej ustawie... Co za biurokracja :/

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 20:44:31

Cytat
Zuosnica
Nikogo nie próbuję pouczać, spokojnie. Napisałam w swoim poście, że dziwne, że nie ma nip-u a dostała umowę. A to co Ty nazywasz pit-em pracowniczym u mnie zazwyczaj nazywane jest (słownie jak i na piśmie) rachunkiem. Stąd rozbieżność.

Betulek to znaczy, że jak sprzedam ubrania za równowartość wyższą niż 1000zł to muszę się z tego rozliczać? Nic nie wiem o tej ustawie... Co za biurokracja :/

ja czytałam że sprzdaż nie może przekroczyć 647zł (czy jakoś tak)....dlatego poruszyłam ten problem tutaj bo jest wiele pytań i wątpliwości....

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 20:52:21

Dla mnie to jest trochę niezrozumiałe. W jaki sposób oni to sprawdzą? Bo nie sądzę, że będą kontrolować wpływy na konto, hehe. A przecież między sprzedającym a kupującym nie ma żadnej umowy itd... bez sensu :)

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 20:57:29

Cytat
01rudzia
Cytat
Zuosnica
Nikogo nie próbuję pouczać, spokojnie. Napisałam w swoim poście, że dziwne, że nie ma nip-u a dostała umowę. A to co Ty nazywasz pit-em pracowniczym u mnie zazwyczaj nazywane jest (słownie jak i na piśmie) rachunkiem. Stąd rozbieżność.

Betulek to znaczy, że jak sprzedam ubrania za równowartość wyższą niż 1000zł to muszę się z tego rozliczać? Nic nie wiem o tej ustawie... Co za biurokracja :/

ja czytałam że sprzdaż nie może przekroczyć 647zł (czy jakoś tak)....dlatego poruszyłam ten problem tutaj bo jest wiele pytań i wątpliwości....

Hehe
Nie no dobre.
Tzn. jak to rozumiem - kupiłam sobie ciuchy /za własne pieniądze/, pochodziłam trochę i w końcu postanowiłam się pozbyć.
Miałam okazję, to sprzedałam, a więc w sumie odzyskałam tylko część wydanych wcześniej swoich pieniążków.
Ale oczywiście politycy wszędzie widzą czysty zysk i muszę jeszcze podatek odprowadzić od jakby nie patrzeć własnych szmatek ?!
Jak dla mnie - paranoja !

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 21:06:01

Cytat
tanessa
Cytat
01rudzia
Cytat
Zuosnica
Nikogo nie próbuję pouczać, spokojnie. Napisałam w swoim poście, że dziwne, że nie ma nip-u a dostała umowę. A to co Ty nazywasz pit-em pracowniczym u mnie zazwyczaj nazywane jest (słownie jak i na piśmie) rachunkiem. Stąd rozbieżność.

Betulek to znaczy, że jak sprzedam ubrania za równowartość wyższą niż 1000zł to muszę się z tego rozliczać? Nic nie wiem o tej ustawie... Co za biurokracja :/

ja czytałam że sprzdaż nie może przekroczyć 647zł (czy jakoś tak)....dlatego poruszyłam ten problem tutaj bo jest wiele pytań i wątpliwości....

Hehe
Nie no dobre.
Tzn. jak to rozumiem - kupiłam sobie ciuchy /za własne pieniądze/, pochodziłam trochę i w końcu postanowiłam się pozbyć.
Miałam okazję, to sprzedałam, a więc w sumie odzyskałam tylko część wydanych wcześniej swoich pieniążków.
Ale oczywiście politycy wszędzie widzą czysty zysk i muszę jeszcze podatek odprowadzić od jakby nie patrzeć własnych szmatek ?!
Jak dla mnie - paranoja !

Dobrze rozumiesz i nie tylko dla Ciebie paranoja!!

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 21:10:33

Cytat
wankaw
to ja się podłączę do wątku :)
pracowałam przez 3 miesiące od 2 wrzesnia do 30 listopada na umowe zlecenie, czy tez powinnam się rozliczac? aha i nie mam nipu
Jak to pracowałas a nie masz NIPU??
Nie może tak być...pracodawca przed wypłatą wynagrodzenia musi miec twój NIP.
Dziewczyny jutro sie dowiem na 100% jaki jest próg dochodu od jakiego nie trzeba sie rozliczać.

DODAM każda rzecz zakupiona i odsprzedana po uplywie pół roku od daty zakupu również nie podlega rozliczaniu się z jej odsprzedaży.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-13 21:12 przez adasiowa.

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 21:10:48

Cytat
majka6
Cytat
Zuosnica
majka6 NIP to Numer Identyfikacji Podatkowej :) a pit-y są w każdym urzędzie do wzięcia i wypełnienia;) że też Wam się teraz zebrało na rozliczanie podatkowe:D


wiem co to jest nip, ale dziewczyna mówi ze poracowala na umowe zlecenie wiec nie jest mozliwe ze nie ma nipu- nie mozna wystawic umowy zlecenie na osobe nieposiadajaca nipu,

Co do pitu- owszem wezniesz go z urzedu skarbowego. Ale uprzednio pracodawca musi ci na poczatku roku wystawic pit pracowiczy ze skladkami.

Nie pouczaj kolezanko jak nie znasz sie dokladnie:)

Ja tez pracowalam na umowe zlecenie bez nipu :) i to jest mozliweeee:) ciagle zapomninałam donosic ;) a kase i tak dostwałam i umowy t ez..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Hostessa - menager