Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Salon kosmetyczny - propozycje

15 cze 2012 - 10:22:32

zakładasz salon a nie masz na niego pomysłu. super!

Cytat
meggi20
ok spoko zycze powodzenia...widzę ze osoby ,które nie znaja sie na rzeczy więdza najlepiej:)

bo to są mądrale, które nie mają zielone pojęcia o tym jaką krzywdę można komuś zrobić na całe życie jak nie nie ma teorii wkutej typu dermatologia, fizjoterapia, fizyka, na której omawia sie prądy jakimi robi się zabiegi. potem latają do chirurga z wrośniętymi paznokciami, zaawansowaną grzybicą, bliznowcami, trądzikiem różowatym itp. można by było wymieniać cały dzień.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-15 10:26 przez kiciek1985.

Salon kosmetyczny - propozycje

15 cze 2012 - 10:26:39

Powiększanie ust kwasem. Bardzo teraz na czasie i dobra kasa z tego jest. Potrzebujesz tylko certyfikat, żeby się tym zajmować

Cytat
tana2w
Cytat
meggi20
Cytat
half-past-ten
Cytat
meggi20
wiesz zeby zostac kosmetyczką nie wystarczy zrobic jakis tam kurs:/ tylko idzie sie na studia kosmetologiczne lub ewentualnie studium technika usług kosmetycznych . ja bym nie poszła do kosmetyczki która zrobiła pare kursów i ma sie zajmować moją skóra.

czasem wystarczy tylko kurs... bo znam dużo dziewczyn po szkole kosmetycznej i jakoś niewiele potrafią zrobić. Na kursie za to skupiasz się tylko na jednej rzeczy i moim zdaniem to wystarczy.

dobrze tylko zeby posiadać jakas teorie na temat kosmetyki idzie sie do szkoły...kursy to pozniej są dodatki do tego wszystkiego
Jeju kolejna osoba co skończyła kosmetologie i sie wymądrza że trzeba mieć szkołe masakra.Nie trzeba żadnej szkoły,czy to jest gdzieś w jakiś przepisach napisane?Dziewczyna może sobie mieć kursy i potrafić lepie od Ciebie.Sory ale taka jest prawda,niektórych nie stać na szkołe i wydawanie min 300 zł miesięcznie a poza tym jak sie jest mądrym to po samym kursie umie się lepiej niż po szkole:/



Zgadzam się! Moja kuzynka nie ma żadnej szkoły kosmetyczniej, robi paznokcie w Niemczech i uwierzcie, niektóre z tymi szkołami to mogą się schować. Do tego też trzeba mieć talent.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-15 10:29 przez onemilion.

Salon kosmetyczny - propozycje

15 cze 2012 - 10:29:51

nawet małpa może nałożyć akryl i żel na paznokciach, mówimy o prawdziwej kosmetyce.

Salon kosmetyczny - propozycje

15 cze 2012 - 10:36:37

Cytat
kiciek1985
nawet małpa może nałożyć akryl i żel na paznokciach, mówimy o prawdziwej kosmetyce.


Ciekawe... Połozyc może ale zrobić to umiejętnie to już jest problem.
Ja nie dałabym zrobić paznokci lasce która nie ma pojęcia o piłowaniu i nakładaniu podkreślam umiejętnym żelu czy akrylu. Chyba nigdy nie robiłaś niczego u stylistki paznokci.

Salon kosmetyczny - propozycje

15 cze 2012 - 10:38:39

nie robiłam bo nie wierze w samozwancze stylistki a manicure sama sobie robie bo w szkole kosmetycznej mnie tego nauczono.

Salon kosmetyczny - propozycje

15 cze 2012 - 10:41:43

może solarium, depilacja, jakieś masaże? :P

Salon kosmetyczny - propozycje

18 cze 2012 - 07:04:54

Jedna na 10 kosmetyczek jest dobrze przygotowana do zawodu. Większość klepie każdego dnia dokładnie to samo - smutna prawda. Zawsze nastawiałam się na to, że będę się rozwijała. I udało się zaliczać kolejne szkolenia new nails. Tylko w ten sposób można się faktycznie rozwijać.

