Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 21:12:53

Cytat
01rudzia

Dobrze rozumiesz i nie tylko dla Ciebie paranoja!!

Po nich /znaczy politykach/ to już wszystkiego można się spodziewać........... :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-13 21:13 przez tanessa.

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 21:30:00

Cytat
majka6
Cytat
wankaw
to ja się podłączę do wątku :)
pracowałam przez 3 miesiące od 2 wrzesnia do 30 listopada na umowe zlecenie, czy tez powinnam się rozliczac? aha i nie mam nipu


NIPU? chyba pitu:D dostaniesz od pracodawcy jakos w styuczniu, lutym

NIPU! NIP to taki numer ktory dostaje się mając pierwszą pracę.
Cytat
adasiowa
Cytat
wankaw
to ja się podłączę do wątku :)
pracowałam przez 3 miesiące od 2 wrzesnia do 30 listopada na umowe zlecenie, czy tez powinnam się rozliczac? aha i nie mam nipu
Jak to pracowałas a nie masz NIPU??
Nie może tak być...pracodawca przed wypłatą wynagrodzenia musi miec twój NIP.
jako ze nigdzie wczesniej nie pracowalam to nie mialam Nipu, powiadomilam oczywiscie o tym pracodawce, ale nadal nipu nie mam. pracowalam na umowe zlecenie



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-13 21:35 przez wankaw.

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 21:36:13

Sprawa z NIPem wygląda tak że miałyście farta ze nie musiałyście pracodawcy podawac go-ale to nie wasz biznes-to ON bedzie musial sie tlumaczyc w US z tego dlaczego zatrudnił kogos bez NIPu.
Polecam na przyszlość sobie go wyrobić-udajecie sie do waszego US i składacie wypelniony NIP-3 (zielony)-podajecie tam swoje dane, numer konta podpisujecie i tyle-na numer czkeacie około 3 tygodni przychodzi na adres domowy.

PIT ktory przychodzi od pracodawcy to PIT-11-sa w nim uwzględnione wasze dochody za cały rok podatkowy i w tylu miejscach w ilu pracowałyscie tyle PITów powinno przyjść.

Dodaje z każdej sprzedazy przez internet trzeba sie rozliczyć w PIT 36 lub PIT 37-bo takie napewno bedziemy wypełniac jest na to specjalne miejsce gdzie wpisujemy nasz dochód (zwolnione są rzeczy sprzedane po pół roku od zakupu) pisałam o nich wczesniej LECZ liczcie sie z tym, ze napewno bedzie dopłata do US.

Pamietajcie że można odliczyć sobie ulgę za Internet, za Dziecko, Za Oddanie krwi oraz rozliczajcie sie z mężami wtedy skorzystacie z dodatkowej ulgi w wyskokości ponad 530 zł-to jest równiez zwrot dla Was.
Jakies pytania ?

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 21:36:29

a dostałaś kopię tej umowy ?
adasiowa ja mam pytanie: w jaki sposób udowodni mi się, że sprzedałam komuś ciuch lub, że mam go krócej niż pół roku ???



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-13 21:39 przez Zuosnica.

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 21:48:08

Nie udowodnisz, dlatego ustawa jest tylko dla frajerów może nie powinnam tu tego pisać.
Bo nie prowadzisz książki przychodów i rozchodów ani kasy fiskalnej, sprzedajesz ciuszek nie wystawiasz parafonów faktur więc-nikt ci nie udowodni-że wczoraj lub dzisiaj sprzedałaś ciuczek. :))))


A własnie może to było tylko zatrudnienie na umowe ustną dlatego nie potrzebował NIPU pracodawca.

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 21:53:42

A może polski rząd liczy na uczciwość polaków, hehehe... czyli jednym słowem mogą sobie w ... wsadzić tę ustawę? :)

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 22:13:46

He he własnie na to liczą.
To samo co z Abolicja podatkową frajer sie przyznal i płacił, a teraz znieśli i ci co nie płacili się w głos śmieja z tych co zaplacili.

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 22:35:23

adasiowa jesteś super:)

dziękuję za wyjaśnienie sprawy :D

rozliczenia podatkowe ?!

