Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Praca za granicą

20 lis 2009 - 21:14:31

Witam!! Mam okazje wyjechać do pracy do Włoch, do dziadków tzn. babka jest zdrowa i sama gotuje a ja miałabym pomagać jej przy opiece nad dziadkiem (mycie,przewijanie itp).Praca na 5 tygodni za 1000euro. Czy któraś z was pracowała/pracuje tak? macie jakieś doświadczenie?podobno niektórzy robią na złość Polakom czy to prawda???
Nikt nie pracował przy dziadkach??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-20 21:19 przez ewelcia2227.

Praca za granicą

20 lis 2009 - 21:19:17

Ja osobiscie nigdy nie pracowalam przy opiece, ale moja kolezanka tak i powiedziala mi, ze nigdy w zyciu juz nie chce takiej pracy. Bylo to w Niemczech. No ale roznie to bywa, czasem trafia sie na beznadziejna rodzine a innym razem na wspaniala, jkby nie bylo ja na Twoim miejscu sprobowalambym ale bylambym tez bardzo ostrozna.

Praca za granicą

20 lis 2009 - 21:23:09

ja tez słyszałam doswiadczenia z Niemiec i dziewczyna powiedziała, że nigdy w życiu, nawet jakby miała ziemię gryźć

pięć tygodni to w sumie krótko - jak Ci brak kasy, to próbuj



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-20 21:24 przez betulek.

Praca za granicą

20 lis 2009 - 21:23:54

w zyciu bym nie wyjechala do takiej pracy....
wole w PL tyrac na zmywaku za grosze

Praca za granicą

20 lis 2009 - 21:26:25

Cytat
just3
w zyciu bym nie wyjechala do takiej pracy....
wole w PL tyrac na zmywaku za grosze

oj chyba nigdy bieda Ciebie nie przycisnela i np dwojka dzieci bez meza...wtedy wyjechalabys nawet na zmywak do Rosji zeby dzieci utrzymac...

Praca za granicą

20 lis 2009 - 21:26:42

Moja mama kiedyś opiekowała się dziadkiem i właśnie we Włoszech. Ogólnie dużego problemu z nim nie miała, ale jak innym razem zajmowała się starszą babcią to była straszna ! Nie spała po nocach, hałasowała. Może tam opieka nad dziadkami jest mniej stresująca niż nad babciami. Ale różnie to bywa. Popieram Burgi84 , czasami może trafić się rodzina wspaniała a czasami beznadziejna.

Praca za granicą

20 lis 2009 - 21:31:11

Cytat
Burgi84
Ja osobiscie nigdy nie pracowalam przy opiece, ale moja kolezanka tak i powiedziala mi, ze nigdy w zyciu juz nie chce takiej pracy. Bylo to w Niemczech. No ale roznie to bywa, czasem trafia sie na beznadziejna rodzine a innym razem na wspaniala, jkby nie bylo ja na Twoim miejscu sprobowalambym ale bylambym tez bardzo ostrozna.

No właśnie też sie tego obawiam co przeżyla twoja kolezanka. Ja tez mam znajomą która się opiekowała i mówi że było różnie,czasem nawet babka odpinała pampersa i zrobiła kupe w majtki, zrobiła jej na złośc o byle co. Ale tez były przypadki ze było ok. no kurcze sama nie wiem co zrobić a wyjazd juz 12 grudnia:( hmmmm..........................

Praca za granicą

20 lis 2009 - 21:31:50

Ja miałam kolezanke bardzo sobie chwalila jak by mi oferowali tezbym sie skusila

Praca za granicą

20 lis 2009 - 21:37:59

Hej ja opiekowałam dziadkiem w NIEMCZECH.Z tym że mój dziadek jest jeszcze na chodzie i robi wszystko koło siebie, do moich obowiązków należało tylko sprzątanie, zakupy, i robienie jedzenia no i spacerki z dziadkiem. to była najlepsza praca jaka znalazłam do tej pory bo byłam jeszcze w kilu miejscach i już nie było tak wesoło, także wiesz po prostu zależy na kogo trafisz :) z doświadczenia też wiem że lepiej pracować u dziadków bo babki potrafią być bardzo zgryźliwe. JA BYM NA TWOIM MIEJSCU ZARYZYKOWAŁA I POJECHAŁA WIESZ 5 TYG SZYBO ZLECI A KASY ZAROBISZ:) JA ZARYZYKOWAŁAM I NIE ŻAŁUJE:)

Praca za granicą

20 lis 2009 - 21:44:00

ty sie dowiedz, co jest z tym dziadkiem nie tak, bo jak to jest tylko niesprawność fizyczna, ale umysłowo ok., to może nie będzie źle. Ale jak to np. Parkinson, że dziadek zdziecinniały i złośliwy, to juz nie wiem

Praca za granicą

20 lis 2009 - 21:50:18

a z doświadczenia wiem ze musisz się wkupić w łaski tych dziadków wiesz uśmiechać się dużo nawet jak nie masz na to ochoty, rozmawiać pytać się jak się spało, co się śniło , czy smakowało jedzenie itp. wiesz jak przypadniesz dziadkom do gustu to nie powinno być źle:)

Praca za granicą

20 lis 2009 - 21:54:23

A jesli nie znam języku to będę miec gorzej?tzn naucze sie kilka słów zeby mniej wiecej sie dogadac ale napewno nie naucze sie wszystkiego

Praca za granicą

20 lis 2009 - 21:58:51

wiesz ja tez nie znam jakoś super niemieckiego także luz ,ale przed wyjazdem naucz się trochę prostych zwrotów to będzie ci dużo łatwiej :)

zweryfikowana
Posty: 3.200
Ostrzeżenia: 1/5

Praca za granicą

20 lis 2009 - 21:59:42

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz ;))

Praca za granicą

21 lis 2009 - 12:28:25

Oj wloskie dziadki i babki nie maja dobrej opini wsrod Polek:-/
Owszem sa wyjatki ze trafisz na fajnych staruszkow ale moja kolezanka byla i dziadka miala na chodzi tylko babka sie musiala zajmowac bo byla niedolezna juz.
Babka jej na zlosc robila caly czas, jedzenie wywalala z talerza, przewracala sie specjalnie zeby ta ja dzwigac musiala itp.
A za to dizadek byl erotomanem i baaardzo lubial Polki....zdarzylo sie jej ze przyszedl do jej pokoju nagi :-/
po tym incydencie kolezanka zrezygnowala.

ale tak jak mowie, sa rozne przypadki.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca FM , wysokie zarobki