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Salon kosmetyczny - propozycje

25 cze 2012 - 11:29:57

Po prostu pracują w takich salonach, gdzie ich obowiązkiem są tylko dane czynności i dlatego robią to samo.
To fakt - problemem Polaków jest zainteresowanie rozwojem - przecież bez rozwoju nigdy nie uda im się osiągnąć czegokolwiek.

Salon kosmetyczny - propozycje

25 cze 2012 - 11:34:01

solarium, albo jakies fajne zabiegi na dlonie lub skore twarzy:)

Salon kosmetyczny - propozycje

26 cze 2012 - 07:38:53

Ja robię paznokcie, wizaż, w najbliższym czasie również rzęsy.
Solarium? To fatalny interes - możesz tam zarabiać tylko podstawę, chyba że założysz własne i uda ci się je doskonale wypromować. Bez tego nie ma szans na dobrą kasę.

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Salon kosmetyczny - propozycje

27 cze 2012 - 20:18:11

Warto obserwować co pojawia się w szkołach kosmetycznych. Rzęsy też mam w planach. New Nails jakoś w miarę niedawno je wprowadziło. Generalnie staram się szukać rozwiązań na czasie, by faktycznie na tym zarabiać.

Salon kosmetyczny - propozycje

27 cze 2012 - 20:27:27

najpierw zobacz jakie usuługi mają salony kosmetyczne w pobliżu.

Jest wiele rzeczy ,któe możesz wprowadzić do swojej oferty:

Mezoterapia igłowa i bezigłowa
Mikrodermabrazaj
Różen rodzaju peelingi
Fale radiowe
Endomasaże
Zamykanie naczynek
Drenaż limfatyczny
Przedłużanie rzęs 1:1
Mnóóostwo pomsyłów ;)

Salon kosmetyczny - propozycje

27 cze 2012 - 20:42:15

kiciek1985 i meggi20 nie mówią o paznokciach i makijażach! Bo to rzeczywiście tylko i wyłącznie po kursach i miesiącach/latach praktyki można perfekcyjnie opanować. Bardziej zaawansowana kosmetyka bez podstawowej wiedzy może narobić więcej szkody niż pożytku. Poza tym proponujecie jej różne zabiegi, które można wykonywać tylko mając wykształcenie kierunkowe. Nie kursy! Jak można robić skomplikowane zabiegi na twarzy nie znając jej unerwienia i unaczynienia? Podstaw działania różnych zabiegów.. Jestem po fizjoterapii i na praktykach wiele razy widziałam osoby po kursach fizjoterapii, które załapały się do pracy kilka lat wcześniej i to one nie znając wytycznych i dawek potrafiły poparzyć pacjentom skórę podczas zabiegów elektroterapii.

Salon kosmetyczny - propozycje

27 cze 2012 - 20:52:02

może jakaś fajna atmosfera podczas zabiegu? Relaksująca muzyka, zapachowe świece, kadzidełka, nastrojowe oświetlenie? Do tego dobra herbatka (taka prawdziwa, z listków, kilka smaków do wyboru) plus kilka ciasteczek (korzennych, herbatników).

Może do zabiegu dorzuć jakiś krótki masaż relaksacyjny? Jeśli to paznokcie to może być samych dłoni czy stóp (tak żeby na sprzęt się nie wykosztować).

Jeśli o mnie chodzi, to lubię jak dostaję jakąś usługę gratis, np kiedyś chodziłam do jednej kosmetyczki na hennę bo właśnie robiła taki krótki masaż twarzy lub delikatny dzienny makijaż na szybko. Niby drobiazg, a miło się kojarzył :)

Musisz dokładnie przemyśleć co jesteś w stanie zrobić, ja rzuciłam kilka luźnych myśli :)

Salon kosmetyczny - propozycje

27 cze 2012 - 20:57:12

depilacja laserowa, wszelkiego rodz zabiegi na ciało, twarz
profesjonalne aparaty do mezoterapii, mikrodermabrazji

najlepsze salony posiadaja równiez autoklaf do wyparzania
tylko ze koszt takiego to 27 tys zł wiec na otwarcie takiego salonu z prawdziwego zdarzenia potrzebna jest wieksza ilosc pieniedzy

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

roznoszenie ulotek- podatek ??