13 gru 2009 - 22:45:03

Cytat
adasiowa

A własnie może to było tylko zatrudnienie na umowe ustną dlatego nie potrzebował NIPU pracodawca.
nie, oni tak robia w biurach zatrudniaja na umowe zlecenie bez nipu jak ktos nie ma i normalnie dostajesz wyplate i umowe do podpisania a nip masz doniesc. Wiem, bo sama tak pracowalam na poczatku az sobie nie wyrobilam.
cala reszta tak jak napisala adasiowa, wszystko przychodzi do domu od kazdego biura pracy, potem sie z tego rozlicza, nie jest to takie do konca przejrzyste, bo mi pomagala jednak w rozliczeniu, nie wszystko bylo jasne i wypelnilabym to (rozumujac po mojemu) inaczej i byloby blednie. Dobrze ze mam jedna osobe z rodziny co w tym siedzi. :)

rozliczenia podatkowe ?!

14 gru 2009 - 00:09:03

Cytat
Zuosnica
Dla mnie to jest trochę niezrozumiałe. W jaki sposób oni to sprawdzą? Bo nie sądzę, że będą kontrolować wpływy na konto, hehe. A przecież między sprzedającym a kupującym nie ma żadnej umowy itd... bez sensu :)

Mogą sprawdzić wpływy na konto, transakcje, wejścia z IP komputera - jesteśmy zweryfikowane, portal ma nasze dane i obowiązek udostępniania ich na życzenie organów państwa (jak każda instytucja) Jak będzie podejrzenie większego handelku, to znajdą sposób i to się wtedy nazywa ukrywaniem dochodu, nieodprowadzeniem podatków obrotowych, ogólnie - drobna działalność gospodarcza w szarej strefie. Już oni nazwę znajdą...
Cytat
adasiowa
Nie udowodnisz, dlatego ustawa jest tylko dla frajerów może nie powinnam tu tego pisać.

donosiciele i konkurencja na Allu mają tę ustawę w jednym palcu... :-)))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-14 00:15 przez betulek.

rozliczenia podatkowe ?!

14 gru 2009 - 00:16:15

To nic trudnego z instrukcją dasz radę, ja sama rozliczam już od kilku lat.

rozliczenia podatkowe ?!

14 gru 2009 - 00:23:45

betulek-masz racje jak ktos faktycznie nazwę to tak HANDLUJE codziennie no to fakt radzilabym sie rozliczyc bo dojdą do tego -ale jak sprzedajesz cos raz na m-c i to za niskie kwoty-to ja wiem czy ma to sens...???żeby sie przyznawać...

rozliczenia podatkowe ?!

14 gru 2009 - 10:41:08

Cytat
adasiowa
betulek-masz racje jak ktos faktycznie nazwę to tak HANDLUJE codziennie no to fakt radzilabym sie rozliczyc bo dojdą do tego -ale jak sprzedajesz cos raz na m-c i to za niskie kwoty-to ja wiem czy ma to sens...???żeby sie przyznawać...

no i dlatego siedzę sobie bezpiecznie - marne wyniki sprzedaży i te 6 miesięcy zwalniają mnie ze stresów wszelkich :-)))
ale na innym wątku (dotyczył sprzedawania na Szafie) wypowiadała się kiedyś dziewczyna, która w pół roku miała wpływy od lasek z Szafy na 3000zł... czyli takie biznesy też tu są...

rozliczenia podatkowe ?!

16 gru 2009 - 21:21:51

Cytat
betulek
Cytat
adasiowa
betulek-masz racje jak ktos faktycznie nazwę to tak HANDLUJE codziennie no to fakt radzilabym sie rozliczyc bo dojdą do tego -ale jak sprzedajesz cos raz na m-c i to za niskie kwoty-to ja wiem czy ma to sens...???żeby sie przyznawać...

no i dlatego siedzę sobie bezpiecznie - marne wyniki sprzedaży i te 6 miesięcy zwalniają mnie ze stresów wszelkich :-)))
ale na innym wątku (dotyczył sprzedawania na Szafie) wypowiadała się kiedyś dziewczyna, która w pół roku miała wpływy od lasek z Szafy na 3000zł... czyli takie biznesy też tu są...

W pół roku 3 tyś????A co ona miała w Szafie-Gucci???versace???i Prada?????Ojej......Ale super widać ze Szafa cieszy się i takimi dziewczynami

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Hostessa - menager