Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

godzinę temu

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

praca a zwolnienie lekarskie

27 paź 2009 - 23:55:33

hej dziewczyny :)
Mam mały problem i nie mam się kogo poradzić, a napewno któraś z was wie coś na ten temat lub sama to przerabiała.

Pracuję w pewnym sklepie na 3/4 etatu, po 8, czasami więcej godzin ale nie codziennie. Ostatnio zachorowałam i dostałam zwolnienie lekarskie na 5 dni, z czego w grafiku byłam zapisana 3 razy po 7 godz, czyli razem 21. Pracując na 3/4 etatu codziennie musiałabym mieć 6 godzin w grafiku, i teraz sama nie wiem jak mam sobie policzyć za te zwolnienie, 80 % tylko z tych godzin które byłam wpisana do pracy, czy 80% z tego, co powinno mi przysługiwać ( 5 dni po 6 godz). W pracy nie chce się pytać, bo obawiam się że i tak mi prawdy nie powiedzą.. żerują na ludziach że szokda gadać,a le cóż... jakoś na studia trzeba zarobić..
Jeśli ktoś coś na ten temat wie to proszę o pomoc :)
Pozdrawiam
hallo, jest tu ktoś?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-28 00:02 przez asiulka_w.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.702

praca a zwolnienie lekarskie

28 paź 2009 - 00:28:18

Powinnaś mieć zapłacone za tyle ile wynosi 3/4 etatu, a nie tyle ile faktycznie masz zapisane w grafiku. Do zwolnienia również liczą się soboty i niedziele, nawet jesli Twoja firma nie pracuje w weekendy. A więc jeśli zwolnienie obejmuje sobote i niedzielę to równiez te dni powinny być wliczone:)

praca a zwolnienie lekarskie

28 paź 2009 - 00:42:16

u mnie pracuje sie wg grafiku i jest przepis wewnętrzny, że w razie zwolnienia "godziny przewidziane do wykonania w dniach objętych nieobecnością usprawiedliwioną liczy się jako przepracowane". Czyli liczymy wg grafiku.
Bo gdybyś pracowała tylko poniedz., wtorek i środę po 7 godzin i miała zwolnienie tylko na te 3dni, to liczyłabyś że to 3 dni po 6 godzin czy po 7, jak zaplanowano w grafiku?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca dodatkowa!