Obecnie rozmawiamy o:

Druk ścienny

gorący temat

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Salon kosmetyczny - propozycje

27 lis 2009 - 11:30:22

Cytat
half-past-ten
Cytat
meggi20
wiesz zeby zostac kosmetyczką nie wystarczy zrobic jakis tam kurs:/ tylko idzie sie na studia kosmetologiczne lub ewentualnie studium technika usług kosmetycznych . ja bym nie poszła do kosmetyczki która zrobiła pare kursów i ma sie zajmować moją skóra.

czasem wystarczy tylko kurs... bo znam dużo dziewczyn po szkole kosmetycznej i jakoś niewiele potrafią zrobić. Na kursie za to skupiasz się tylko na jednej rzeczy i moim zdaniem to wystarczy.

dobrze tylko zeby posiadać jakas teorie na temat kosmetyki idzie sie do szkoły...kursy to pozniej są dodatki do tego wszystkiego
poza tym ja dziewczyny nie zniechęcam,tylko wiem jak to wzystko wygląda bo siedze w tym od kilku lat,



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-27 11:33 przez meggi20.

Salon kosmetyczny - propozycje

27 lis 2009 - 11:35:05

Cytat
meggi20
Cytat
half-past-ten
Cytat
meggi20
wiesz zeby zostac kosmetyczką nie wystarczy zrobic jakis tam kurs:/ tylko idzie sie na studia kosmetologiczne lub ewentualnie studium technika usług kosmetycznych . ja bym nie poszła do kosmetyczki która zrobiła pare kursów i ma sie zajmować moją skóra.

czasem wystarczy tylko kurs... bo znam dużo dziewczyn po szkole kosmetycznej i jakoś niewiele potrafią zrobić. Na kursie za to skupiasz się tylko na jednej rzeczy i moim zdaniem to wystarczy.

dobrze tylko zeby posiadać jakas teorie na temat kosmetyki idzie sie do szkoły...kursy to pozniej są dodatki do tego wszystkiego
Jeju kolejna osoba co skończyła kosmetologie i sie wymądrza że trzeba mieć szkołe masakra.Nie trzeba żadnej szkoły,czy to jest gdzieś w jakiś przepisach napisane?Dziewczyna może sobie mieć kursy i potrafić lepie od Ciebie.Sory ale taka jest prawda,niektórych nie stać na szkołe i wydawanie min 300 zł miesięcznie a poza tym jak sie jest mądrym to po samym kursie umie się lepiej niż po szkole:/

Salon kosmetyczny - propozycje

27 lis 2009 - 11:36:58

Cytat
meggi20
Cytat
half-past-ten
Cytat
meggi20
wiesz zeby zostac kosmetyczką nie wystarczy zrobic jakis tam kurs:/ tylko idzie sie na studia kosmetologiczne lub ewentualnie studium technika usług kosmetycznych . ja bym nie poszła do kosmetyczki która zrobiła pare kursów i ma sie zajmować moją skóra.

czasem wystarczy tylko kurs... bo znam dużo dziewczyn po szkole kosmetycznej i jakoś niewiele potrafią zrobić. Na kursie za to skupiasz się tylko na jednej rzeczy i moim zdaniem to wystarczy.

dobrze tylko zeby posiadać jakas teorie na temat kosmetyki idzie sie do szkoły...kursy to pozniej są dodatki do tego wszystkiego
poza tym ja dziewczyny nie zniechęcam,tylko wiem jak to wzystko wygląda bo siedze w tym od kilku lat,
w takim razie powiedz mi jak niby nazywa sie taki salon? Po za tym napisalam ze moge zatrudznic kosmetyczke. A ja depilacji i henny nauczylam sie w szkole bo jestem fryzjerka po szkole.

Salon kosmetyczny - propozycje

27 lis 2009 - 11:40:29

ok spoko zycze powodzenia...widzę ze osoby ,które nie znaja sie na rzeczy więdza najlepiej:)

Salon kosmetyczny - propozycje

27 lis 2009 - 11:44:13

Cytat
madziorkaa87
no tak ale zeby klientka dowiedziala sie ze mam wysoka jakosc uslug mosi ja cos do mnie przyciagnoć. Wszystkie wiemy ze teraz salonow kosmetycznych jest sporo i musze miec cos zeby zaistniec na rynku.

Warto zainwestować w promocję swojego salonu- ulotki czy ogłoszenie w lokalnej gazecie. Możesz też zaangażować w to swoje koleżanki, które mogą rozdawać Twoje wizytówki/ulotki swoim koleżankom itd. Zaczęłabym też od założenia strony internetowej salonu, z której łatwo można poznać Twoje oferty i ceny poszczególnych usług (ja głównie w ten sposób poszukuję interesujących mnie "specjalistów";)), a nawet za jej pośrednictwem zapisać się na zabieg (bez konieczności wychodzenia w domu czy dzwonienia).
Na początku może nie będziesz miała super ruchu, ale nie zapominaj, że istnieje poczta pantoflowa:) Jedna zadowolona klientka poleci Cię swoim przyjaciółkom/siostrom/mamie, bo opinią osób nam bliskich też kierujemy się przy wyborze pewnych rzeczy (bo one przecież chcą dla Ciebie dobrze i nie polecą byle czego).
Zadbaj o przytulne wnętrze i miłą atmosferę, dbaj o każdą zdobytą klientkę, rozpieszczaj promocjami i rabatami (ale w umiarze), zapewniaj jak najwyższą jakość wykonywanych usług, a to z pewnością zaprocentuje na przyszłość:))

