Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

tanie ciasta przepisy

18.01 o 12:29

Etiaxil opinie

21.07 o 15:16

Espumisan opinie

7.05 o 22:15

SPONSORING

21.06 o 11:53

Aktywne użytkowniczki

umowa zlecenie!!!!!!

10 lis 2009 - 11:38:56

Proszę o radę i informację,ktora z Was pracuje na umowę zlecenie?Czy skladki chorobowe,emerytalne sa odprowadzane?Wiem że urlop się wtedy nie należy.

zweryfikowana
Posty: 513
Ostrzeżenia: 1/5

umowa zlecenie!!!!!!

10 lis 2009 - 11:43:34

żadne składki nie są odprowadzane, nie wlicza się nic do emerytury, urlop Ci sie tez nie należy ( chyba że trafisz na fajnego szefa takiego jak ja :))

umowa zlecenie!!!!!!

10 lis 2009 - 11:43:56

Uczysz się lub pracujesz jeszcze gdzieś na normalną umowę?

umowa zlecenie!!!!!!

10 lis 2009 - 11:44:35

ja pracowałam kiedyś, ale można powiedzieć, że trochę wiem na ten temat, bo orientuje się się trochę w takcih sprawach. od takiej umowy są odprowadzane składki na ub. społeczne: rentowa, emrytalna oraz skł. zdrowotna, natomiast skl. chorobowa jest dobrowolna. jeżeli natomiast jesteś studentką do 26 roku życia i złożysz takie ośiwadczenie u pracodawcy, wtedy te składki nie będą potrącane od wynagrodzneia i dostajesz automatycznie więcej kasy, ale wybór należy do Ciebie. osobiście polecam tę druga opcję, ponieważ te składki z umowy zlecenia i tak nie licza ci się do emrytury i lat pracy, a do ub. zdrowotnego możesz byź zgłoszona u rodzica

umowa zlecenie!!!!!!

10 lis 2009 - 11:53:03

Cytat
motylek-87
żadne składki nie są odprowadzane, nie wlicza się nic do emerytury, urlop Ci sie tez nie należy ( chyba że trafisz na fajnego szefa takiego jak ja :))

co Ty, tez mam umowe zlecenie i mam normalnie odprowadzane skladki zus, a takze latka licza mi sie do emerytury :)

umowa zlecenie!!!!!!

10 lis 2009 - 11:53:50

Cytat
klimasiatko85
ja pracowałam kiedyś, ale można powiedzieć, że trochę wiem na ten temat, bo orientuje się się trochę w takcih sprawach. od takiej umowy są odprowadzane składki na ub. społeczne: rentowa, emrytalna oraz skł. zdrowotna, natomiast skl. chorobowa jest dobrowolna. jeżeli natomiast jesteś studentką do 26 roku życia i złożysz takie ośiwadczenie u pracodawcy, wtedy te składki nie będą potrącane od wynagrodzneia i dostajesz automatycznie więcej kasy, ale wybór należy do Ciebie. osobiście polecam tę druga opcję, ponieważ te składki z umowy zlecenia i tak nie licza ci się do emrytury i lat pracy, a do ub. zdrowotnego możesz byź zgłoszona u rodzica

wszystko sie zgadza :) sporzadzam takie umowy w mojej pracy bo pracuje w dziale kadr i kolezanka ma racje:)

umowa zlecenie!!!!!!

10 lis 2009 - 11:55:19

Cytat
lilthug1
Cytat
motylek-87
żadne składki nie są odprowadzane, nie wlicza się nic do emerytury, urlop Ci sie tez nie należy ( chyba że trafisz na fajnego szefa takiego jak ja :))

co Ty, tez mam umowe zlecenie i mam normalnie odprowadzane skladki zus, a takze latka licza mi sie do emerytury :)

to niestety musze cie zmartwić bo pracuję w tej branży i wiem, że umowa zlecenie nie liczy ci się do niczego, nic ci się nie należy. a składki są odprowadzane w taki sposób, jak napisałam uprzednio

umowa zlecenie!!!!!!

