Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciekawa jestem czy któraś z Was [lub może znacie opinie waszych znajomych] była kiedyś opiekunką na kolonii lub obozie?
Jak wrażenia? Wiem ze to bardzo odpowiedzialne, ale czy znajdzie sie jakaś chwila " dla siebie" na takim obozie?
Z dziećmi w jakim wieku jechałyście? Dawałyście sobie radę? Ogólnie chciałabym poznać jak najwięcej opinii na ten temat, bo zapisałam się na kurs opiekuna kolonijnego i zastanawiam się czy dam sobie radę :) lubię dzieci i młodzież, ale sama mam dopiero 19 lat i boję się że wejdą mi za skórę? :)
haalo, czekam na jakąś odpowiedź ;D niech ktos sie wypowie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-20 19:42 przez Majka1303.

wszystko zalezy na jaka grupe wiekowa trafisz ale nie jest to lekki kawałek chleba musisz byc dostepna o kazdej porze dnia i nocy a dzieci no coz mowie o maluchach jedne sie nie myja drudzy tesknia za mama masa problemow ... a starsi ucieczki picie kradzieze musisz miec oczy na około głowy jesli trafisz na maluchy to podejrzewam ze bedzie ci lzej niz w starszej grupie wiekowej ktora moze to tylko wykorzystywac a po drugie fajnie by było gdybys znała jakies gry zabawy zespołowe i gitara niezbedna :) pozdrawiam

hmm xd ja jak narazie jeździłam na kolonie jako uczestnik ale właśnie miesiąc temu skończył kurs wychowawcy i mam zamiar zacząć jeździć jako oiekun. fakt, odpowiedzialność ogromna, ale teraz możn a się juz od wszystkiego ubezpieczyć. z tego co zauważyłam, to jak już są opiekunwie, to jeżdżą latami więc to musi być jednak cos fajnego. właśnie w zeszły roku miałam jako opiekunke taką młodą babke, i ona nam mowiła, że też bardzo dobrze się tu bawi, że warto sobie dobrać grupę do swoich upodobań, typu jak lubisz imprezować no to nie jedziesz z dzieciaczkami tylko bierzesz coś koło 15-18 bo wiadomo, że taka młodzież będzie chciała po dyskotekach platać. a ja też wątpie, że oni w nocy niby chodzą i sprawdzają, czy wszyscy są. jestes wychowawca zostaje na zwiadach, reszta szleje xd

zweryfikowana
Posty: 558
Ostrzeżenia: 1/5

moje siostry byly opiekunkami z caritasu i ja pojechalam na te kolonie , im i mi sie bardzo podobało :) tylko mowia ze lepiej brac chłopakow jako podopiecznych ;p
a ze jestes mołoda to mysle ze tez dobrze bo sie z nimi dogadasz :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-20 19:46 przez paulinach.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca za granicą