Salon kosmetyczny - propozycje

27 lis 2009 - 11:46:35

w salonie moze byc wszystko henna podstawa moze doczepianie sztucznych rzes??masaze twarzy,peelingi,maski,depilacja,oczyszczanie,makijaz moze zabiegi na biust np modelarz,paznokcie masaz dloni,mikrodermabrazja,moze jakies laserowe usuwanie niedoskonalosci,kolczykowanie tego moze byc mnostwo a jesli chodzi o solarium to bardzo dobry pomysl ale ostatnio duzo mowia w tv ze jest coraz bardziej szkodliwe a weszedl nowy sposob opalania drozszy ale ktory nie niszczy skory to chyba jakies natryski nie wiem sama musiala bys sie dowiedziec wydaje mi sie ze to bylby lepszy pomysl:))
hahaha ja skonczylam kurs wlasnie i mialam przyjemnosc poznac osobe ktora chodzi na studia kosmetologiczne i niestety tępa strzała;p nic niewiedziala:) teoria teoria ale praktyka najwazniejsza:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-27 11:49 przez soniusia.

Salon kosmetyczny - propozycje

27 lis 2009 - 11:51:39

Cytat
meggi20
ok spoko zycze powodzenia...widzę ze osoby ,które nie znaja sie na rzeczy więdza najlepiej:)
Mówimy swoje zdanie i nie uważaj się za najmądrzejszą:/Ukończyłaś szkołe i co,myślisz że pozjadałas wszystkie rozumy i że każdy się nie zna tylko Ty pff...Ja ukończyłam dwa kursy kosmetyczne i mogę powiedzieć tak jak Ty że jestem mądrzejsza od Ciebie ale nie powiem tak bo Cie nie znam i nie wiem czy naprawde umiesz czy nie więc nie oceniaj innych.Mam wiele znajomych co mają tylko kurs i maja swój zakład i ciesza się powodzeniem i tylko im pogratulowac a nie krytykować.Tak poza tym na kursie skupiasz się na jednym lub kilku wybranych kierunkach a w szkole kosmet.robisz cała kosmetykę więc ja uważam że jak ktoś sądzi że umie wszystko to nie umie niczego bo raczej powinno sie skupic na tym co sie lubi.To jest moje zdanie.Pozdr.Lece na zakupy sie rozluźnić bo na tej szafie to tylko ostatnio można osiwieć:)Pa

Salon kosmetyczny - propozycje

27 lis 2009 - 12:04:18

Wielkie dzieki za wszystkie rady i propozycje a przede wszystkim za to ze umiecie czytac bo nasza meggi20 ktora jest po studiach nie potrafi. Nie chcialm wywolywac tu zadnych sporow ani dowiedziec sie czy bedziecie kozysatc z uslug kogos kto jest tylko po kursie , chodzilo mi o porady odnosnie oferty "mojego" salonu. Za wszystki dziekuje i jak ktos ma jeszcze pomysly to prosze piszcie

Salon kosmetyczny - propozycje

27 lis 2009 - 12:06:32

Fryzjer:) solarium:)

Salon kosmetyczny - propozycje

27 lis 2009 - 12:10:44

zrob tam mini szafe ;p

Salon kosmetyczny - propozycje

27 lis 2009 - 12:15:33

A co myslicie o kaciku dla dzieci? Zeby zabiegane mamy tez mogly spokojnie skorzystac u zabiegów.

Cytat
just3
zrob tam mini szafe ;p
to by bylo dobre:D:D:D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-27 12:16 przez madziorkaa87.

Salon kosmetyczny - propozycje

04 cze 2012 - 07:39:17

A jaką macie pewność, że dziewczyny po studiach czy technikum będą miały większą wiedzę i umiejętności, niż laska po szkoleniach? Sama pracuję w salonie właśnie po szkoleniach - panny z mgr mają tylko papier. W większości nie przekłada się to na jakiekolwiek umiejętności.

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Salon kosmetyczny - propozycje

05 cze 2012 - 13:17:23

Nie rozumiem tej teorii - uwierz mi, że nie chciałabyś, aby jakiekolwiek diagonozy stawiała ci moja koleżanka po studiach ;-)
Ona pracuje dzięki temu, że salon prowdzi jej siostra. Jest fajna, sympatyczna, ale jej umiejętności są po prostu tragiczne.

Salon kosmetyczny - propozycje

06 cze 2012 - 07:30:50

Zresztą - dla kosmetyczek elementy medycyny to tylko teoria! I co? Chcecie słyszeć diagnozy od lasek po studiach? To samo znajdziecie w książkach. A uwierzycie w to? Myślicie, że one potrafią rozpoznać różne przypadki? Nie... nie potrafią!

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Salon kosmetyczny - propozycje

15 cze 2012 - 10:18:14

Skończcie już to - teoria to teoria, a od niej do praktyki daleko. Na branży i temacie znają się wyłącznie te dziewczyny, które ciężko pracują, a nie te, które mają papier. Zresztą - dla pracodawców era papierów już bardzo dawno minęła...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca w domu!?