10 lis 2009 - 11:57:00

Cytat
klimasiatko85
Cytat
lilthug1
Cytat
motylek-87
żadne składki nie są odprowadzane, nie wlicza się nic do emerytury, urlop Ci sie tez nie należy ( chyba że trafisz na fajnego szefa takiego jak ja :))

co Ty, tez mam umowe zlecenie i mam normalnie odprowadzane skladki zus, a takze latka licza mi sie do emerytury :)

to niestety musze cie zmartwić bo pracuję w tej branży i wiem, że umowa zlecenie nie liczy ci się do niczego, nic ci się nie należy. a składki są odprowadzane w taki sposób, jak napisałam uprzednio

w takim razie pewnie masz racje! no coz, musze popracowac tylko przez okres studiow, takze martwic bede sie pozniej ;)

umowa zlecenie!!!!!!

10 lis 2009 - 11:59:19

Cytat
klimasiatko85
ja pracowałam kiedyś, ale można powiedzieć, że trochę wiem na ten temat, bo orientuje się się trochę w takcih sprawach. od takiej umowy są odprowadzane składki na ub. społeczne: rentowa, emrytalna oraz skł. zdrowotna, natomiast skl. chorobowa jest dobrowolna. jeżeli natomiast jesteś studentką do 26 roku życia i złożysz takie ośiwadczenie u pracodawcy, wtedy te składki nie będą potrącane od wynagrodzneia i dostajesz automatycznie więcej kasy, ale wybór należy do Ciebie. osobiście polecam tę druga opcję, ponieważ te składki z umowy zlecenia i tak nie licza ci się do emrytury i lat pracy, a do ub. zdrowotnego możesz byź zgłoszona u rodzica

dokładnie tak jest, ja cały czas pracuje na zlecenie!

umowa zlecenie!!!!!!

10 lis 2009 - 12:02:19

teraz w wielu firmach wola dac umowe zlecenie niz umowe o prace.. :(

umowa zlecenie!!!!!!

10 lis 2009 - 12:05:34

Rozmawiałam z kierowniczką i faktycznie wspomniala że do emerytury nic mi się nie wlicza,zależy mi też na ubezpieczeniu chorobowym.Nie uczę się.Mam 28 lat.Nie wiem czy dobrą podjęłam decyzję zgadzając się na tą umowę.Co prawda niby na 3m-ce a pózniej umowa na rok.

umowa zlecenie!!!!!!

10 lis 2009 - 12:08:11

Cytat
betty
Rozmawiałam z kierowniczką i faktycznie wspomniala że do emerytury nic mi się nie wlicza,zależy mi też na ubezpieczeniu chorobowym.Nie uczę się.Mam 28 lat.Nie wiem czy dobrą podjęłam decyzję zgadzając się na tą umowę.Co prawda niby na 3m-ce a pózniej umowa na rok.

z reguły zawsze dają na początek umowę zlecenie( tzw.okres próbny.. :P(,a później umowę o pracę

umowa zlecenie!!!!!!

10 lis 2009 - 12:24:06

Nie rozumiem jednego,niekóre Panie piszą tutaj że składki emerytalne są odprowadzane a niektóre że nie są.Szczerze mówiąc też kiedys słyszałam że NIESTETY nie są odprowadzane ...

umowa zlecenie!!!!!!

10 lis 2009 - 12:36:13

Taka umowa nie jest zbyt korzystna, ale jak kto uważa.. Nie odprowadzają żadnych składek (chyba, że zleceniodawca jest na tyle łaskawy, że chce je opłacać, chociaż wtedy musiałby być nie zbyt normalny, bo po to przeważnie daje się taką umowę, aby zaoszczędzić na zatrudnianiu), nie należy Ci się urlop, nie otrzymujesz chorobowego, okres na zleceniu nie wlicza się do lat pracy..
Jest to umowa cywilno-prawna a nie umowa o pracę, a to już jest spora różnica.. reguluje ją Kodeks Cywilny a nie Kodeks Pracy, o czym osobiście musiałam uświadomić firmę, w której ostatnio pracowałam - właśnie na takiej umowie, żal po prostu :] .. Wiele stanowisk i wykonywana praca na nich, nie powinny być objęte zleceniem a umową o pracę, dlatego radzę zapoznać się z Kodeksem Cywilnym (art. 734-751) i Kodeksem Pracy, aby nie dać się oszukiwać.. Niestety wielu pracodawców wybiera zlecenie tylko dlatego, że jest to tania forma zatrudnienia a w dzisiejszych czasach, przy takim kryzysie, ludzi do pracy nie brakuje.. W świetle prawa są oszustami :]

umowa zlecenie!!!!!!

10 lis 2009 - 12:51:03

Dziękuję za informację,co prawda niezbyt miłe :-(((((((((((((

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pretty One - praca w sklepie.